The Boys sezon 4

Zwiastun “Thor: Miłość i grom” już jest. I dobry Thorze, jesteś wspaniały!

Dariusz Filipek
4 min czytania
"Thor: Miłość i grom"

Z ostatniej chwili

Zwiastun filmu z polskimi napisami

Thor: Miłość i grom” przygrzmocił! Taika Waititi wraca z boskim Chrisem Hemsworthem oraz Strażnikami Galaktyki, Zeusem, Natalie Portman…

“Thor: Miłość i grom” zapowiada się na kolejny popis niesamowitości Waititiego, który już przy okazji “Thora: Ragnarok” pokazał, że jak mało kto potrafi w kino superbohaterskie. Obok Jamesa Gunna to właśnie on najlepiej opowiada takie historie z lekkim przymrużeniem oka. Żeby to podkreślić jeszcze bardziej – w czwartym “Thorze” zobaczymy również gunnowskich “Strażników Galaktyki”, którzy skumplowali się z synem Odyna jeszcze w “Avengers: Koniec gry”.

Thor: Miłość i grom Zeus
Miejmy nadzieję, że wraz z Zeusem pojawi się Herkules, który na dłużej zawita do filmowego świata Marvela

Wracają starzy bohaterzy, pojawią się nowi bogowie

Thorowi towarzyszyć będzie nie tylko Star-Lord i spółka. Na zwiastunie mignął nam również Zeus, w którego wcielił się Russell Crowe. Na ekranie pojawi się także Natalie Portman – kolejny raz sportretuje Jane Foster. Jednak tym razem Jane skopie także kilka tyłków jako Potężny… Thor???

- Reklama -
Ad image

Wraca Walkiria (Tessa Thompson) i najpewniej przekona się, że zarządzanie Nowym Asgardem w towarzystwie ziemskich urzędników, to niełatwe zadanie.

Nie zapominajmy o Thorze – w końcu sam bóg gromów jest w tytule filmu, więc nie można go pominąć. Po wzlotach i upadkach zaczął coś robić ze swoim życiem, zrzucił brzuch i zagubiony, po licznych stratach, szuka pomysłu na siebie.

Pojawi się także Jaimie Alexander jako Lady Sif, Korg oraz wraca Jeff Goldblum jako Arcymistrz. Nie odkryto przed nami wszystkich kart i nie pokazano chociażby Christiana Bale’a, który wcielił się w wielkiego złego, Gorra Rzeźnika Bogów.

W filmie Thor wyrusza w podróż niepodobną do niczego, z czym do tej pory miał do czynienia – w poszukiwanie wewnętrznego spokoju. Jednak jego emeryturę przerwie kosmiczny morderca znany jako Gorr Rzeźnik Bogów, który dąży do eksterminacji bogów. W niebezpiecznej walce wspomoże go królowa Walkiria, Korg i jego była dziewczyna, Jane Foster, która – ku zaskoczeniu Thora – z niewytłumaczalnego powodu dzierży jego magiczny młot – Mjolnira jako Potężny Thor. Razem wyruszają w pełną napięcia kosmiczną podróż, aby odkryć tajemnicę Rzeźnika Bogów i powstrzymać go, zanim będzie za późno.

Waititi obiecuje, iż “Thor: Miłość i grom” będzie filmem jeszcze bardziej szalonym od poprzedniej części, a jednocześnie nie zabraknie wątków romantycznych.

Thor: Miłość i grom Jane Foster
Potężna Jane Foster może być jedną z największych rewelacji tego filmu

Za scenariusz odpowiedzialny jest Waititi. Reżyser napisał go przy współpracy z Jennifer Kaytin Roninson – znanej z pracy nad scenariuszami do filmów “Ktoś wyjątkowy” oraz “Test na przyjaźń”.

Kiedy premiera filmu “Thor: Miłość i grom”?

“Thor: Miłość i grom” wyląduje w kinach 8 lipca 2022 roku. Wcześniej na dużych ekranach obejrzymy inny film od Marvel Studios“Doktora Strange’a w multiwersum obłędu”. Obecnie na Disney+ oglądamy rozgrywający się w tym samym uniwersum serial “Moon Knight”.

Niedługo po premierze zwiastuna “Thor: Miłość i grom” Marvel wypuścił kolejny klip “Doktora Strange’a w multiwersum obłędu”

Marvel oficjalnie zapowiedział również powstanie filmów “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, “The Marvels”, Guardians of the Galaxy Vol 3.”, Ant-Man and the Wasp: Quantumania”, “Fantastic Four” oraz “Blade”. Przed nami także premiery seriali “Ms. Marvel”, “Secret Invasion”, “Ironheart”, “Armor Wars”, niezatytułowanego serialu z akcją w Wakandzie, drugi sezon “Lokiego”, serial o Echo oraz “Agatha: House of Harkness”. Ponadto we wczesnej fazie rozwoju jest mnóstwo innych produkcji.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz