Tylko nie mów nikomu Tomasz Sekielski Film dokumenntalny
14:13
Tylko nie mów nikomu (źródło: Tomasz Sekielski; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE SZOKSZOK

Tylko nie mów nikomu – księża pedofilie i ich ofiary w oku kamery

Śledząc trendy Google doskonale widać, że spora część naszego kraju żyje zbliżającym się wielkimi krokami dokumentem Tomasza Sekielskiego Tylko nie mów nikomu. Ma on obnażyć pedofilię i zepsucie w polskim Kościele katolickim.

Tomasz Sekielski pokazał podczas programu Onet Rano drugi zwiastun filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu. Jest porażający. Słyszymy w nim wypowiedzi ofiar księży pedofilów i ich katów. Obrzydzenie, zniesmaczenie, rozpacz – takie emocje targają widzem podczas oglądania tej krótkiej zapowiedzi.

Reżyser widowiska Tomasz Sekielski z bratem Markiem, który jest producentem filmu, opowiadali przez kilkanaście minut o widowisku w programie Onetu. Według nich jest to uczciwy i prawdziwy obraz rodzimego problemu pedofilii wśród duchownych. Jednak twórcy mają świadomość, że ruszy na nich ostry hejt, gdyż dotyka naszej świętej krowy, jaką jest Kościół katolicki przez dekady zamiatający pod dywan problem pedofilii. A to rzecz niebagatelna, gdyż jest to duża grupa zawodowa, w której jest olbrzymi procent pedofilii.

Niektórzy już teraz atakują dokument, który ma pokazywać prawdę o kościelnej patologii.

Co oczywiste, po prawej stronie sceny politycznej, a także pośród niektórych dziennikarzy oraz wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czyli partii trzymającej się blisko z Kościołem, zaczynają snuć się teorie spiskowe. Według bogobojnych prawicowców jest to film, który ma wspomóc Koalicję Europejską w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obrzydliwe insynuacje na typowym już poziomie. Propaganda, której niestety coraz bliżej gobbelsowskiej dezinformacji. Produkcja filmu rozpoczęła się już w czerwcu 2016 roku, a filmowcy przesunęli widowisko na maj, by dopiąć wszystko na ostatni guzik i nie zakłócać świąt.

https://www.instagram.com/p/BxHTkQqIIOx/

Jestem bardzo ciekaw, czy film Sekielskiego będzie oddawał mechanizmy, które widzieliśmy w podobnych produkcjach zagranicznych.

Mieliśmy w końcu dokument Amy Berg I zbaw nas ode złego, wyróżniony przez Akademię filmową Spotlight czy hiszpańskojęzyczny serial dokumentalny Netflixa Rachunek sumienia. Wszystko wskazuje na to, że i tu pokaże się nam mechanizm przenoszenia księży pedofilów – swoistego ukrywania ich przez zwierzchników. Są to praktycznie osoby uczestniczące w zbrodni i ich postawa jest równie naganna, co tych, którzy bezpośrednio dopuścili się gwałtów na dzieciach.

Tylko nie mów nikomu zadebiutuje na YouTube już jutro – 11 maja o 14:30.

Obecność obowiązkowa dla każdego, komu nie jest obojętna krzywda dzieci. Dokument obejrzeć będzie można za darmo. Pieniądze na jego realizację zostały zebrane poprzez serwis Patronite. Twórcy bardzo chcieliby oddać film Netflixowi. Tylko po to, by serwis pokazał go na całym świecie w lokalnych wersjach językowych. Trzymam kciuki, żeby się udało. I wierzę, że tak będzie.

Kanał Tomasza Sekielskiego, na którym będzie można obejrzeć dokument Tylko nie mów nikomu >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

to rozdział 2 zwiastun filmu

To: Rozdział 2 zapowiada się obłędnie. Jest pierwszy zwiastun

Netflix za darmo udostępnianie piractwo

Należy ostro karać tych, którzy udostępniają za darmo treści Netflixa