Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii
Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii
in , , ,

SZOKSZOK

Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii

Na które filmy czekamy? Jakie nowości serialowe nas najbardziej interesują? Ciekawe badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, gdzie ankieterzy zadali kilka zajmujących pytań o obecne preferencje widzów.

W czasie izolacji nasze nawyki nieco musiały się zmienić. Również te związane z oglądaniem filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Wiele filmów nie trafiło do kin, a bezpośrednio na streaming, gdyż kina na całym świecie były pozamykane. Efekty tego widać do dziś, gdyż na przykład w Rzeszowie ciągle wiszą banery reklamujące filmy z marca.

Serwisy SVOD okazały się dla wielu z nas sposobem na walkę z izolacyjną monotonią. Chociaż zapewne wielu po tym okresie nie może patrzeć w stronę Netflixa i nie myśli nawet o włączeniu kolejnego odcinka serialu, bo chyba przez koronawirusa nieco przedawkowaliśmy rozrywkę.

Okazuje się, że po ofertę streamingową sięgnęło 47% respondentów, którzy brali udział w ankiecie między 25 czerwca a 2 lipca. 90% z odpytanych 3000 osób korzysta z serwisów SVOD, 4% wybiera treści na żądanie, a zaledwie 3% telewizję na żywo.

Amazon Prime Video goni Netflix

Najpopularniejszym serwisem okazał się Netflix, z którego korzysta aż 92% respondentów korzystających z usług SVOD. Nieźle trzyma się również Amazon Prime Video, którego popularność na Wyspach mocno rośnie. Zapewne duża w tym zasługa tego, że Amazon prężnie działa w Wielkiej Brytanii od lat, a serwis jest bogaty w lokalne seriale, filmy oraz programy rozrywkowe na wyłączność. Dzięki temu na Amazon Prime Video wskazało 72% respondentów. Niespodzianką jest trzecie miejsce, czyli Disney+, który również przyciągnął Brytyjczyków. Na ten serwis wskazało 62% pytanych.

Na które seriale najbardziej czekali ankietowani?

Okazuje się, że chociaż widzowie ciągle wybierają przede wszystkim Netflix, to niekoniecznie czekają na produkcje tego serwisu. Po ankiecie doskonale widać, iż widowiska Disney+ i Amazon Prime Video interesują Brytyjczyków bardziej.

 1. The Mandalorian – sezon 2 (Disney+)
 2. The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
 3. The Boys – sezon 2 (Amazon Prime Video)
 4. The Great British Bake Off (program rozrywkowy stacji Channel 4)
 5. RuPaul’s Drag Race (program rozrywkowy w Polsce pokazywany przez Netflix)
 6. Adventure Time: Distant Lands (HBO Max)
 7. Doom Patrol – sezon 2 (HBO GO)
 8. Kraina Lovecrafta (HBO GO)
 9. Hanna – sezon 2 (Amazon Prime Video)
 10. Truth Seekers (Amazon Prime Video)

Tylko 66% ankietowanych stwierdziło, iż odwiedziłoby kina w ciągu dwóch najbliższych miesięcy

Miejmy nadzieję, że to nie trend i nie będziemy bali się wrócić do kin, a obawa przed koronawirusem nieco ostygnie. Jednak z tym może być różnie. Wielu widzów odkryło podczas izolacji serwisy SVOD i prawdopodobnie część z nich uzna, iż jest to nie tylko bezpieczniejsza forma oglądania filmów, ale przede wszystkim wygodniejsza. Obym się mylił.

Na jakie filmy najbardziej czekają respondenci?

 1. Wonder Woman 1984
 2. Bill & Ted Face the Music
 3. Ciche miejsce 2
 4. Tenet
 5. Mulan
 6. King’s Man: Pierwsza misja
 7. Obecność 3: Na rozkaz diabła
 8. Łowca potworów
 9. Candyman
 10. SpongeBob Film: Na ratunek

Ciekawostką jest to, że chociaż 79% ankietowanych twierdzi, iż woli adaptacje filmów Marvela niż DC, to w pierwszej dziesiątce nie znalazła się “Czarna Wdowa”.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Peacock za darmo w Polsce

Peacock wystartował i jest dostępny za darmo, ale do Netflixa mu daleko

palmer apple tv+ film justin timberlake

Apple TV+ chce być kinem. Serwis nabył prawa do filmu “Palmer”