in ,

SMUTNESMUTNE

James Gunn zwolniony z Marvel Studios. Reżyser nie nakręci Strażników Galaktyki 3

james gunn zwolniony james gunn twitter james gunn marvel james gunn disney james gunn strażnicy galaktyki 3
Ciekawe, kto zastąpi Jamesa Gunna na stołku reżyserskim Strażników Galaktyki 3 (zdjęcie : materiał prasowy; edycja: Popkulturyści)

Smutną nowinę przyniosło Variety. Serwis poinformował, że James Gunn, reżyser pierwszej i drugiej części Strażników Galaktyki, musi rozstać się z Marvelem na dobre. W Disneyu nie spodobały się jego twitty.

James Gunn zwolniony – donoszą media. Reżyser co prawda ukończył scenariusz do trzeciej odsłony Strażników Galaktyki, ale filmu już nie wyreżyseruje. Wszystko za sprawą odkrycia przez ludzi z Disneya, jego starych wpisów z Twittera, w których Gunn poruszał takie kontrowersyjne tematy jak gwałt czy pedofilia, żartując z nich.

Wiele wskazuje na to, że reżyser po mocnych atakach na prawicę, sam został ofiarą osób, na które się uwziął. Przeszukano archiwum Twittera, celem dokopania się do usuniętych przez Gunna wpisów. Sporo tam pedofilskich żartów o małych chłopcach.

https://twitter.com/JackPosobiec/status/1020229342549413890

Abstrahując od poziomu, jaki prezentował przed laty Gunn, wygląda na to, że The Walt Disney Company przed przejęciem części 21st Century Fox, ustami Alana Horna chce się przypodobać administracji Trumpa, z którą Gunnowi nie po drodze.

Obraźliwe postawy i stwierdzenia odkryte na Twitterze Jamesa Gunna są nie do obrony i niezgodne z wartościami naszego studia, więc zerwaliśmy z nim relacje biznesowe – powiedział Alan Horn, który piastuje stanowisko szefa The Walt Disney Studios.

Większość kontrowersyjnych twittów przypadło na okres między 2008 a 2011 rokiem. Dziś James Gunn, również korzystając z Twittera, napisał kilka zdań, wyrażając skruchę:

To bardzo smutna wiadomość i podjęta nieco niewczas. Mocno sugeruje niezdrową nadpobudliwość kierownictwa Disneya, które obudziło się w 2018 roku, stwierdzając, iż jeden z ich reżyserów ma dziwne poczucie humoru.

Wiedzieli, kogo brali do ekipy. Gunn już w 2011 roku kajał się publicznie za swoje wypowiedzi dotyczące seksizmu i homofobii. A jego praca przy filmach Tromy, jego poczucie humoru czy seria PG Porn doskonale mówią, że to człowiek, który lubi jechać po bandzie. Jednak nie ma ludzi niezastąpionych. Aczkolwiek na tej decyzji mocno straci Marvel Studios, a co za tym idzie, również widzowie.

Gunn powinien pojawić się niedługo w Hall H na trwającym Comic Conie w San Diego, ale po tych rewelacjach niejasne jest, czy reżyser się pokaże. Według serwisu Deadline, w obliczu skandalu zrezygnował z udziału w imprezie.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mroczny turysta, Nightflyers, Insatiable, All About The Washingtons, zwiastuny netflixa

Nowe zwiastuny Netflixa: Mroczny turysta, Nightflyers, Insatiable i All About The Washingtons

glass film glass zwiastun glass trailer

Był Niezniszczalny. Był Split. Będzie Glass. Zwiastun filmu zapowiada interesujący thriller