Tylko nie mów nikomu wyświetlenia
Tylko nie mów nikomu (źródło: Bracia Sekielscy; edycja: Popkulturyści)
in

SZOKSZOK

10 milionów wyświetleń Tylko nie mów nikomu i zestawienie z Mein Kampf

Film dokumentalny Tylko nie mów nikomu wciąż grzeje serwery YouTube. 10 milionów wyświetleń w niespełna trzy doby to wynik, o którym inni youtuberzy mogą wyłącznie pomarzyć.

Jednak nie o wyścig tutaj chodzi, a o to, że pokazano naprawdę wartościowy materiał, którym bez wątpienia jest Tylko nie mów nikomu i chwycił. Co jest zazwyczaj rzadkością, bo do tej pory największe triumfy świeciły mniej lub bardziej głupkowate materiały o wszystkim i o niczym.

Tylko nie mów nikomu to dwugodzinny dreszczowiec dokumentalny opowiadający o gwałtach na nieletnich i tuszowaniu ich przez zwierzchników. Rzecz dotyczy polskiego Kościoła i trwa od dekad. Filmowcy pokazują w swoim materiale zarówno ofiary, oprawców, jak i osoby, za którymi gwałciciele się ukrywali.

Dokument dorobił się już 10 milionów wyświetleń i wiele wskazuje na to, że to nie koniec.

Rozmawiałem o nim z kilkoma osobami, które jeszcze filmu nie widziały, ale chcą obejrzeć. Słowo o widowisku ciągle się niesie. Liczby zapewne będą jeszcze lepsze, gdyż o dokumencie jest coraz głośniej na świecie i można zakładać, że w Watykanie również narobił sporo szumu i zatrząsł tamtejszymi murami na tyle mocno, by Papież Franciszek także o nim usłyszał. Miejmy nadzieję, że po butnym zachowaniu Arcybiskupa Głódzia czeka nas scenariusz Chilijski, gdzie posypały się głowy na tamtejszych szczytach kościelnych.

O widowisku napisało Associated Press, Yahoo, Reuters i wiele innych serwisów. A jeśli to nie pomoże, być może kolejnym gwoździem w ich kościelnej trumnie będzie kontynuacja dokumentu, którą bracia Sekielscy ogłosili zaraz po premierze filmu, która odbyła się w sobotę o 14:30.

Obecnie Tylko nie mów nikomu można już oglądać z angielskimi napisami. Przygotowywane są kolejne wersje językowe, a także trwają rozmowy nad światową dystrybucją filmu przez Netflix.

Z kolei tak w Faktach TVN o dokumencie wypowiedział się poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Gryglas:

– Pani redaktor, ja nigdy nie przeczytam Mein Kampf
– Pan to porównuje, naprawdę?
– … ale mogę powiedzieć, że ta książka prowadziła do zbrodni największej na świecie.
– Pan zestawia ten film z Mein Kampf?
– Nie, nie zestawiam.

Kotara.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

netflix liczba użytkowników miliony chiny

Netflix idzie po kolejne miliony użytkowników. Mogą w tym pomóc Chiny

youtube premium music bez reklam cena okres próbny
7/10

YouTube Premium – pierwsze wrażenia z korzystania z płatnej wersji YouTube’a