uśpiony obóz sleepaway camp
Uśpiony obóz (fragment plakatu)
in

SUPER!SUPER!

Uśpiony obóz – powstaje film dokumentalny o kultowym slasherze

Uśpiony obóz to jeden z ciekawszych slasherów lat 80., ale dziś już dosyć zapomniany. Przynajmniej w Polsce nie zdobył nigdy należnego sobie szacunku. Jednak są miejsca, w których pamięć o tym horrorze jest ciągle żywa.

Nie tylko żywa, ale powstało kilka sequeli Uśpionego obozu. Niestety wszystkie są beznadziejne i niczego nie stracicie, jeśli obejrzycie wyłącznie pierwszą część. I chociaż dziś już troszkę trąci myszką, koneserzy kina grozy powinni tę pozycję znać. Ponadto film ma jedno z najbardziej porąbanych zakończeń w dziejach. Kiedy oglądałem finałową scenę, drapałem się z niedowierzaniem po głowie i drapię się do dziś.

Uśpiony obóz skupia się na Angeli, w którą wcieliła się Felissa Rose (mogła być królową horroru, została gwiazdą jednego widowiska. Angela to nastolatka po przejściach, wysłana przez macochę na letni obóz, by ta spędziła czas z rówieśnikami. Jednak dziewczyna ma problem z adaptacją, a w obozie giną kolejne osoby, więc marzenia o relaksie bardzo szybko przepadają.

Kampowa seria doczeka się filmu dokumentalnego Angela: The Official Sleepaway Camp Documentary.

Informację podał serwis Bloody Disgusting. Produkcją widowiska firmy Michael Perez Entertainment  (wcześniej maczali palce w takich dokumentach o horrorach jak Never Sleep Again, Crystal Lake Memories i nadchodzący Pennywise: The Story of IT) zajmuje się sama Rose, która została producentką wykonawczą. Film określa jako pierwszy ostateczny dokument o ulubionej kobiecie slasherów (wiem, jak to brzmi).

The Official Sleepaway Camp Documentary będzie trwał aż 4 godziny i skupi się zarówno na pierwszym Uśpionym obozie, jak i jego kontynuacjach, czyli Uśpionym obozie 2: Smutni obozowicze (film, który powstał tylko po to, by eksponować kobiece piersi), Uśpionym obozie 3: Nastoletnie odpady oraz Return to Sleepaway Camp. W informacji nie ma mowy o Sleepaway Camp IV: The Survivor, który ciężko określić jako kolejną część serii, a bardziej jako niewydarzony eksperyment.

Data premiery dokumentu traktującego o tym porąbanym klasyku z 1983 roku jest na tę chwilę nieznana. I chociaż wolałbym reboot serii, na dobrą sprawę chętnie sprawdzę historię stojącą za historią Uśpionego obozu. Prawdopodobnie dostaniemy stek bzdur wiążących film z ruchem LGBT, a na dobrą sprawę niemającym niczego wspólnego z widowiskiem, ale warto mieć nadzieję. Ta umiera ostatnia, zaraz po obozowiczach.

[interaction id=”5bee06cbe0fa020a9864d181″]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

dumbo król lew aladyn disney

Dumbo, Król Lew i Aladyn – przyszły rok będzie ich

hbo one nowe hbo go

Najwyższy czas na HBO ONE, czyli zupełnie nowy streaming