in

“Uciekinier” Stephena Kinga doczeka się nowej adaptacji od reżysera “Baby Driver”

Uciekinier The Running Man Stephen King Film Edgar Wright
Edgar Wright wyreżyseruje nowego "Ucikiniera"

“Uciekinier” to jedna z tych książek, w której Stephen King uprzedził przyszłość, prezentując świat, gdzie widownia ślini się do realistycznych widowisk telewizyjnych. Teraz ta wizjonerska powieść doczeka się drugiej filmowej adaptacji.

“Uciekinier” to książka Stephena Kinga z 1982 roku, którą autor wydał pod pseudonimem Richard Bachman. W 1987 roku premierę miała filmowa adaptacja z Arnoldem Schwarzeneggerem, której podjął się Paul Michael Glaser. Film do dziś wspominamy z rozrzewnieniem, gdyż trafił w gust wielu fanów fantastyki naukowej. Nową wersją zajmie się Edgar Wright, którego kojarzymy z takich produkcji jak “Baby Driver”, “Scott Pilgrim kontra świat”, “Hot Fuzz – Ostre psy” czy “Wysyp żywych trupów”.

Akcja powieści (tutaj możecie ją kupić tanio) rozgrywa się w 2025 roku, kiedy najpopularniejszą formą telewizyjnej rozrywki są brutalne realistyczne widowiska. To najprostsza droga do zdobycia ogromnych pieniędzy, które byłemu policjantowi, a teraz skazańcowi, Benowi Richardowi, są potrzebne na leczenie córki. Tym samym mężczyzna stawia swoje życie na szali, aby wziąć udział w programie telewizyjnym, z którego jeszcze nikt nie uszedł z życiem.

⚡ PRZECZYTAJ: Obejrzyj zwiastun nowego filmu “Mortal Kombat”

Nowy “Uciekinier” nie ma być remakiem filmu, a zupełnie nową adaptacją książki, której bliżej ma być do tego, co napisał Stephen King.

Obecnie czekamy na film “Last Night in Soho”, który Edgar Wright wyreżyserował do scenariusza napisanego z Krysty Wilson-Cairns. Jak donosi serwis Deadline, jego następnym projektem będzie właśnie nowa adaptacja “Uciekiniera”, którą twórca ma zrealizować dla wytwórni Paramount. Scenarzystą widowiska został Michael Bacall – z reżyserem pracował wcześniej przy filmie “Scott Pilgrim kontra świat”. Producentami filmu są Simon Kinberg, Audrey Chon i Nira Park.

Po produkcji można się spodziewać trzech rzeczy – niesamowitej dynamiki narracyjnej, do której już zdążył nas przyzwyczaić Edgar Wright. Jest on również znany z przykładania wielkiej uwagi do efektowności scen i można sądzić, iż zamoczy także palce w scenariuszu, aby dodać mu nieco typowego dla niego poczucia humoru.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Constantine serial HBO Max Hellblazer

“Constantine” na HBO Max. Bohater ma być młodszy, a serial mroczniejszy

star premiera serwis disney plus w polsce

Star wystartował na Disney Plus. To setki nowych filmów i seriali bez dodatkowych opłat