The Boys sezon 4

Thrillery psychologiczne Rachel Abbott

Wpis partnerski
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Na swoim koncie posiada miliony sprzedanych egzemplarzy. Jej powieści przetłumaczono na ponad dwadzieścia różnych języków. Magazyn „Guardian” okrzyknął ją sensacją rynku e-wydawniczego, a według „Observe” jest jedną z najgorętszych osób w branży. O kim mowa? Oczywiście o Rachel Abbott, czyli brytyjskiej autorce mrożących krew w żyłach thrillerów psychologicznych.

Rachel Abbot (a właściwie Sheila Rodgers, bo tak naprawdę nazywa się autorka, pisząca pod wspomnianym pseudonimem) przyszła na świat w roku 1952, w okolicach Manchesteru. Początkowo spełniała się w zawodzie analityka, by po kilku latach założyć własną firmę i tworzyć oprogramowanie oraz strony internetowe dla rynku edukacyjnego. Szybko jednak okazało się, że praca w branży mediów interaktywnych nie jest tym, czym Abbot chciałaby się zajmować. W związku z powyższym, w roku 2000 pisarka sprzedała firmę, po czym przeniosła się z Lancashire (Anglia) wprost do malowniczych Włoch, gdzie wraz z mężem… odrestaurowała XV-wieczny włoski klasztor! Budynek ten przez pewien czas służył jako sala weselna, którą małżeństwo wynajmowało. A gdzie w tym wszystkim miejsce na pisarstwo? Takowe zapukało do drzwi autorki około roku 2009. To właśnie wtedy stworzyła ona pierwszą ze swoich powieści („Tylko niewinni”), która została odrzucona przez kilku agentów literackich. Pisarka nie poddała się jednak i samodzielnie opublikowała książkę na platformie Amazon. Aktualnie podróżuje ona między Alderney (wyspa w Kanale La Manche), a Włochami oraz oczywiście poświęca się pisaniu kolejnych, trzymających w napięciu powieści.

- Reklama -
Ad image

Cykl z detektywem Tomem Douglasem

Wspomniana, debiutancka powieści „Tylko niewinni” stanowi pierwszy z tomów serii, której głównym bohaterem jest detektyw Tom Douglas. Nadkomisarz zostaje przydzielony do sprawy morderstwa szanowanego filantropa, znanego głównie dzięki swojej działalności na rzecz pomocy kobietom przemycanym z Europy Środkowej do domów publicznych. W tym samym czasie ma miejsce zniknięcie jednej z nich. Douglas jest przekonany, że obie sprawy się ze sobą łączą, jednak śledztwo wydaje się tkwić w martwym punkcie. Dopiero gdy na światło dzienne wychodzi przerażający sekret, nadkomisarz zaczyna rozumieć, że morderstwo filantropa to zaledwie szczyt góry lodowej intryg, niebezpiecznych powiązań i trudnych wyborów moralnych…

Cykl z detektywem Tomem Douglasem złożony jest z 11 powieści: „Tylko niewinni”, „Droga ucieczki”, „Śpij spokojnie”, „Obce dziecko”, „Dziecko znikąd”, „Zabij mnie znów”, „Szóste okno”, „Podejdź bliżej”, „Idealne kłamstwo”, „Zamknij drzwi” i „Odwróć wzrok”.

Cykl z sierżant Stephanie King

Drugim z cykli książek autorstwa Rachel Abbot jest seria z udziałem sierżant Stephanie King. Otwierająca ją powieść „Zmuszona, by zabić” to mroczny thriller psychologiczny opowiadający o morderstwie, którego podłożem był namiętnym romans. Sierżant Stephanie King zostaje w środku nocy wezwana do rezydencji zamieszkiwanej przez parę kochanków; Marka i Evie. W środku zastaje dwie ofiary, których ciała zostały brutalnie okaleczone. A to dopiero początek…

- Reklama -
Skazana Max serial

Cykl z sierżant Stephanie King tworzą – jak do tej pory – 2 powieści: „Zmuszona, by zabić” oraz wydana równo rok temu (lipiec 2020) „Gra w morderstwo”.

Zarówno powyższe serie, jak i inne powieści znajdujące się na długiej liście książek autorstwa Rachel Abbot, znajdziesz m.in. na stronach księgarni internetowej Woblink.com.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz