Jodie Foster gwiazdą czwartego “Detektywa”. “True Detective: Night Country” zabierze nas do Alaski

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 40 wyświetleń
2 min czytania
Matthew McConaughey i Jodie Foster spotkali się na planie filmu Kontakt
Czołówka trzeciego sezonu “Detektywa” (HBO/YouTube)

“True Detective: Night Country” zrywa z męską obsadą i twórcami, stawiając na kobiety, które mogą zrewitalizować kryminalną antologię HBO Max.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
Detektyw / HBO Max

“True Detective: Night Country” zabiera nas do Alaski, którą przynajmniej częściowo udaje Islandia, gdzie postanowiono nakręcić większość zdjęć do czwartej odsłony serialu HBO Max. Tym samym spodziewajcie się ochłodzenia klimatu. Wcześniej dostaliśmy zgrzaną słońcem Luizjanę, Kalifornię i Arkansas, więc ekranowy mróz będzie szczególnie odczuwalny.

Kobiecy duet na pierwszym planie

Zmienia się nie tylko klimat, ale tradycyjnie dostaniemy również nową obsadę na pierwszym planie. W głównych rolach zobaczymy Jodie Foster i Kali Reis. Gwiazdy “Milczenia owiec” czy “Azylu” nie trzeba wyjątkowo przedstawiać. Z kolei Kali Reis nie jest szczególnie znana i jej portfolio aktorskie do najobszerniejszych nie należy. Wystąpiła w zeszłorocznym “Na pięści”.

Skoro twórcy powierzyli jej tak ważną rolę, to pozostaje im zaufać. W końcu w serialu wcześniej wystąpili tacy uhonorowani aktorzy jak Matthew McConaughey, Mahershala Ali, Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams czy Woody Harrelson i można wierzyć, że poniżej pewnego poziomu doskonałości teraz nie wypada schodzić.

True Detective: Night Country Kali Reis
Kali Reis do tej pory więcej boksowała, aniżeli grała, ale to może się zmienić

Jodie Foster i Issa López producentkami wykonawczymi

Będąc przy twórcach – również w tej materii czekają nas wielkie zmiany. Za widowisko stworzone przez Nica Pizzolatto tym razem odpowiada Issa López, która nie tylko jest scenarzystką “True Detective: Night Country”, ale również odpowiada za reżyserię i jest producentką wykonawczą sezonu. Na koncie ma między innymi pracę nad meksykańskim horrorem “Tygrysy się nie boją” i komedią “Do sławy jeden krok”.

Sukcesja wraca na HBO Max

W Nowym Jorku właśnie rozpoczęła się produkcja, która dopowie losy nieprzyzwoicie bogatej i popapranej rodziny Royów. Gotowi na powrót “Sukcesji”? ▶

Również Jodie Foster objęła stanowisko producentki wykonawczej “True Detective: Night Country”, co widowisku dobrze wróży. W końcu ma na koncie nie tylko świetne role, ale również reżyserię “Zakładnika z Wall Street” czy odcinków takich seriali jak “Czarne lustro”, “Opowieści z Pętli”, “House of Cards” czy “Orange is the New Black”. Kino i telewizję zna od podszewki, gdyż zaczynała jako dziecięca gwiazda, dla której przełomowy okazał się 1976 rok, kiedy na ekrany kin weszły filmy “Taksówkarz” i “Mała dziewczynka, która mieszkała na końcu drogi”.

Zbrodnia na Alasce

“True Detective: Night Country” zabiera nas do miejscowości Ennis na Alasce. Gdy zapada długa zimowa noc, bez śladu znika sześć osób obsługujących Arktyczną stację badawczą Tsalal. Policjantki, Liz Danvers (w tej roli Jodie Foster) oraz Evangeline Navarro (tutaj Kali Reis), będą musiały zmierzyć się z mrokiem – tym wewnętrznym, jak i tym, który wypłynie podczas śledztwa. Staną twarzą w twarz z prawdami niedającymi spokoju, kryjącymi się pod wieczną zmarzliną.

Jeśli jeszcze nie zdążyliście poznać antologicznej serii “Detektyw” to zdecydowanie do tego zachęcam. Chociaż w tym przypadku sezon sezonowi nierówny, to warto zatopić się w te pełne brudu, mroku i zbrodni opowieści. Niech rekomendacją dla Was będzie fakt, iż serial na IMDB ma ocenę 8,9/10 przy aż 551 tysiącach oddanych głosów.

Na tę chwilę nie wiemy, kiedy “True Detective: Night Country” trafi się na HBO Max. Jednak te informacje wypłyną najpewniej wraz z pojawianiem się pierwszych materiałów promocyjnych – zdjęć z planu, plakatów, a już na pewno wtedy, kiedy na YouTube zawita pierwszy zwiastun serialu.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x