Shogun oglądaj online serial disney

5 tropów, które mogą wskazywać, że Tony Stark powróci

Marek Jura
2 min czytania
Czy Tony Stark jeszcze włoży zbroję Iron Mana w filmach? (Marvel Studios)

Z ostatniej chwili

Na początku zaznaczam, że dla kogoś, kto jeszcze nie obejrzał Avengers: Koniec gry, cały poniższy tekst jest spoilerem. Dla kogo jednak rozstrzygnięcie bitwy z Thanosem nie jest tajemnicą, z pewnością ucieszy się na wieść, że odejście Iron Mana może nie być tak definitywne, jak mogłoby się wydawać.

Choć zarówno reżyserzy serii, jak i sam aktor jednoznacznie stwierdzili, że Tony Stark nie żyje, komiksy Marvela przyzwyczaiły nas do tego, że “no one ever really dies”. Co mogłoby wskazywać, że Iron Man jeszcze powróci?

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

1. Na pogrzebie nie pokazano ciała Starka

tony stark pogrzeb avengers: koniec gry
Avengers: Koniec gry (Marvel Studios)

Choć jedna z ostatnich scen Końca gry z pewnością miała wymiar symboliczny, może dziwić, że nie pojawiło się choćby na chwilę nie tylko ciało superbohatera, ale chociażby urna z prochami. Mogłoby to wskazywać, że Stark znajduje się w czymś w rodzaju śpiączki – podobnie rzecz miała się w komiksach, gdzie powrócił on jako mentor Ironheart w formie AI.

2. Hologram wiedział, gdzie będzie siedziała Morgan

iron man nie żyje tony stark
Invincible Iron Man (Marvel Comics)

Oczywiście, Stark był absolutnym geniuszem i mógł wyposażyć program w wiele funkcji, ale skąd wiedział, gdzie będzie się znajdowała Morgan? A może przed śmiercią zdołał przenieść swoją świadomość do komputera, by w ten sposób czuwać nad swoją córką?

3. Tahiti

Tony Stark zmartwychwstanie
Agenci T.A.R.C.Z.Y. (Marvel Television)

Fani Agentów T.A.R.C.Z.Y. z pewnością znają to słowo. Zabity przez Lokiego Coulson powrócił do życia dzięki Nickowi Furemu i jego programowi ożywienia poległych avengerów za pomocą technologii Kree. W serialu laboratorium zostało zniszczone, ale czy aby na pewno było to jedyne takie miejsce na świecie? Jeżeli Furemu udało się zabezpieczyć na wypadek zniszczenia bazy – lepszego kandydata do ponownego użycia Tahiti już nie znajdzie.

4. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Iron Man żyje
Fanart: Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Marvel Studios)

Tytuł filmu jasno wskazuje, że Marvel w końcu zdecyduje się na wprowadzenie multiwersum. A jeżeli tak – możemy być pewni, że w jednym z tysięcy alternatywnych wszechświatów Tony Stark wciąż żyje. Pozostaje tylko poczekać, aż zobaczymy to na ekranie.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

5. Stark nigdy nie umarł

jak umarł iron man tony stark
Iron Man (IMAX/Marvel Studios)

Ta teoria jest najbardziej szalona. Ale nie tak niedorzeczna, jakby się z pozoru wydawało. A co, jeżeli Stark nigdy nie umarł, a wszystko to, co wydarzyło się po nałożeniu przez niego Rękawicy Nieskończoności to projekcja jego umysłu? W takim wypadku musielibyśmy się przygotować nie tylko na powrót Iron Mana, ale i Thanosa. Tylko, czy od tego momentu bitwa mogła się jeszcze potoczyć inaczej?

W komentarzach dajcie znać nie tylko, w jaki sposób widzielibyście powrót Starka, ale czy to w ogóle ma jakiś sens?!?

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lat temu

Mam kolejną teorie. W Iron Manie 2 gdy Pepper wchodziła do domu i tam był ten wielki misiek. To wtedy Stark przywitał ją swoją zbroją. Jak się później okazało sterował nią ćwicząc w dolnym pomieszczeniu. A co jeśli Stark użył tej technologii w walce z Thanosem. Mógł ją po prostu ulepszyć

1
0
Would love your thoughts, please comment.x