The Trouble With Being Born
The Trouble With Being Born
in

SZOKSZOK SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

The Trouble With Being Born – padły oskarżenia o dziecięcą pornografię

Film The Trouble With Being Born to kolejny kontrowersyjny obraz z udziałem nieletniej aktorki. Widowisko Sandry Wollner zawiera nagie sceny z 10-letnią dziewczynką, co spotkało się z cierpkimi komentarzami.

The Trouble With Being Born to opowieść o Elli – wygląda jak 10-letnia dziewczynka, ale w rzeczywistości jest androidem, a jej związek z mężczyzną w średnim wieku, którego nazywa tatusiem, jest wyjątkowo niepokojący. Widz obserwuje na początku pozornie niewinne sceny, gdy młoda dziewczyna leniuchuje przy basenie i grzeje się w słońcu, rozmawiając o swoich wspomnieniach dotyczących matki z kochającym ojcem. Jednak z czasem, gdy narracja się zagęszcza, staje się jasne, że nie wszystko jest takie niewinne, na jakie początkowo wyglądało.

W The Trouble With Being Born część “nocnych aktywności” jest jedynie sugerowana, ale są momenty, w których absolutnie nie ma wątpliwości co do tego, co się dzieje między Elli a jej “tatusiem”.

Nakręcenie filmu nie obyło się bez trudności. Zwłaszcza z uwagi na wiek aktorki, która wcieliła się w Elli. Lena Watson (jest to imię sceniczne inspirowane idolką młodej aktorki, Emmą Watson) podczas kręcenia produkcji miała 10 lat. Wollner przyznaje, że początkowo bała się angażować do projektu dziecko. Pierwotnie planowała obsadzić 20-letnią aktorkę, ale zmieniła zdanie, przepisała scenariusz i usunęła z niego kilka mocniejszych “momentów”.

Jak twierdzi, przeprowadziła uczciwą rozmowę z rodziną dziewczynki i jej rodzice byli na planie podczas kręcenia filmu. Wszystko miało być bardzo otwarte i przejrzyste.

Kilka nagich scen z Leną zostało stworzonych za pomocą efektów specjalnych. Dziewczynka miała być cały czas w bikini pokrytym kropkami. Ponadto aktorka nosiła również silikonową maskę i perukę, która służyła dwóm celom – dzięki temu prawdziwa tożsamość Leny została ukryta przed ciekawskimi, ale pomogło to również w tym, by dziecko przypominało inną aktorkę, która pojawia się w dalszej części filmu.

Ponoć Lena bawiła się świetnie na planie, chociaż widzowie mogą tego tak nie odczytać, oglądając film.

Wollner przyznaje, że była ciekawa, jak widzowie zareagują na The Trouble With Being Born, bo przyznaje, że już przedpremierowy pokaz testowy zaowocował kilkoma nieporozumieniami. Jednocześnie nie jest to dla niej nic nowego, bo jej poprzedni film (Obraz niemożliwy) – również sprawił, że wielu ludzi wyszło na jego pokazie.

Reżyserka twierdzi, iż widowisko miało być antytezą Pinokia i A.I. Sztuczna inteligencja Stevena Spielberga. Interesował ją fakt, że mamy androida, którego jedynymi pragnieniami są te, które mu zaprogramujesz. Uznała za fascynujące pokazywanie świata z perspektywy maszyny, która nie ocenia.

Premiera The Trouble With Being Born będzie miała miejsce na Berlinale, więc tylko czekać na pierwsze szerokie opinie dotyczące filmu i tego, czy faktycznie jest tak kontrowersyjny, jak mówi się o nim za kulisami.

Źródło: The Hollywood Reporter

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

bob iger prezes disney bob chapek

Bob Iger przekazuje stanowisko prezesa Disneya Bobowi Chapekowi

indiana jones reżyser steven spielberg james mangold

Indiana Jones 5 – James Mangold może zastąpić Stevena Spielberga