tokyo vice serial hbo max gdzie oglądać online
in

SUPER!SUPER!

Premiera serialu “Tokyo Vice” na HBO Max

Zwiastun serialu

Ta historia wydarzyła się naprawdę i wstrząsnęła krajem. “Tokyo Vice” zabiera nas do Japonii lat 90., gdzie młody amerykański dziennikarz pod skrzydłami doświadczonego japońskiego detektywa odkrywa mroczny i niebezpieczny świat yakuzy.

“Tokyo Vice” powstał na kanwie powieści “Tokyo Vice: Sekrety japońskiego półświatka” autorstwa Jake’a Adelsteina. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych dziennikarz śledczy przez lata pisał o przestępczości panoszącej się w Japonii. Wydana w 2009 roku książka była efektem rozpracowywania korupcji w tokijskiej policji oraz opowieścią o niełatwej karierze pierwszego człowieka z zewnątrz pracującego dla jednej z największych japońskich gazet, Yomiuri Shinbun.

Historię udramatyzował J. T. Rogers, który wcześniej pracował nad filmową adaptacją swojej sztuki teatralnej “Oslo” (również na HBO Max). Pierwszy odcinek wyreżyserował Michael Mann (“Gorączka”, “Ali”, “Łowca”) i jest on także jednym z producentów widowiska.

Jak widownia ocenia serial?

Pierwsze opinie o serialu są pozytywne. Na Rotten Tomatoes zebrano na tę chwilę 21 recenzji i 90% krytyków zachęca do obejrzenia “Tokyo Vice”. Obecnie średnia ocena widowiska to 7,7/10.

Tokyo Vice online
Tokyo Vice cały serial
Tokyo Vice lektor
Tokyo Vice plakat
Plakat promujący serial

Krytycy chwalą neonoirowy klimat i nieśpieszącą się narrację oraz akcję, która przynosi na myśl najlepsze opowieści traktujące o gangsterce w Kraju Kwitnącej Wiśni. Chwalona jest również warstwa realizacyjna oraz aktorstwo. Jednak ta nastrojowa i klimatyczna historia ma także wady. Odcinki mają być nierówne i po petardzie, którą jest część nakręcona przez Manna, kolejne już tak zajmujące nie są.

Kiedy polska premiera?

Niestety “Tokyo Vice” jest kolejnym przykładem nieporadności HBO Max w Polsce. Chociaż w Stanach Zjednoczonych widzowie już mogą obejrzeć pierwsze trzy odcinki serialu, my nadal czekamy na premierę, która została zaplanowana na 8 kwietnia. Miejmy nadzieję, że tym razem, pomimo opóźnienia względem widzów w naszym kraju, nie zostanie ona przesunięta na później.

moon knight promo

Sprawdź inne premiery z ostatnich dni

Nie przegap ciekawych nowości z Netflixa, HBO Max, Prime Video, Canal+, Viaplay i wielu innych. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Cały sezon będzie miał osiem odcinków. Kolejne odsłony widowiska będą pojawiały się parami co tydzień, aż do finałowej części, która pojawi się w Stanach Zjednoczony 28 kwietnia, a w Polsce dzień później.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Body Parts

Premiera programu “Body Parts” na TLC

365 dni ten dzień zwiastun cały film

“365 dni: Ten dzień”, czyli zwiastun kontynuacji filmu Netflixa o wiązaniu i kochaniu