Ad image

Zupełnie nowe Unsolved Mysteries w serwisie Netflix

Dariusz Filipek
3 min czytania
Unsolved Mysteries (źródło: NBC; edycja: Popkulturyści)

Z ostatniej chwili

https://www.youtube.com/watch?v=F3_mLWAbXuA&

- Reklama -
Ad image

Kochamy wszelkiej maści przerażające historie, co da się odczuć po liczbie wyświetleń na YouTube, które zbierają odcinkowe widowiska traktujące o prawdziwych zbrodniach. Również w Polsce takie rzeczy cieszą się wzięciem. Netflix od czasu do czasu stara się wbić w ten trend, ale na razie bez spektakularnych sukcesów. Tym razem postawiono na sprawdzony format i utalentowanych twórców.

Unsolved Mysteries to program dokumentalny, który opowiadał o historiach kryminalnych oraz paranormalnych, a czasami po prostu o rzeczach dziwnych lub dramatycznych zdarzeniach. Ostatnie sezony, które wyprodukowano dla stacji Spike (obecnie Paramount Network), są dostępne na YouTube za darmo. Przed Spike program pokazywał kanał Lifetime, CBS oraz NBC. Doczekał się nawet spin-offów.

Od 1987 do 2010 roku wyprodukowano ponad 500 odcinków tego programu telewizyjnego. Widowisko do 2002 roku prowadził przede wszystkim Robert Stack, który zmarł w 2003 roku. Kilka lat później pałeczkę przejął Dennis Farina. Niestety ten charakterystyczny aktor zmarł w 2013 roku.

Na tę chwilę nie wiadomo kto mógłby poprowadzić zupełnie nową wersję programu Unsolved Mysteries.

Wiadomo jednak coś zupełnie innego. Coś, co zapewne wielu z Was ucieszy. Odświeżeniem Unsolved Mysteries dla Netflixa zajmie się producent wykonawczy Stranger Things, Shawn Levy i jego firma 21 Laps Entertainment. Pomimo że na liście płac pojawią się producenci poprzednich serii, John Cosgrove i Terry Dunn Meurer, widowisko zostanie dostosowane do dzisiejszych standardów. Dla Levy’ego to już czwarty projekt, który realizuje dla Netflixa. Obok Stranger Things i Unsolved Mysteries, produkuje także serialową adaptacje Szóstki wron oraz Cienia i kości Leigh Bardugo, a także kolejną po The End of the F*** World adaptacje komiksu Charlesa S. Forsmana I Am Not Okay with This.

Pierwszy sezon rebootu Unsolved Mysteries ma mieć 12 odcinków. Twórcy mają odejść od tradycji prezentowania kilku spraw w odcinku, skupiając się na jednej. Jednak ciągle będziemy mieli do czynienia z mieszaniem materiałów archiwalnych, rozmów ze świadkami i inscenizacji aktorskich.

Program, pomimo że zdejmowany wielokrotnie z anteny, do dziś cieszy się niesamowitą popularnością. Redditowa społeczność /UnsolvedMysteries liczy 136 tysięcy użytkowników. Przez lata program doczekał się licznych naśladowców z innych stacji, a jego format jest kopiowany i przerabiany przez youtuberów. Według pierwszych informacji pierwszy sezon może się pojawić na Netfliksie pod koniec 2019 roku.

- Reklama -
Skazana Max serial

Źródło: Deadline

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz