The Boys sezon 4

TVN24 było w czwartek najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce

Dariusz Filipek
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Początek wojny w Ukrainie pokazał, gdzie w pierwszej kolejności sięgamy po telewizyjną informację. TVN24 prześcignęło kanały TVP, Polsatu i główną antenę TVN.

Wojna w Ukrainie zaczęła się 24 lutego o 4:55 czasu wschodnioeuropejskiego. Czwartkowy poranek przyciągnął miliony Polaków przed ekrany stacji informacyjnych. Zostali z nimi przez resztę dnia.

- Reklama -
Ad image

Okazuje się, że wśród nich największą widownię w tym dniu zgromadził kanał TVN24, który pokonał zarówno TVP Info, jak i Polsat News. Jednak nie tylko, gdyż stacja, która nie nadaje w systemie naziemnym, pokonała również największe anteny — TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN.

Warto również zaznaczyć, iż TVN24 od wybuchu wojny wywołanej przez Rosję, zrezygnowało z tymczasowego nadawania reklam i nadawało informacje na żywo przez całą dobę. Zmieniła się także ramówka kanału, która stała się elastyczniejsza, a wszystkie segmenty skupiły się wyłącznie na wojnie. Również flagowy program informacyjny — “Fakty TVN” nadawany na TVN i TVN24 BiS jest od czwartku do dziś wyłącznie poświęcony inwazji za naszą wschodnią granicą. Także większość czasu antenowego TVN24 i TVN24 BiS zostało połączone. Z kolei w serwisie TVN24 GO widzowie z Ukrainy mogą bez rejestracji oglądać ukraiński kanał informacyjny 1+1.

Wirtualne Media poinformowały powołując się na dane Nielsen Audience Measurement, że średni dobowy udział TVN24 w czwartek wyniósł 10,9%. Stacja była również numerem 1. w grupie komercyjnej z wynikiem 12,08% (widownia od 16 do 49 roku życia). Na drugim miejscu znalazł się kanał TVP 1 z 10,76% udziałem w rynku, a podium zamknęła stacja TVP Info z 10,01%. Warto tu zaznaczyć, iż trzeci w stawce, czyli największy konkurent TVN24, jest również dostępny naziemnie.

activision blizzard

Akcjonariusz pozywa Activision Blizzard w związku ze sprzedażą firmy Microsoftowi

Zarząd Activision Blizzard stanął w obliczu pozwu akcjonariusza twierdzącego, że sprzedaż firmy Microsoftowi narusza prawo giełdowe. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Dalej był Polsat z 7,64%, TVN z 6,4%, a na 6. miejscu znalazło się TVP 2 z 5,47%. Na dalszych pozycjach były inne stacje informacyjne — na 7. Polsat News z 5,35%, na 8. TVN24 BiS z 2,83%. Pierwszą dziesiątkę zamknęły TVN7 z 2,6% oraz TV Puls z 2,13%.

Dla TVN24 i Polsat News były to rekordowe dobowe udziały w historii nadawania. To jasno pokazuje, że cały kraj żywo zainteresował się informacjami dotyczącymi wojny i nadal chętnie sięgamy po najświeższe wiadomości właśnie z telewizji. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że część widzów korzysta z serwisu strumieniującego TVN24 GO, gdzie można oglądać przez internet obie anteny TVN24 i uzyskać dostęp do materiałów archiwalnych oraz ekskluzywnych.

- Reklama -
Skazana Max serial
2022 02 28 235948
TVN24 GO daje obecnie dostęp nie tylko do TVN24 i TVN24 BiS, ale również do ukraińskiego kanału 1+1

W czwartek widzowie TVN24 najchętniej oglądali “Kropkę nad i”, która zgromadziła 1,498 milion widzów. Dalej było “Tak jest” z 1,321 milionem, “Polska i świat” z 1,209 milionem, “Fakty po południu” z 1,185 milionem oraz nadawane wyjątkowo na wszystkich trzech antenach — TVN, TVN24 i TVN24 BiS — “Fakty TVN” z 1,169 milionem widzów.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz