The Boys sezon 4

Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii

Dariusz Filipek
4 min czytania
Jak wyglądają trendy w rozrywce po izolacji? Oto przykład z Wielkiej Brytanii

Z ostatniej chwili

Na które filmy czekamy? Jakie nowości serialowe nas najbardziej interesują? Ciekawe badanie przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, gdzie ankieterzy zadali kilka zajmujących pytań o obecne preferencje widzów.

W czasie izolacji nasze nawyki nieco musiały się zmienić. Również te związane z oglądaniem filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Wiele filmów nie trafiło do kin, a bezpośrednio na streaming, gdyż kina na całym świecie były pozamykane. Efekty tego widać do dziś, gdyż na przykład w Rzeszowie ciągle wiszą banery reklamujące filmy z marca.

- Reklama -
Ad image

Serwisy SVOD okazały się dla wielu z nas sposobem na walkę z izolacyjną monotonią. Chociaż zapewne wielu po tym okresie nie może patrzeć w stronę Netflixa i nie myśli nawet o włączeniu kolejnego odcinka serialu, bo chyba przez koronawirusa nieco przedawkowaliśmy rozrywkę.

Okazuje się, że po ofertę streamingową sięgnęło 47% respondentów, którzy brali udział w ankiecie między 25 czerwca a 2 lipca. 90% z odpytanych 3000 osób korzysta z serwisów SVOD, 4% wybiera treści na żądanie, a zaledwie 3% telewizję na żywo.

Amazon Prime Video goni Netflix

Najpopularniejszym serwisem okazał się Netflix, z którego korzysta aż 92% respondentów korzystających z usług SVOD. Nieźle trzyma się również Amazon Prime Video, którego popularność na Wyspach mocno rośnie. Zapewne duża w tym zasługa tego, że Amazon prężnie działa w Wielkiej Brytanii od lat, a serwis jest bogaty w lokalne seriale, filmy oraz programy rozrywkowe na wyłączność. Dzięki temu na Amazon Prime Video wskazało 72% respondentów. Niespodzianką jest trzecie miejsce, czyli Disney+, który również przyciągnął Brytyjczyków. Na ten serwis wskazało 62% pytanych.

Na które seriale najbardziej czekali ankietowani?

Okazuje się, że chociaż widzowie ciągle wybierają przede wszystkim Netflix, to niekoniecznie czekają na produkcje tego serwisu. Po ankiecie doskonale widać, iż widowiska Disney+ i Amazon Prime Video interesują Brytyjczyków bardziej.

 1. The Mandalorian – sezon 2 (Disney+)
 2. The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
 3. The Boys – sezon 2 (Amazon Prime Video)
 4. The Great British Bake Off (program rozrywkowy stacji Channel 4)
 5. RuPaul’s Drag Race (program rozrywkowy w Polsce pokazywany przez Netflix)
 6. Adventure Time: Distant Lands (HBO Max)
 7. Doom Patrol – sezon 2 (HBO GO)
 8. Kraina Lovecrafta (HBO GO)
 9. Hanna – sezon 2 (Amazon Prime Video)
 10. Truth Seekers (Amazon Prime Video)

Tylko 66% ankietowanych stwierdziło, iż odwiedziłoby kina w ciągu dwóch najbliższych miesięcy

Miejmy nadzieję, że to nie trend i nie będziemy bali się wrócić do kin, a obawa przed koronawirusem nieco ostygnie. Jednak z tym może być różnie. Wielu widzów odkryło podczas izolacji serwisy SVOD i prawdopodobnie część z nich uzna, iż jest to nie tylko bezpieczniejsza forma oglądania filmów, ale przede wszystkim wygodniejsza. Obym się mylił.

- Reklama -
Skazana Max serial

Na jakie filmy najbardziej czekają respondenci?

 1. Wonder Woman 1984
 2. Bill & Ted Face the Music
 3. Ciche miejsce 2
 4. Tenet
 5. Mulan
 6. King’s Man: Pierwsza misja
 7. Obecność 3: Na rozkaz diabła
 8. Łowca potworów
 9. Candyman
 10. SpongeBob Film: Na ratunek

Ciekawostką jest to, że chociaż 79% ankietowanych twierdzi, iż woli adaptacje filmów Marvela niż DC, to w pierwszej dziesiątce nie znalazła się “Czarna Wdowa”.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz