Ad image

Odblokuj wszystkie filmy i seriale na Netflixie! Jak ominąć geoblokadę?

Wpis partnerski
4 min czytania

Z ostatniej chwili

Internetowe usługi świadczone przez międzynarodowe korporacje wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Przykładem jest Netflix, który różnicuje swoją ofertę w zależności od regionu. Jak zyskać dostęp do zagranicznych zasobów Netflixa, które są niewidoczne dla mieszkańców Polski? Pomoże w tym wirtualna sieć prywatna, czyli VPN.

Do czego przydaje się VPN?

VPN jest narzędziem, które pozwala użytkownikowi zachować prywatność w sieci. Korzystając z niego, możemy odwiedzać dowolne witryny, nie udostępniając im osobistego adresu IP oraz lokalizacji. VPN zapewnia bezpieczne szyfrowanie danych, chroniąc przed atakami hakerów i śledzeniem. Bywa także wykorzystywane po to, aby uzyskać dostęp do zasobów Internetu niedostępnych w danym kraju lub zablokowanych w sieci lokalnej.

- Reklama -
Ad image

Dzięki niemu można np. bezpiecznie pobierać torrenty lub omijać cenzurę nałożoną przez rząd państwa. Aby odblokować wszystkie filmy i seriale na Netflixie, skorzystamy ze zdolności VPN do ukrywania lokalizacji użytkownika.

Jak odblokować całą bibliotekę Netflixa przy pomocy VPN?

Największą bazę filmów i seriali posiada US Netflix. Wielu mieszkańców Europy i innych kontynentów poszukuje więc dostępu do amerykańskiej wersji serwisu. Przypisanie użytkownikowi określonego regionu odbywa się za pośrednictwem adresu IP. Aby oglądać materiały przeznaczone dla amerykańskich widzów, musimy więc posiąść adres IP zlokalizowany w USA. W jaki sposób VPN „omija” fakt, że znajdujemy się z dala od kraju docelowego?

Dostawca połączenia VPN łączy swoich klientów z zagranicznymi serwerami, nadając im adresy IP z lokalizacją w wybranych krajach. Możemy więc w każdej chwili otrzymać adres IP w USA, Niemczech, Japonii lub w jakimkolwiek innym kraju, w którym dostawca VPN posiada serwery. Dodatkową korzyścią jest to, że przypisany adres IP często się zmienia, a nasza aktywność w Internecie jest niemożliwa do wykrycia. Nadmieńmy jednak, że nie każda usługa VPN nadaje się do odblokowywania zagranicznej zawartości Internetu. Niektóre z nich skupiają się na zabezpieczeniach. Należy więc dokładnie zapoznać się z ofertą dostawcy, zanim wykupimy usługę.

Czy Netflix nie wykryje i nie zablokuje sieci VPN?

Łatwo się domyślić, że Netflix posiada własne systemy, które przeciwdziałają wykorzystaniu VPN przez użytkowników. Można więc powiedzieć, że pomiędzy Netflixem a usługodawcami VPN trwa nieustanny „wyścig zbrojeń”. Narzędzia anty-VPN, z których korzysta Netflix, mają zapobiegać rozpowszechnianiu treści poza właściwą lokalizacją. Istnieją jednak techniki, dzięki którym można obejść jego blokady.

Zestawienie i recenzje najlepszych usług VPN pozwalających na dostęp do pełnej wersji Netflixa znajdziesz w rankingu VPN do odblokowania Netflixa.

- Reklama -
Skazana Max serial

Co robią, aby Netflix i inne firmy streamingowe nie wykryły ich działalności? Przede wszystkim często aktualizują adresy IP swoich serwerów. Nawet jeśli Netflix nieustannie bada przesyłane dane i blokuje zidentyfikowane adresy IP należące do sieci VPN, nigdy nie zdąży zarejestrować wszystkich. Dobrzy dostawcy umożliwiają także korzystanie z wielu serwerów VPN. Jeśli najbardziej znane porty zostaną zablokowane, można skorzystać z innych, jeszcze niezidentyfikowanych.

Jak ominąć geoblokadę – wskazówki dla użytkownika

Po zakupie dobrej usługi VPN pozostaje kilka czynności, które pozwolą użytkownikowi dodatkowo zwiększyć jej skuteczność. Oto one:

  1. Skonfigurowanie dedykowanego adresu IP – czasem za niewielką opłatą można zakupić dedykowany adres IP. Jest to indywidualny adres zastępczy, którego Netflix czy inna usługa z największym prawdopodobieństwem nie wykryje. Choć dobry VPN oferuje na bieżąco dostęp do nowych serwerów z unikalnymi adresami IP bez dodatkowych opłat.
  2. Zmiana serwera i lokalizacji na inną – w ramach jednego VPN-a masz zazwyczaj dostęp do wielu serwerów w wielu różnych częściach USA i innych krajów. Jeśli jeden nie działa lub chwilowo działa wolno, warto jednym kliknięciem przełączyć się na inny.
  3. Zmiana protokołu VPN – sprawdzi się np. w pracy, jeśli administrator sieci stara się blokować ruch VPN.

Dzięki dobrze skonfigurowanemu VPN możemy oglądać wszystkie filmy i seriale na Netflix, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Warto przeznaczyć trochę pieniędzy na usługę, która daje dostęp do światowych zasobów multimedialnych i zapewnia doskonałe bezpieczeństwo w sieci.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz