TikTok Rosja
in

SUPER!SUPER!

TikTok zawiesza udostępnianie nowych treści i relacji na żywo w Rosji

TikTok powołując się na nowe prawo, zawiesił dodawanie treści i transmitowania na żywo na terenie Rosji.

Rosja wprowadziła niedawno prawo, na którego mocy dodawanie nieprawdziwych informacji, a tak naprawdę wiadomości niezgodnych z linią propagandową Kremla, grozi nawet piętnastoma latami pozbawienia wolności. Dlatego Tik Tok zawiesił tam możliwość dodawania nowych treści i transmitowania na żywo. Sprowadza się to do praktycznej miękkiej izolacji użytkowników serwisu w Rosji.

Niedzielna wiadomość zbiegła się z wycofaniem się z rynku Netflixa, którego przedstawiciele otwarcie mówią, iż usługa znika z Rosji z uwagi na wojenną agresję tego państwa w Ukrainie.

TikTok jest wstrzemięźliwszy i oświadczył, że w związku z prawem dotyczącym fałszywych informacji nie było innego wyboru, jak zawiesić wszelkie nowe strumienie wideo w Rosji. Jednocześnie nie zablokowano możliwości przesyłania wiadomości w aplikacji. Jakkolwiek firma przygląda się na bieżąco sytuacji, aby określić, kiedy TikTok będzie mógł w pełni wznowić swoją działalność w kraju. Na teraz jest to niemożliwe, gdyż bezpieczeństwo jest dla firmy priorytetem.

TikTok oświadczył także, że chce być źródłem kreatywności i rozrywki, które mogą zapewnić ulgę i utrzymać więzi międzyludzkie w czasie wojny, kiedy ludzkość stoi w obliczu ogromnej tragedii i izolacji.

Reddit blokuje reżimowe media z Rosji i dezinformację

Reddit pokazał środkowy palec rosyjskim mediom, które rozsiewają nieprawdziwe informacje oraz kremlowską propagandę nie tylko w swoim kraju, ale również na świecie. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Również serwisy takie jak BBC wycofały się z Rosji z powodu ustawy o nieprawdziwych informacjach. Jednocześnie na całym świecie blokowane są propagandowe media Kremla — głównie Russia Today i Sputnik. W zamian Rosja zablokowała u siebie, chociażby Facebook.

Rosyjska ustawa zakazuje rozpowszechniania informacji uznawanych za nieprawdziwe, które informują o siłach zbrojnych i wojnie w Ukrainie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Rosja Netflix

Rosja żegna Netflix. Serwis całkowicie wycofuje się kraju

no exit film 2022 recenzja
6/10

“No Exit” – recenzja filmu