Śródziemie. Księga zaginionych opowieści
"Księga Zaginionych Opowieści tom 1."
in

SUPER!SUPER!

Nowa książka Tolkiena? „Historia Śródziemia. Księga Zaginionych Opowieści” nadchodzi

Tolkien powraca. Wydawnictwo „Zysk i S-ka” ogłosiło, że “Księga Zaginionych Opowieści” ujrzy światło dzienne. Tym razem “Historia Śródziemia” ma zostać wydana całkowicie.

Historia Śródziemia
Wycinek z klimatycznego teaseru

“Historia Śródziemia” to 12-tomowy cykl jest zbiorem tekstów J.R.R Tolkiena z wnikliwą analizą i redakcją jego syna, Christophera Tolkiena. Pierwotnie wydany już po śmierci autora. Książki te są bardzo szczegółowe i rozwijają, i tak zawiły już, świat znakomitego pisarza. Warto zaznaczyć, że “Historia Śródziemia” po raz pierwszy w Polsce zostanie wydanie wydana w swojej pełnej krasie, tj. 12 poszczególnych tomów.

„Księga Zaginionych Opowieści tom 1.” wyjaśnia koncepcję Śródziemia i Valinor. Te opowieści były pierwszą formą mitów i legend, które powróciły we „Silmarillion”. To właśnie w tym dziele po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, krasnoludy, orkowie, ludzie i elfy. Dodatkowo pojawią się chociażby wiersze i mitologiczne wstawki.

Obowiązkowa gratka dla fanów Tolkienowskich opowieści.

Wydawnictwo opublikowało również zbiorczy post, w którym użytkownicy mogli zadawać pytania. Dzięki temu dowiedzieliśmy się paru ciekawych kwestii. Część z nich znajdziecie poniżej:

  • Okładka ma jeszcze ulec zmianie
  • Planowo mają być wydawane 3-4 tomy „Historii Śródziemia” rocznie
  • Będzie wersja w twardej oprawie
  • Przekładem zajmie się Cezary Frąc
  • „Natura Śródziemia” za niedługo również pojawi się w przedsprzedaży

Premiera 1 tomu odbędzie się 26.09.2022, a od 24.06 będzie w przedsprzedaży. To może być jedna z największych premier fantastycznych tej dekady. Nie przegapcie!

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Jakub Kozakiewicz

Gram, oglądam i czytam, a przede wszystkim szukam rozległych światów i niesamowitych historii. Po godzinach wieloletni fan Nintendo i fantastyki.

doktor strange w multiwersum obłędu disney+ premiera

Premiera filmu “Doktor Strange w multiwersum obłędu” na Disney+

Amazon Prime Darmowe Gry (1)

Darmowe gry na Amazon Prime  (Czerwiec/Lipiec 2022)