Under the Banner of Heaven serial online po polsku
Premiera serialu "Under the Banner of Heaven"
in

SUPER!SUPER! Na czasieNa czasie

Premiera serialu “Under the Banner of Heaven” na Hulu i Disney+

Fragment serialu

Jeśli lubicie kryminały z pochrzanionymi wyznawcami Jezusa, to dobrze trafiliście, bo historia z “Under the Banner of Heaven” nie tylko wydarzyła się naprawdę, ale serial jest też całkiem niezły.

“Under the Banner of Heaven” to kolejna tegoroczna historia odcinkowa oparta na faktach. Serial dla serwisu Hulu stworzył Dustin Lance Black, który wcześniej pracował nad odcinkowymi opowieściami “When We Rise” czy “Trzy na jednego” oraz nad filmami “Obywatel Milk” i “J. Edgar”.

O czym opowiada fabuła?

Widowisko czerpie z literatury faktu autorstwa Jona Krakauera. W książce wydanej w 2003 roku pisarz zbadał i zestawił dwie historie: powstania i ewolucji Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich oraz współczesne podwójne morderstwo popełnione w imię Boga przez braci Rona i Dana Laffertich, którzy wyznawali fundamentalistyczną wersję mormonizmu.

W serialu opowiadającym o śledztwie zobaczycie jedną z gwiazd “Spider-Mana: Bez drogi do domu”, Andrew Garfielda. Tym razem wcielił się w detektywa policji Jeba Pyrego, badającego sprawę morderstwa matki i jej małej córeczki. Ślady prowadzą go do kościoła. Poza Garfieldem na ekranie pojawiają się między innymi Daisy Edgar-Jones, Sama Worthingtona i Wyatta Russella.

Pierwsze recenzje zachęcają do obejrzenia serialu

Wiele wskazuje na to, że Hulu ma kolejny hit oparty na prawdziwych wydarzeniach. Warto tu odnotować, iż to właśnie w tym serwisie wcześniej zadebiutowały takie produkcje jak “The Act”, “Dopesick”, “Pam i Tommy“, “The Girl from Plainville” czy “The Dropout”.

Krytycy są dosyć zgodni, że warto dać historii szansę. Na Rotten Tomatoes 80% z obecnie dostępnych 20 recenzji zachęca do obejrzenia produkcji. Na tę chwilę średnia ocena dla widowiska to całkiem przyzwoite 7,1/10. Co pokazuje, iż raczej z wielkim hitem do czynienia nie mamy, ale fani kryminałów powinni się serialem zainteresować.

Krytycy zaznaczają, iż nie jest to nastawiona na budowanie napięcia opowieść, a bardziej kryminał stawiający na niuanse. Pojawiają się głosy, iż serial sprawdziłby się lepiej jako dwugodzinny film. To wskazuje, iż nieprzyjemnie się ciągnie. Jednak nikt nie odmawia produkcji solidnego wykonania. Chwalona jest również obsada, szczególnie Garfield. Opowieść jest nastrojowa, ale schematyczna i za dużo w niej miejsca na ekspozycję faktów – stwierdził jeden z recenzentów.

Gdzie obejrzeć “Under the Banner of Heaven” w Polsce?

Serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych na Hulu w ramach FX on Hulu. Kilka miesięcy temu zapowiedziano, iż widowisko pojawi się na pozostałych terytoriach w serwisie Disney+ oraz w Ameryce Łacińskiej na Star+. Dokładna data premiery nie jest znana, ale zaznaczono, iż będzie to “wkrótce”. W Polsce serwis Disneya zadebiutuje w czerwcu, więc można liczyć na to, iż produkcja w tym czasie będzie już dostępna w bibliotece.

Widowisko liczy siedem odcinków. Pierwsze dwa zostały udostępnione w dniu premiery. Kolejne będą pojawiały się co tydzień. Sezon zakończy się 2 czerwca.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the offer serial premiera online gdzie oglądać

Premiera serialu “The Offer” na Paramount+

krrit rozporządzenie 2022 serwisy netflix

KRRiT ukręciło bat na seks i przemoc w serwisach strumieniujących. Ale tylko w wybranych