in

W głębi lasu, czyli polski serial kryminalny Netflixa od Harlana Cobena

w głębi lasu polski serial netflix harlan coben

W głębi lasu, czyli amerykański bestseller spod pióra Harlana Cobena posłuży za materiał źródłowy dla drugiego polskiego serialu Netflixa.

Przyznaję, że byłem nieledwie zaskoczony, gdy dowiedziałem się, iż znana mi powieść, W głębi lasu, zostanie zaadaptowana przez Netflix jako polski serial. Proza Harlana Cobena, co by o niej nie myśleć, to niemal same bestsellery. Jeszcze kilka lat temu, kiedy myślano o kryminałach, do głowy przychodziły przede wszystkim dwa nazwiska – Gerritsen i Coben.

Autor W głębi lasu pisze lekko, nie boi się mocnych zwrotów akcji i ciężkich tematów, chociaż próżno w jego prozie szukać wielkości na miarę Czerwonego smoka Thomasa Harrisa. Na podstawie jego powieści powstał więcej niż przyzwoity film Nie mów nikomu oraz kilka seriali. W tym niezły, ale zawodzący pod koniec Safe, który możecie obejrzeć na Netfliksie (tutaj). Ponadto nakręcono jeszcze Juste un regard, Jedyną szansę oraz Porzuconego według Harlana Cobena. Ostatnią pozycję widziałem i zdecydowanie tego serialu nie polecam.

W głębi lasu po polsku

Netflix sięgnął po W głębi lasu, które opowiada o prokuratorze, dosyć mocno doświadczonym przez życie. Jego siostra zaginęła, gdy był młody. Wszyscy uznali, że została zamordowana wraz z trójką znajomych, z którymi przebywała w feralny dzień. Jednak jej ciała i ciała jeszcze jednego chłopaka, nigdy nie odnaleziono. Po latach policja pokazuje mu ciało martwego mężczyzny, który według niego jest zaginionym chłopakiem. Ponadto nasz bohater szybko owdowiał, a obecnie prowadzi trudną sprawę – gwałtu na nielicho prowadzącej się nastolatce, którego mieli się dopuścić dwaj dobrze sytuowani młodzieńcy.

W głębi lasu w polskim wydaniu raczej nie będzie znacząco różniło się od oryginału. Zmienią się oczywiście realia, ale sam kręgosłup historii niezostanie przewrócony do góry nogami. Tak Netflix zapowiada widowisko:

W głębi lasu to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Polską produkcję wyreżyserują Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka. Za scenariusz odpowiedzialni są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Sześcioodcinkowy serial wyprodukuje ATM Grupa, czyli firma odpowiedzialna m.in. za Watahę, która w październiku wraca na HBO i HBO GO z trzecim sezonem.

W głębi lasu nie będzie jedynym serialem na podstawie prozy Harlana Cobena

Netflix podpisał z pisarzem umowę, na której mocy wyprodukuje aż 14 adaptacji jego powieści. Dziś wiemy, że obecnie firma pracuje nad brytyjskim serialem Stranger, w którym główną rolę dostał Richard Armitage oraz nad hiszpańskim El Inocente.

Polskie produkcje i produkcje związane z Polską, będą coraz częściej gościły na Netfliksie

W głębi lasu zadebiutuje w przyszłym roku i nie będzie jedynym polskojęzycznym serialem na Netfliksie. Wiele wskazuje na to, że serwis realizuje wraz z Telewizją Polską serial Erynie. Ponadto firma produkuje również Kierunek: Noc, belgijski serial inspirowany prozą Jacka Dukaja, w którym pojawią się aktorzy z naszego kraju. W grudniu na nasze ekrany ma trafić Wiedźmin na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Netflix również przygotowuje się do produkowania w Polsce dokumentów. Pierwszym polskim serialem Netflixa było widowisko 1983, które nie zostało przyjęte zbyt gorąco przez część widzów i krytyków.

Serial W głębi lasu w serwisie Netflix>>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wataha sezon 3 zwiastun hbo go data premiery

Wataha wraca z trzecim sezonem w październiku. Mamy zwiastun polskiego serialu HBO

erynie serial netflix tvp w przemyślu

Erynie – Netflix niemal na pewno wyprodukuje polski serial z TVP