The Boys sezon 4

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Uzumaki to mangowy body horror, który zabiera czytelników do sennego miasteczka położonego na wybrzeżu Japonii. Kutouzu nawiedzają zbierające śmiertelne żniwo tajemnicze spirale, krok po kroku wpędzające coraz większy chaos w życie mieszkańców.

Ukazująca się od 1998 do 1999 roku manga Uzumaki zyskała pewną popularność nie tylko w Japonii, ale również na świecie. Psychodeliczna opowieść autorstwa Junji Ito była m.in. nominowana do Nagrody Eisnera w 2003 roku w kategorii Najlepszy zagraniczny komiks. Manga została w całości wydana w Polsce przez oficynę J. P. Fantastica. Powstała również filmowa wersja tej historii, czyli film pod tym samym tytułem, który zadebiutował w Japonii w 2000 roku.

- Reklama -
Ad image

Podczas tegorocznego Crunchyroll Expo ogłoszono, iż Adult Swim w koprodukcji z Production I.G stworzą czteroodcinkowy miniserial anime oparty na historii znanej z Uzumaki. Adaptacja będzie miała premierę w bloku programowym Toonami w 2020 roku i najpewniej po jakimś czasie będzie można Uzumaki obejrzeć w serwisie Crunchyroll, który jest dostępny również w Polsce (Cartoon Network nadające blok Toonami ma tego samego właściciela, co streaming anime Crunchyroll, czyli WarnerMedia). Anime wyreżyseruje Hiroshi Nagahama, a Colin Stetson stworzy oprawę muzyczną.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz