The Boys sezon 4

Voghion, czyli aplikacja z podróbkami znajduje kolejnych chętnych na Google Play i App Store

Dariusz Filipek
6 min czytania
Voghion to chiński sklep z podróbkami

Z ostatniej chwili

UWAŻAJCIE NA PODRÓBKI! 😱 Chociaż wiele chińskich platform zakupowych od jakiegoś czasu stara się walczyć z najbardziej chamskimi podróbkami, to jest jeszcze jedna, która ani myśli się z tego wycofywać i znajduje coraz więcej chętnych na produkty Prady czy The North Face w podejrzanie niskich cenach.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
PODRÓBKI

Voghion przedstawia się jako firma, która narodziła się w pragnieniu udostępnienia luksusu każdemu. Współpracując z wiodącymi producentami, oferują produkty najwyższej jakości po cenach fabrycznych, umożliwiając wszystkim korzystanie z luksusu bez wygórowanych kosztów. Ich aplikacja mobilna oferuje szeroką gamę produktów w różnych kategoriach, takich jak moda, elektronika, kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych.

W skrócie:

  • 🛍️ Voghion to firma, która twierdzi, że oferuje wysoką jakość produktów po konkurencyjnych cenach;
  • 👞 W ofercie Voghion znajdują się tanie podróbki produktów znanych marek, takich jak Nike, Rolex, Louis Vuitton, Lacoste, i Yves Saint Laurent;
  • 🤨 Opinie klientów wskazują na poważne zastrzeżenia;
  • 🧐 Voghion nie podaje numeru telefonu kontaktowego, co budzi wątpliwości co do jej wiarygodności;
  • 💼 Voghion została założona w 2021 roku.

Twierdzą również, iż najważniejszym atutem Voghion jest dostarczanie produktów wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Dzięki bezpośredniej współpracy z dostawcami z całego świata, firma eliminuje pośredników, co przekłada się na niższe ceny dla klientów. Na papierze firma twierdzi, iż kładzie duży nacisk na jakość produktów i obsługę klienta. Według nich wszystkie produkty przechodzą rygorystyczne kontrole jakości, a obsługa klienta jest gotowa pomóc w rozwiązywaniu problemów i odpowiada na palące pytania.

- Reklama -
Ad image

Czy Voghion jest dostępny w Polsce?

Voghion ma także ambitne plany ekspansji na rynki globalne, aby jeszcze więcej osób mogło korzystać z ferty produktów wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Ich wizją jest stać się miejscem docelowym dla kupujących z całego świata. Polacy mogą kupować w tym sklepie od kilku tygodni.

Tyle teorii i górnolotnych zapewnień. Jeśli myślicie, że za niewielkie pieniądze otoczycie się luksusami – srogo się mylicie, gdyż mamy tu do czynienia z replikami, a właściwie – nie bójmy się użyć takiego określenia – zwyklymi pod***ami markowych ciuchów.

Co oferuje Voghion?

Voghion to serwis do złudzenia przypominający Aliexpress, ale nieco różniący się asortymentem. Na przodującej chińskiej platformie sprzedażowej ciężej znaleźć torebki Louis Vuitton za grosze czy kurtki The North Face w cenie basicowej wiatrówki z Primarka. Takie rzeczy nadal się zdarzają, ale są dosyć szybko wychwytywane przez administrację i usuwane.

W sklepie znajdziecie między innymi liczne buty marki Nike za niewiele ponad 100 zł. Jeszcze taniej kupicie tam podróbkę Rolexa, który w tym sklepie kosztuje nie kilkanaście tysięcy, a kilkadziesiąt złotych. Okulary zdobione logiem Louis Vuitton dostaniecie tam jeszcze taniej. Również za dresy Lacoste nie zapłacicie na Voghion więcej niż 100 zł. Mniej więcej tyle samo zapłacicie za wartą kilka tysięcy złotych torebkę Yves Saint Laurent.

Szpilki YSL
Szpilki Yves Saint Laurent warte około 5500 zł w Voghion można kupić za zaledwie 140 zł

Czy Voghion jest godny zaufania?

Według opinii z serwisu Trustpilot Voghion to jeden wielki scam. Na podstawie opinii zamieszczonych na stronie można wnioskować, że platforma zakupowa budzi poważne zastrzeżenia wśród klientów. Wielu użytkowników skarży się na brak realizacji zamówień pomimo dokonania płatności, brak odpowiedzi na reklamacje oraz nagłe przerywanie rozmów na czacie. Wygląda na to, że strona ta może prowadzić nieuczciwe praktyki i oszukiwać klientów. Rekomendowane jest zachowanie daleko idącej ostrożności przy zakupach w aplikacji i rozważenie alternatywnych sklepów internetowych, które cieszą się lepszymi opiniami.

Zaledwie garstka klientów jest zadowolona z szybkiej dostawy i dobrej jakości produktów. Zdecydowana większość opinii wskazuje na wysokie ryzyko oszustwa ze strony sklepu. Średnia nota na Trustpliocie to 2,4 na 5 przy 780 głosach, a opinie kupujących są dosłownie zupełną odwrotnością tego, czym platforma miała być według założeń twórców.

- Reklama -
Skazana Max serial

Czy kupować na Voghion?

Vogion to wielki przekręt. Faktycznie firma nie podaje numeru telefonu, co na terenie EWG w przypadku sklepów i platform handlowych jest wymogiem działania. Próbowałem uzyskać numer do firmy poprzez chat obsługi klienta, ale bezskutecznie. Odesłano mnie wyłącznie do emaila i stwierdzono, iż firma nie może wykonywać połączeń przychodzących i wychodzących.

Brzmi niepoważnie, ale przynajmniej teoretycznie firma jest zupełnie poważna. Została założona w 2021 roku i według dostępnych danych jej siedziba znajduje się w Londynie. Obecnie jest ciągle na etapie rozwoju i finansowania, dzięki któremu firma w zeszłym roku zdobyła przynajmniej 10 milionów dolarów. Voghion ma 3 inwestorów instytucjonalnych: 100 Partner, Focus Technology i Dongda Capital, oraz jednego inwestora anioła, Ye Yifei. Założycielem i CEO Voghion jest Star Yang.

Lacoste polo czerwone
Podobną polówkę Lacoste na Zalando kupicie za 500 zł, a na Voghion za niespełna 60 zł

Czy kupujecie na Voghion?

Zakupów w serwisie można dokonywać wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnych dostępnych w sklepach Google oraz Apple. Jeśli sklep nie zmieni strategii, to być może jedna i druga firma prędzej czy później pozbędzie się apki ze swoich repozytoriów. Na tę chwilę żaden z gigantów się na to nie zdecydował.

Jakkolwiek historia zna przykłady wielkich platform z podróbkami, których dziś nie uświadczymy w sieci. Ta wkrótce może być kolejną, z którą będziemy się musieli pożegnać, jeśli nie zmieni podejścia do biznesu.

Voghion obsługa klienta
Obsługa klienta w tym sklepie to żart

Czy rozważasz zakupy w Voghion? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Prosimy o podzielenie się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz