david benioff d.b. weiss netflix Twórcy Gry o Tron przechodzą do Netflixa, a HBO kasuje ich nowy serial
David Benioff i D.B. Weiss (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE LOLLOL SZOKSZOK OkropneOkropne

Twórcy Gry o Tron przechodzą do Netflixa, a HBO kasuje ich nowy serial

Już jakiś czas temu świat obiegła informacja, że David Benioff oraz D.B. Weiss szukają nowego pracodawcy. Teraz okazuje się, że znaleźli go w Netfliksie.

Twórcy poza Grą o Tron nie mogą pochwalić się zbyt dużym portfolio. Benioff przed stworzeniem hitu dla HBO napisał chociażby scenariusz do 25 godzin Spike’a Lee oraz współtworzył skrypt komiksowego X-Men Geneza: Wolverine. Weiss natomiast debiutował adaptacją sagi Lodu i Ognia w świecie filmowo-serialowym, a przedtem napisał jedną książkę. Nie przeszkodziło im to jednak w zdobyciu wielkiej popularności zaledwie jednym serialem. Podpisaniem z nimi wieloletniej umowy zainteresowane były takie firmy jak chociażby ich dotychczasowy pracodawca, czyli HBO (WarnerMedia), ale także Disney, Comcast, Apple czy też Amazon, gdzie podobno mieli brać udział w tworzeniu serialu ze świata Władcy pierścienia. Ale to właśnie w Netflixie zagoszczą na dłużej. Portal Deadline podaje, że ich umowa ma opiewać na 300 milionów dolarów i obowiązywać przez 5 lat.

Rozstanie z HBO przyczyniło się do kasacji Confederate.

Confederate miało być kolejnym dużym projektem scenarzystów. Serial miał przedstawić alternatywną rzeczywistość, w której południowe stany USA oddzieliły się od Unii w trakcie Wojny Secesyjnej i stworzyły nowe państwo, w którym niewolnictwo wciąż istniało. Zapowiedź produkcji wywołała burzę w mediach społecznościowych, a hashtag #NieDlaConfederate (ang. #NoConfederate) zdobył dużą popularność na Twitterze podczas premiery jednego z odcinków Gry o Tron. Jeszcze w lutym tego roku Casey Bloys – prezes HBO, zapewniał, że ostre sprzeciwy nie wpłyną na realizację serialu. Jednak kilka tygodni temu, w obliczu odejścia twórców, powiedział, że gdy opuszczą HBO, to razem ze swoimi projektami.

Panowie oprócz przejścia do Netfliksa mają też zobowiązania w Disneyu.

Poza adaptacją książki Dirty White Boys Stephena Huntera, Myszka Miki już rok temu zatrudniła ich także do napisania kolejnej trylogii filmowej ze świata Gwiezdnych Wojen. O obrazach wiadomo na razie tyle, że mają zadebiutować w latach, kolejno: 2022, 2024 oraz 2026.

Ciężko jest jednak powiedzieć, czy zdołają stworzyć dla streamingu widowisko, które, tak samo jak Gra o Tron, przyciągnie ogromną widownię. Pewne jest to, że twórcy po ostatnim sezonie serialu HBO otrzymali naprawdę potężną dawkę hejtu i odzyskanie zainteresowania tak dużej liczby osób nie będzie łatwym zadaniem. Pozostaje nam jedynie czekać na owoce ich pracy.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Jakub Sławicki

Teoretycznie zajmuje się rzeczami, które są na głowie tego kolesia z brodą, kiedy koleś z brodą śpi albo gotuje. Pisał w poczytnym serwisie o wybitej kinematografii, tłumaczy i zna się na prądzie. Miłośnik piesków, pasjonat kotków.

polityka film zwiastun patryka vegi pis

Polityka, czyli zwiastun kolejnego koszmarka od Patryka Vegi

10 film quentina tarantino horror

Dziesiątym filmem Quentina Tarantino może być horror