in

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime

Adult Swim pokaże w przyszłym roku anime Uzumaki – adaptację horrorowej mangi pod tym samym tytułem.

Uzumaki to mangowy body horror, który zabiera czytelników do sennego miasteczka położonego na wybrzeżu Japonii. Kutouzu nawiedzają zbierające śmiertelne żniwo tajemnicze spirale, krok po kroku wpędzające coraz większy chaos w życie mieszkańców.

Ukazująca się od 1998 do 1999 roku manga Uzumaki zyskała pewną popularność nie tylko w Japonii, ale również na świecie. Psychodeliczna opowieść autorstwa Junji Ito była m.in. nominowana do Nagrody Eisnera w 2003 roku w kategorii Najlepszy zagraniczny komiks. Manga została w całości wydana w Polsce przez oficynę J. P. Fantastica. Powstała również filmowa wersja tej historii, czyli film pod tym samym tytułem, który zadebiutował w Japonii w 2000 roku.

Podczas tegorocznego Crunchyroll Expo ogłoszono, iż Adult Swim w koprodukcji z Production I.G stworzą czteroodcinkowy miniserial anime oparty na historii znanej z Uzumaki. Adaptacja będzie miała premierę w bloku programowym Toonami w 2020 roku i najpewniej po jakimś czasie będzie można Uzumaki obejrzeć w serwisie Crunchyroll, który jest dostępny również w Polsce (Cartoon Network nadające blok Toonami ma tego samego właściciela, co streaming anime Crunchyroll, czyli WarnerMedia). Anime wyreżyseruje Hiroshi Nagahama, a Colin Stetson stworzy oprawę muzyczną.

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij też polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zadać pytanie przez e-mail!

box office weekend usa 35 świat w ogniu grzeczni chłopcy król lew

Box office: Świat w ogniu triumfuje w beznadziejny świąteczny weekend [USA, weekend 35/2019]

Kierunek: Noc netflix polska serial belgia dukaj bagiński zwiastun

Kierunek: Noc, czyli belgijski serial Netflixa z polskim akcentem