The Boys sezon 4

James Gunn zwolniony z Marvel Studios. Reżyser nie nakręci Strażników Galaktyki 3

Dariusz Filipek
3 min czytania
Ciekawe, kto zastąpi Jamesa Gunna na stołku reżyserskim Strażników Galaktyki 3 (zdjęcie : materiał prasowy; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

Smutną nowinę przyniosło Variety. Serwis poinformował, że James Gunn, reżyser pierwszej i drugiej części Strażników Galaktyki, musi rozstać się z Marvelem na dobre. W Disneyu nie spodobały się jego twitty.

James Gunn zwolniony – donoszą media. Reżyser co prawda ukończył scenariusz do trzeciej odsłony Strażników Galaktyki, ale filmu już nie wyreżyseruje. Wszystko za sprawą odkrycia przez ludzi z Disneya, jego starych wpisów z Twittera, w których Gunn poruszał takie kontrowersyjne tematy jak gwałt czy pedofilia, żartując z nich.

- Reklama -
Ad image

Wiele wskazuje na to, że reżyser po mocnych atakach na prawicę, sam został ofiarą osób, na które się uwziął. Przeszukano archiwum Twittera, celem dokopania się do usuniętych przez Gunna wpisów. Sporo tam pedofilskich żartów o małych chłopcach.

https://twitter.com/JackPosobiec/status/1020229342549413890

Abstrahując od poziomu, jaki prezentował przed laty Gunn, wygląda na to, że The Walt Disney Company przed przejęciem części 21st Century Fox, ustami Alana Horna chce się przypodobać administracji Trumpa, z którą Gunnowi nie po drodze.

Obraźliwe postawy i stwierdzenia odkryte na Twitterze Jamesa Gunna są nie do obrony i niezgodne z wartościami naszego studia, więc zerwaliśmy z nim relacje biznesowe – powiedział Alan Horn, który piastuje stanowisko szefa The Walt Disney Studios.

Większość kontrowersyjnych twittów przypadło na okres między 2008 a 2011 rokiem. Dziś James Gunn, również korzystając z Twittera, napisał kilka zdań, wyrażając skruchę:

https://twitter.com/JamesGunn/status/1020154776539967489

https://twitter.com/JamesGunn/status/1020154778356146177

- Reklama -
Skazana Max serial

https://twitter.com/JamesGunn/status/1020154780012834816

To bardzo smutna wiadomość i podjęta nieco niewczas. Mocno sugeruje niezdrową nadpobudliwość kierownictwa Disneya, które obudziło się w 2018 roku, stwierdzając, iż jeden z ich reżyserów ma dziwne poczucie humoru.

Wiedzieli, kogo brali do ekipy. Gunn już w 2011 roku kajał się publicznie za swoje wypowiedzi dotyczące seksizmu i homofobii. A jego praca przy filmach Tromy, jego poczucie humoru czy seria PG Porn doskonale mówią, że to człowiek, który lubi jechać po bandzie. Jednak nie ma ludzi niezastąpionych. Aczkolwiek na tej decyzji mocno straci Marvel Studios, a co za tym idzie, również widzowie.

Gunn powinien pojawić się niedługo w Hall H na trwającym Comic Conie w San Diego, ale po tych rewelacjach niejasne jest, czy reżyser się pokaże. Według serwisu Deadline, w obliczu skandalu zrezygnował z udziału w imprezie.

https://twitter.com/JamesGunn/status/1019267661631352833

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz