Ad image

ViacomCBS stanie do walki z Netflixem. Nowy serwis w drodze!

Dariusz Filipek
4 min czytania
ViacomCBS chce mocniej zawalczyć z Netflixem

Z ostatniej chwili

CBS Corporation to była jedna z największych firm medialnych w Stanach Zjednoczonych. Po ponownym połączeniu z Viacom i utworzeniu ViacomCBS jest tylko większa i wiele wskazuje na to, że po rozwodzie i ponownym małżeństwie, ten biznesowy związek stał się mądrzejszy i dojrzalszy. Na niekorzyść konkurencji.

Netflix jest wielki i mniejszy już nie będzie, ale jednocześnie firma z Los Gatos musi się obecnie dwoić i troić, by ciągle się rozwijać i walczyć o kolejnych widzów w nasycającym się rynku streamingowym. W zeszłym roku zadebiutowały serwisy Disney Plus i Apple TV Plus, a w tym będziemy mieli premiery HBO Max oraz Peacock. Nie można zapominać, iż na rynku prężnie rozwijają się inne usługi, z Hulu i Amazon Prime Video na czele.

- Reklama -
Ad image

CBS Corporation do tej pory miało dwa znaczące, ale relatywnie małe serwisy streamingowe, czyli Showtime i CBS All Access. A tam wielkie hity. Od Żony idealnej z CBS, poprzez Star Trek: Discovery z CBS All Access, na wracającym jutro z finałowym sezonem Homeland kończąc.

Jednak od zawsze mówiłem, że rozdrabnianie oferty na dwa bardzo podobne serwisy to zły pomysł. I chyba ktoś w nowo utworzonym  ViacomCBS doszedł do takiego samego wniosku. CNBC podało, iż firma planuje stworzyć zupełnie nową usługę, którą będzie oferowała w dwóch wariantach – 6 dolarów za dostęp do serwisu z reklamami i 10 w wersji bez reklam. W podobny sposób i z sukcesami działa Hulu, które w Stanach Zjednoczonych jest jednym z trzech największych serwisów streamingowych.

Nowy serwis ma zostać zbudowany wokół CBS All Access, do którego zostaną dodane marki z mediów niegdysiejszego Viacomu – Pluto TV, Nickelodeon, BET, MTV, Comedy Central czy filmy wytwórni Paramount Pictures.

Problematyczną kwestią jest to, że Viacom w ostatnich latach zacieśniał współpracę z Netflixem, podpisał kilka wieloletnich kontraktów i miną lata, zanim firma z nich wyjdzie. Mam tu na myśli przede wszystkim umowy produkcyjne Nickelodeona i Paramountu. Podobnie rzecz się ma z CBS Corporation, co widać już w Polsce, gdzie na HBO GO oglądamy Sprawę idealną, na Amazon Prime Video Star Trek: Picard, a serialem oryginalnym Netflixa na rynki poza Stanami Zjednoczonymi jest hitowa space opera Star Trek: Discovery.

Ponadto widzowie nowego serwisu mają dostać również możliwość oglądania filmów i seriali dostępnych dla widzów opłacających Showtime.

Trochę słabo, biorąc pod uwagę, że przynajmniej za oceanem dostęp do Showtime można uzyskać nie tylko oddzielnie, ale również przez Amazon Prime Video czy Hulu. Plus jest taki, że przez serwis od ViacomCBS będzie można skorzystać z biblioteki Showtime taniej. Jakkolwiek uważam, że to ciągle nie jest dobre posunięcie i należy przełknąć gorzką pigułkę i warto włączyć ofertę Showtime do nowej usługi, co zaprocentuje w przyszłości. Dziś się mówi, iż dostęp do wysokiej klasy widowisk tej stacji, miałby kosztować widzów dodatkowe niespełna 10 dolarów.

Na tę chwilę nic nie wiemy, czy nowa usługa wystartuje poza Stanami Zjednoczonymi. Jeśli chcecie korzystać z CBS All Access, Showtime lub innego serwisu dostępnego tylko w Stanach Zjednoczonych, to umożliwi Wam to świetny NordVPN.

- Reklama -
Skazana Max serial

Waszym zdaniem to dobrze, że powstają nowe usługi, dzięki czemu będzie więcej nowych filmów i seriali, czy może mamy już nieznośny przesyt tego dobrobytu? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
2 komentarze