voyeur netflix 2017 dokument podglądacz
Przerażająca historia socjopaty, który kupił motel wyłącznie po to, by podglądać swoich gości | Netflix
in

OkropneOkropne

Netflix podgląda podglądacza w filmie dokumentalnym Voyeur

Już za miesiąc Netflix zaprezentuje widzom film dokumentalny Voyeur. Opowiadający o właścicielu motelu, który przez dekady podglądał swoich gości.

O historii opowie weteran dziennikarstwa Gay Talese, który wraz z ekipą Netflixa wraca do sprawy. Dziennikarz nijako sam zamienił się w podglądacza, kiedy zagłębiał się w historię owego socjopaty. Jednak dokument zdaje się mieć drugie dno, jakim jest dziwna relacja Gaya Talese’a z Geraldem Foosem, byłym właścicielem Manor House Motel, który na poddaszu stworzył platformę obserwacyjną. W całym przedsięwzięciu pomagała mu żona.

Nie mogli mnie usłyszeć, nie mogli mnie zobaczyć, to było dokładnie to, czego chciałem. – Mówi Foos.

Steven Spielberg kupił prawa do adaptacji książki Talesa Zapiski podglądacza (wydanej w Polsce w zeszłym roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca). Reżyserować miał Sam Mendes. Jednak projekt został skasowany, gdyż reżyser po obejrzeniu dokumentu Mylesa Kane’a i Josha Koury stwierdził, że nie potrafiłby opowiedzieć tego lepiej.

Voyeuryzm to zaburzenie, które od lat dostarcza rozrywki widzom. Czego doskonałym przykładem jest Podglądacz z 1960 roku. Jednak kiedy historia wychodzi poza ramy popkultury i zaczyna dotyczyć ludzi z krwi i kości, robi się co najmniej niesmacznie.

Premiera 1 grudnia wyłącznie na Netfliksie. I nie wiem jak Wy, ale ja się nie mogę doczekać i na pewno film obejrzę w dniu premiery. Voyeur zapowiada się na świetne śmieszno-straszne widowisko.

Voyeur na Netfliksie

Źródło: YouTube

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Saving Capitalism Netflix listopad film dokumentalny robert reich

Czy gospodarka jeszcze jest dla ludzi? Netflix prezentuje film Saving Capitalism

Thor: Ragnarok 2017 recenzja online pl
8/10

Thor: Ragnarok – recenzja filmu