voyeur netflix 2017 dokument podglądacz
Przerażająca historia socjopaty, który kupił motel wyłącznie po to, by podglądać swoich gości | Netflix
in

Netflix podgląda podglądacza w filmie dokumentalnym Voyeur

Już za miesiąc Netflix zaprezentuje widzom film dokumentalny Voyeur. Opowiadający o właścicielu motelu, który przez dekady podglądał swoich gości.

O historii opowie weteran dziennikarstwa Gay Talese, który wraz z ekipą Netflixa wraca do sprawy. Dziennikarz nijako sam zamienił się w podglądacza, kiedy zagłębiał się w historię owego socjopaty. Jednak dokument zdaje się mieć drugie dno, jakim jest dziwna relacja Gaya Talese’a z Geraldem Foosem, byłym właścicielem Manor House Motel, który na poddaszu stworzył platformę obserwacyjną. W całym przedsięwzięciu pomagała mu żona.

Nie mogli mnie usłyszeć, nie mogli mnie zobaczyć, to było dokładnie to, czego chciałem. – Mówi Foos.

Steven Spielberg kupił prawa do adaptacji książki Talesa Zapiski podglądacza (wydanej w Polsce w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca). Reżyserować miał Sam Mendes. Jednak projekt został skasowany, gdyż reżyser po obejrzeniu dokumentu Mylesa Kane’a i Josha Koury stwierdził, że nie potrafiłby opowiedzieć tego lepiej.

Voyeuryzm to zaburzenie, które od lat dostarcza rozrywki widzom. Czego doskonałym przykładem jest Podglądacz z 1960 roku. Jednak kiedy historia wychodzi poza ramy popkultury i zaczyna dotyczyć ludzi z krwi i kości, robi się co najmniej niesmacznie.

Premiera 1 grudnia wyłącznie na Netfliksie. I nie wiem jak Wy, ale ja się nie mogę doczekać i na pewno film obejrzę w dniu premiery. Voyeur zapowiada się na świetne śmieszno-straszne widowisko.

Voyeur na Netfliksie

Źródło: YouTube

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Saving Capitalism Netflix listopad film dokumentalny robert reich

Czy gospodarka jeszcze jest dla ludzi? Netflix prezentuje film Saving Capitalism

Thor: Ragnarok 2017 recenzja online pl
8/10

Thor: Ragnarok – recenzja filmu