uzumaki anime manga
Powstaje adaptacja mangi Uzumaki - anime już w przyszłym roku (Shogakukan)
in

SUPER!SUPER!

Uzumaki – adaptacja kultowej mangi w formie czteroodcinkowego anime

Uzumaki to mangowy body horror, który zabiera czytelników do sennego miasteczka położonego na wybrzeżu Japonii. Kutouzu nawiedzają zbierające śmiertelne żniwo tajemnicze spirale, krok po kroku wpędzające coraz większy chaos w życie mieszkańców.

Ukazująca się od 1998 do 1999 roku manga Uzumaki zyskała pewną popularność nie tylko w Japonii, ale również na świecie. Psychodeliczna opowieść autorstwa Junji Ito była m.in. nominowana do Nagrody Eisnera w 2003 roku w kategorii Najlepszy zagraniczny komiks. Manga została w całości wydana w Polsce przez oficynę J. P. Fantastica. Powstała również filmowa wersja tej historii, czyli film pod tym samym tytułem, który zadebiutował w Japonii w 2000 roku.

Podczas tegorocznego Crunchyroll Expo ogłoszono, iż Adult Swim w koprodukcji z Production I.G stworzą czteroodcinkowy miniserial anime oparty na historii znanej z Uzumaki. Adaptacja będzie miała premierę w bloku programowym Toonami w 2020 roku i najpewniej po jakimś czasie będzie można Uzumaki obejrzeć w serwisie Crunchyroll, który jest dostępny również w Polsce (Cartoon Network nadające blok Toonami ma tego samego właściciela, co streaming anime Crunchyroll, czyli WarnerMedia). Anime wyreżyseruje Hiroshi Nagahama, a Colin Stetson stworzy oprawę muzyczną.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

box office weekend usa 35 świat w ogniu grzeczni chłopcy król lew

Box office: Świat w ogniu triumfuje w beznadziejny świąteczny weekend [USA, weekend 35/2019]

Kierunek: Noc netflix polska serial belgia dukaj bagiński zwiastun

Kierunek: Noc, czyli belgijski serial Netflixa z polskim akcentem