The Boys sezon 4

SCJENTOLOGIA ważniejsza niż CÓRKA. TOM CRUISE miał nie widzieć się z dzieckiem od 11 LAT

Magda Kucybała
9 min czytania

Z ostatniej chwili

Brukowiec The Sun donosi, że Tom Cruise od ponad dekady nie spotyka się z córką, Suri Cruise. Ponoć rodzina jest dla aktora mniej ważna od scjentologii.

- Reklama -
Ad image

Suri Cruise wygląda jak każda inna 18-letnia uczennica ciesząca się balem maturalnym. U jej boku przystojny młodzieniec, uśmiechy, ale zabrakło jednego – dumnego ojca, który nie pojawił się u boku córki w wielki dzień w Nowym Jorku, ponieważ ojciec, gwiazdor filmowy Tom Cruise, był tysiące kilometrów dalej, w Londynie.

Tom Cruise miał nie widzieć córki 11 lat

Podobno to jednak nie geografia oddzielają aktora znanego z “Top Gun: Maverick” od uczestniczenia w życiowych kamieniach milowych córki. Informatorzy The Sun twierdzą, że 61-letni Tom Cruise nie widział Suri od 11 lat.

Źródłem rzekomego bolesnego rozstania Toma Cruise’a ma być jego oddanie Kościołowi Scjentologicznemu. Karen De La Carriere, która była żoną byłego prezesa kościoła, Hebera Jentzscha, twierdzi, że ta organizacja „chce jedynie rozbijać rodziny”.

Kościół Scjentologiczny jest ważniejszy niż dzieci

Aktorka Katie Holmes, 45-letnia matka Suri, postanowiła rozwieść się z Tomem Cruisem w 2012 roku i trzymać ich jedyne dziecko z dala od żelaznego uścisku tajemniczej organizacji – dowiadujemy się z artykułu The Sun. Rozstając się z Tomem, najbardziej znanym scjentologiem, Katie została uznana za osobę, którą należy trzymać z dala od innych wyznawców.

Tony Ortega, dziennikarz śledczy badający działalność kościoła od 29 lat, stwierdził, że “Kiedy Katie rozstała się z Tomem, każdy scjentolog zostałby poinformowany, że jest ona uznawana za osobę tłumiącą — wroga kościoła. A Suri, będąc powiązana z Katie, byłaby uznawana za potencjalne źródło kłopotów. Tom byłby zobowiązany do odcięcia się od nich i nie powinien mieć z nimi nic wspólnego”.

- Reklama -
Skazana Max serial

Kiedyś Suri Cruise była oczkiem w głowie aktora

Wszystko wyglądało inaczej, gdy Suri Cruise przyszła na świat w 2006 roku, a zdjęcie Toma Cruise’a z uśmiechem spoglądającego na swoją córkę pojawiło się na okładce magazynu Vanity Fair.

Tom Cruise
Suri Cruise
Katie Holmes
Vanity Fair
Kiedyś pozowali na idealną rodzinę – okładka Vanity Fair z Tomem Cruisem, jego córką Suri i byłą żoną Katie Holmes

Mała Suri prowadziła luksusowe życie, mając całą część posiadłości rodziców w Los Angeles dla siebie i osobistego kucharza na każde zawołanie. Na swoje drugie urodziny Suri życzyła sobie jedynie „noszenia sukienki z motylami”. Jej rodzice spełnili to proste życzenie, wydając 75 tysięcy dolarów na przyjęcie zorganizowane dla zaledwie 24 gości, które obejmowało czteropiętrowy tort i wypuszczenie setek żywych motyli.

W wieku trzech lat Suri została uznana przez magazyn Forbes za najgorętsze dziecko Hollywood i miała garderobę wartą 2,5 miliony dolarów. Tom Cruise często był widywany, jak tulił i całował swoją ukochaną córkę publicznie. Wydawało się, że gwiazda “Mission: Impossible” zrobi dla niej wszystko.

Suri Cruise miała wyznawać swoje błędy przed kościołem jako 6-latka

Jednak Katie Holmes, wychowana jako chrześcijanka, miała coraz większe wątpliwości co do metod Kościoła Scjentologicznego, do którego miała należeć. Widziała, jak adoptowane dzieci Toma Cruise’a, Connor i Isabella, z jego poprzedniego małżeństwa z gwiazdą filmową Nicole Kidman, dorastały w tym, co niektórzy byli członkowie nazywają “silnie kontrolującą grupą religijną”.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Wyznawcy kościoła są zobowiązani do mówienia starszym członkom o wszystkich swoich błędach życiowych – nawet gdy są dziećmi. Tony, dziennikarz śledczy, zdradził, iż „W scjentologii istnieje przesłuchanie specjalnie dostosowane dla dzieci. Pierwsze pytanie brzmi: ‘Co kazano ci nam nie mówić? Co twoi rodzice kazali ci nam nie mówić?’. Myślę, że Katie to widziała i nie chciała tego dla swojego dziecka”.

Twierdzi się, że dzieci są poddawane tej „spowiedzi audytorskiej” od szóstego roku życia. Są podłączane do urządzeń podobnych do wykrywacza kłamstw, a ich odpowiedzi są nagrywane na wideo. Z kolei Kościół twierdzi, że jakakolwiek forma „audytowania” nie zaczyna się, dopóki członek nie osiągnie wieku 12 lat.

Dla matki najważniejsza była córka

To jednak może nie być przypadek, że Katie złożyła pozew o rozwód z Tomem po sześciu latach małżeństwa — w czasie, gdy Suri miała sześć lat.

Suri Cruise
Suri Cruise od ponad 10 lat wychowuje się bez ojca

Katie, najbardziej znana z występów w amerykańskim serialu dla nastolatków “Jezioro marzeń”, opuściła rodzinny dom w Kalifornii i przeniosła się na wschodnie wybrzeże do Nowego Jorku. Wielkie Jabłko jest daleko od dwóch głównych baz scjentologii — Celebrity Centre w Los Angeles i Clearwater na Florydzie.

Katie, która nigdy nie wyszła ponownie za mąż i nie ma innych dzieci, uzyskała wyłączną opiekę nad Suri. Rozwód pary, którego warunki nie zostały upublicznione, obejmował rzekomo hojnych 400 tysięcy dolarów rocznie na wychowanie córki.

Tom Cruise dzieci
Tom Cruise jest widywany z dziećmi z małżeństwa z Nicole Kidman

Katie starała się, aby te ogromne sumy nie zmieniły młodej dziewczyny w rozpieszczoną osóbkę. Powiedziała w 2010 roku: “Musi sama ścielić łóżko, wynosić naczynia do zlewu, wkładać ubrania do prania”. Suri Cruise trzymała się z dala od światła reflektorów, unikała mediów społecznościowych i wolała jeździć rowerem lub spacerować po Nowym Jorku, zamiast brać udział w wydarzeniach pełnych blichtru.

Katie powiedziała w zeszłym roku: “To, co było dla mnie naprawdę ważne w relacji z córką, ponieważ była na świeczniku od najmłodszych lat, to jej bezpieczeństwo”. Jednocześnie nie potwierdza plotek o tym, że córka nie ma kontaktu z ojcem. Twierdzi, iż media źle interpretują całą sytuację.

Po ukończeniu szkoły średniej LaGuardia Suri Cruise ma zamiar pójść na uniwersytet Carnegie Mellon w Pittsburghu, aby studiować design.

Tom Cruise zaprzecza, że odciął się od córki

W 2013 roku Tom Cruise pozwał wydawcę dwóch magazynów, które jego zdaniem sugerowały, że porzucił córkę. Również stwierdził, że scjentologia nie była przyczyną rozpadu jego małżeństwa z Katie Holmes.

Jednak, choć nie był widziany publicznie z Suri Cruise od lat, to nie dotyczy to jego dwojga innych dzieci, z którymi był widziany w grudniu.

- Reklama -
Ad image

Isabella, która większość czasu spędza w Londynie, oraz Connor, który obecnie przebywa prawdopodobnie w kompleksie scjentologicznym na Florydzie, spędzali razem z nim czas na meczu hokeja między Tampa Bay Lightning a Florida Panthers. Oboje pozostają związani z kościołem, podobnie jak ich ojciec. Ich matka, Nicole Kidman, nie jest już częścią scjentologii, ale nadal ma z nimi kontakt.

Aktor, scjentolog, ojciec

Pojawiły się sugestie, że obecnie Tom Cruise jest mniej oddany organizacji założonej przez zmarłego L. Rona Hubbarda w 1954 roku. Jednak dziennikarz Tony donosi, że aktor uczestniczył w dorocznej gali w byłej siedzibie kościoła w East Grinstead w Surrey w listopadzie zeszłego roku. Scjentolodzy zamieszczali selfie z gwiazdą filmową w historycznym Saint Hill Manor.

Suri Cruise Tom Cruise
Aktor nie uczestniczy w ważnych momentach życia córki. Tutaj Suri Cruise na balu maturalnym

Tony powiedział “Tom przyleciał tam swoim helikopterem. Nawiązywał kontakty ze scjentologami i pozwolili im zamieszczać te selfie, czego zazwyczaj nie robią”.

Kościół może nie chcieć Suri Cruise w otoczeniu aktora

W ostatnich miesiącach Tom Cruise kręcił ósmą część “Mission: Impossible” w Wielkiej Brytanii, co mogło go powstrzymać przed byciem na urodzinach i balu maturalny Suri Cruise.

ANKIETA: Czy Tom Cruise jest dobrym ojcem?

Ale Karen De La Carriere zgadza się z Tonym, że kościół chciałby trzymać gwiazdę z dala od córki. Kluczowa członkini przez 35 lat, dopóki nie opuściła scjentologów w 2010 roku, twierdzi: “Zgodnie z surowymi doktrynami, Tom nie może angażować się ani łączyć ze swoją własną córką (…) Scjentologia nie ma skrupułów ani etyki dotyczącej lojalności wobec rodziny i chce jedynie rozbijać rodziny”.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz