The Boys sezon 4

Tylko nie mów nikomu 2 powstanie – zapowiadają bracia Sekielscy

Dariusz Filipek
4 min czytania
Tylko nie mów nikomu - film braci Sekielskich (źródło: Bracia Sekielscy, Facebook; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

- Reklama -
Ad image

Bracia Marek i Tomasz Sekielscy potwierdzili na Facebooku, że powstanie kontynuacja ich szokującego widowiska Tylko nie mów nikomu.

Film dokumentalny Tylko nie mów nikomu nie tylko idzie po rekord, ale jest na językach całego kraju. Po nieco ponad dobie przebił się przez niemal 7 milionów wyświetleń na YouTube i wczytując się w komentarze, wiele wskazuje na to, że oburzył opinię publiczną do tego stopnia, iż niektórzy widzowie w komentarzach donoszą, iż nie chcą mieć z Kościołem nic wspólnego.

Widowisko braci Sekielskich opowiada o pedofilach w polskim Kościele katolickim. Dziennikarze nagrali wyznania ofiar, ale również pokazali między innymi księdza przyznającego się do czynów pedofilskich czy innego skazanego za pedofilię, który pomimo zakazu kontaktu z dziećmi prowadził rekolekcje. Ponadto dokument pokazuje, że nasi hierarchowie kościelni zamiatają takie sprawy pod dywan, a zwierzchnicy księży pedofilii przenoszą podwładnych z miejsca na miejsce, by tuszować zbrodnie zboczeńców.

Tylko nie mów nikomu 2 powstanie.

Na antenie stacji Polsat News, a później na facebookowym live, bracia Sekielscy mówili, iż mają jeszcze sporo materiału niewykorzystanego i że po emisji dokumentu zaczęły do nich spływać nowe sprawy, które będą sprawdzać. Powstanie kontynuacja, a być może nawet seria filmów o pedofilii w polskim Kościele katolickim.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź: Nie oglądam byle czego.

Tylko nie mów nikomu wywołało burzę w mediach. Wiadomości TVP przede wszystkim mówiły o niesamowitości PiS i o tym, jaka zła jest KE. Dopiero pod koniec programu broniono Kościoła, twierdząc, że największym złem tego świata są… murarze. Poważnie.

Fakty TVN dla odmiany we wczorajszym wydaniu poświęciły dwa pierwsze materiały sprawie pedofilii w kontekście dokumentu (całość jest dostępną na stronie TVN 24). Dziennikarka zapytała Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia jaki jest jego odbiór filmu i czy wiedział o tym, że ksiądz Cybula był pedofilem. Odpowiedział bezczelnie, że miał wczoraj inne zajęcia i nie ogląda byle czego.

- Reklama -
Skazana Max serial

Tym byle czym jest film, który widziały miliony Polaków, a który traktuje o zbrodniach w jego organizacji. Oburzające i paskudne zachowanie! Najwidoczniej fabularny Kler również był blisko prawdy, pokazując takich księży jak on – obłudnych i wyjątkowo dalekich od ludzi. Reprezentuje Kościół, w którym liczą się przede wszystkim nowe samochody, a gwałcone dzieci ich tak bardzo nie zajmują. W końcu to nie jest dla nich żadna nowość – jak widać. Są ważniejsze sprawy. Idealnym pomysłem na otwarcie Tylko nie mów nikomu 2 byłby właśnie ten fragment .

Z kolei Arcybiskup Marek Jędraszewski stwierdził, że z kłamstwa robi się element wielkiej polityki i nawoływał do radykalnego odnowienia życia moralnego. Przydałoby się. Najlepiej zacznijcie od siebie i od tych murarzy.

Tymczasem trwają rozmowy o światowej dystrybucji filmu.

Najbliższe dni mogą przynieść informację, czy dokument wyemituje Netflix. Przypominam, iż twórcy chcieli oddać film serwisowi, który mógłby go rozprowadzić na całym świecie w lokalnych wersjach językowych. Jeśli to nie wypali, będą tłumaczyli film na własną rękę.

Powyżej tekstu znajduje się cały zapis live’a z Facebooka, a poniżej możecie obejrzeć film dokumentalny Tylko nie mów nikomu za darmo.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz