treadstone zwiastun serial jason bourne kiedy gdzie o czym jak
Treadstone (źródło: USA Network, inne; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! OkropneOkropne

Treadstone to serialowy spin-off Jasona Bourne’a – zwiastun

Filmowe franczyzny o szpiegach zawładnęły naszymi sercami. Nic zresztą dziwnego – wszyscy kochamy pościgi i wybuchy, szybkie kobiety i piękne auta… albo na odwrót. Być może ucieszy was fakt, że serialowy spin-off Jasona Bourne’a zmierza do telewizji.

Jason Bourne zaczął jako seria książkowa autorstwa Roberta Ludluma. Po śmierci autora, pałeczkę przejął Eric Van Lustbader. Na ten moment napisano aż 15 książek, z czego tylko trzy wyszły spod ręki Ludluma. Ale to właśnie filmy przyniosły franczyzie ogromny rozgłos. W tytułowego bohatera wcielał się Matt Damon i powstało ich pięć. Nie musieliśmy czekać długo, aż pojawi się serial z tego świata, szczególnie w obecnych czasach, kiedy odcinkowe produkcje zdobywają coraz większą popularność. Czy tak będzie z Treadstone?

O czym będzie serial?

Tytuł Treadstone odnosi się do tajnej operacji CIA, przedstawionej w powieściach Ludluma. To właśnie za sprawą Operacji Treadstone, gdzie dzięki protokołom modyfikacji zachowań rekruci zmieniani są w nadludzkich zabójców, Jason Bourne uzyskał swoje umiejętności. Pierwszy sezon zaznajomi nas z uśpionymi agentami na całym globie, którzy tajemniczo budzą się, by wznowić swoją śmiercionośną misję.

Kiedy, gdzie i jak?

Produkcja zadebiutuje w październiku tego roku na antenie amerykańskiej stacji USA Network. Na ten moment nie wiadomo, czy w Polsce obejrzymy ją legalnie w momencie premiery. Rok temu były pogłoski, że międzynarodową dystrybucją zainteresowani są szefowie Amazon Prime Video, ale nic nie zostało potwierdzone.

Źródło: ScreenRant

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Sławicki

Teoretycznie zajmuje się rzeczami, które są na głowie tego kolesia z brodą, kiedy koleś z brodą śpi albo gotuje. Pisał w poczytnym serwisie o wybitej kinematografii, tłumaczy i zna się na prądzie. Miłośnik piesków, pasjonat kotków.

joker ile zarobi box office film

Ile zarobi Joker? Przewiduje się, iż film poradzi sobie całkiem nieźle w box office

quentin tarantino seksizm pewnego razu w hollywood

Czy Quentin Tarantino jest seksistą? Dziennikarze to sprawdzili