thor kim jest historia marvel młot
in ,

SUPER!SUPER! LOLLOL SZOKSZOK Na czasieNa czasie

Thor – kim jest ta postać i jaka jest jej historia?

W filmach o grupie Avengers do czynienia mamy z prawdziwymi superbohaterami, którzy wspólnie ratują dobro naszej planety oraz dbają o bezpieczeństwo jej mieszkańców. Niektórzy z nich swoją moc nabyli, inni jako supermoc potraktowali możliwości, jakie dały im pieniądze, a jeszcze inni tak jak Thor… po prostu byli bogami. Postać ta nie tylko zachwyca entuzjastów, którzy interesują się bogami mitologii nordyckiej. Thor urzeka wszystkich swoją charyzmą oraz potęgą. Swoją siłę oraz moc wykorzystuje obsługując legendarny młot Mjolnir. Jaka jest historia nordyckiego boga oraz co łączy Thora z Avengers?

Film Thor, czyli początek historii boga

Zaczęło się od filmu wydanego w 2011 roku. W rolę Thora wcielił się Chris Hemsworth i tak już oczywiście zostało do samego końca. Dziś aktor ten jest kojarzony głównie z niesamowitą kreacją Asgardczyka i najprawdopodobniej ta reputacja zostanie z nim już na zawsze. W filmie o Thorze poznajemy Asgard – planetę, która jest domem oraz dziedzictwem głównego bohatera. Już ta ekranizacja zapoznaje nas z konfliktem, jaki rysuje się między Thorem – następcą tronu –  a Lokim – jego przyrodnim bratem. To również wtedy nasz główny bohater zostaje zesłany na Ziemię. Jest to forma kary, którą wymierzył surowy ojciec za źle podjęte przez Thora decyzje. Jego rozkazy miały duży wpływ przebieg bitwy z Lodowymi Gigantami. Nordycki bóg zostaje pozbawiony mocy, ale jak się okazuje nie na długo!

Avengers, czyli kontynuacja przygód Thora

W komiksach Marvela oraz filmach opowiadających historie z tego uniwersum superbohaterowie nie są w pełni niezależni od siebie. Oczywiście, przeżywają indywidualne przygody, które możemy śledzić w licznych filmach oraz komiksach, ale ich losy często się splatają. Czasami dzieje się to w całkiem niespodziewanie i trwa tylko krótką chwilę, a czasami przeradza się w przyjaźń i długą współpracę. Tak też było z historią powstawania grupy Avengers. W pierwszym filmie dotyczącym wspólnych przygód superbohaterów Thor poznaje resztę swoich przyszłych przyjaciół. Pierwszy raz spotykają się  podczas eskortowania schwytanego Lokiego – zbuntowanego brata Thora, który przybywa na ziemię żądny władzy. To właśnie w pierwszej części Avengersów okazuje się, że Thor i reszta grupy świetnie dopełniają się w trakcie walki, co skutkuje owocną współpracą. Mimo że bóg wraca ostatecznie do Asgardu, wiadomo, że to nie koniec jego przygód z resztą ziemskich superbohaterów.

Inne filmy o przygodach Thora na podstawie komiksów Marvela 

Boskiego superbohatera spotkać możemy w dwóch kolejnych filmach poświęconych jemu samemu – Thor: Mroczny świat oraz Thor: Ragnarok. Obydwa te filmy dzielą 4 lata. Nic więc dziwnego, że pierwszy z nich nieco różni się od ostatniego. Filmy na podstawie komiksów Marvela przez lata bardzo się rozwinęły. Część “Mroczny Świat” w dużej mierze opiera się na relacji boga z Jane Foster, którą Thor poznał na Ziemii w pierwszej części. Duże znaczenie ma także kontynuacja wielowarstwowego i nieoczywistego konfliktu Thor – Loki. Relacja łącząca dwóch braci ociepla się dopiero w Ragnaroku. To wtedy muszą oni połączyć siły, aby ocalić Asgard przed końcem świata przewidzianym w mitologii. Ostatnia część przygód Thora to niezwykle błyskotliwe, zabawne i pełne akcji widowisko. Oczywiście nie na nim kończą się przygody naszego bohatera ze świata Marvelowskiech komiksów. Powraca on w kolejnych częściach Avengersów.

Młot Thora – czy jesteś godzien?

Thor jest synem Odyna i Gaei. Mieszanka genów rodziców obdarzyła bohatera niespotykaną siłą. Mówi się, że jest on najsilniejszym z Asgardczyków. Jego jedyną bronią jest legendarny młot Mjolnir, którego wykorzystuje do  walki, latania oraz miotania piorunami. Thor jest w stanie przyzwać młot z daleka, wyciągając w jego kierunku dłoń. Wielu próbowało podnieść młot, lecz nawet najwybitniejsi superbohaterowie nie byli w stanie podołać temu zadaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej o tajemniczej mocy boskiej broni? Zgłębiaj historię bohatera z Askardu czytając komiksy oraz oglądając filmy uniwersum Marvela.


Artykuł powstał we współpracy z atomcomics.pl

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

kontenery

Do czego mogą służyć kontenery?

social media

Social media – czy warto?