Thor: Love and Thunder lgbt kobieta jane foster natalie portman
Thor: Love and Thunder (źródło: Marvel Stusios, MCU Direct; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE WTF?!WTF?! SUPER!SUPER! SZOKSZOK SEXYSEXY LOLLOL

W Thor: Love and Thuder Jane Foster nie będzie kobiecą wersją Thora

Czwarty Thor, czyli Thor: Love and Tunder to żadne zaskoczenie. O filmie dowiedzieliśmy się kilka dni temu, ale jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że będzie jeszcze bardziej szalony niż i tak jadący po bandzie Thor: Ragnarok.

Gołe pośladki Hulka czy Walkiria alkoholiczka to nic w porównaniu z tym, co szykuje dla nas Taika Waititi w nadchodzącym filmie. Już wiemy na 100%, że Walkiria nie tylko lubi wychylić kilka głębszych, ale jest to pierwsza przedstawicielka LGBT+ w Marvel Cinematic Universe. Kolejna taka postać pojawi się w Eternals. Marvel Studios coraz mocniej stawia na różnorodność i przekracza kolejne niepisane granice, nie zmieniając jednego – rozrywkowej formuły.

Jane Foster będzie nowym Thorem, nie kobietą-Thorem

Ponadto studio nie zapomina o zaskakujących decyzjach. Jane Foster, w którą od pierwszego Thora wciela się Natalie Portman (rzekomo skłócona z Marvelem, jak podawały niegdyś plotkarskie media) przywdzieje zbroję i ruszy z Mjolnirem do walki. Na zdjęciu poniżej widać, iż Portman, która zasłynęła rolą w Leonie zawodowcu, nie tylko wie, jak trzymać broń – młot też jej nieźle leży w dłoni.

thor love and thunder natalie portman jane foster kobiecy thor
Taika Waititi i Natalie Portman na Comic-Conie w San Diego

Jednak niektórzy spodziewali się, że będzie kobiecym Thorem. Aczkolwiek reżyser, Taika Waititi, wyprowadza nas z błędu. Jane Foster nie będzie jakąś tam wersją Thora, ona będzie Thorem. Jedno jest pewne – Marvel zrywa całkowicie z przestarzałą formułą filmową, czyli z widowiskami pełnych dam w opałach ratowanych przez silnych mężczyzn.

Dziś ciężko powiedzieć, czy Jane Foster będzie ciężko chora na raka i jedynie jako Thor będzie mogła normalnie funkcjonować, jak to było w komiksach. Filmy Marvela jasno pokazują, że ich scenarzyści z dużym dystansem spoglądają na materiał źródłowy i starają się iść własną drogą. O tym, jak będzie wyglądała historia Jane Foster w roli Thora, przekonamy się 5 listopada 2021 roku, kiedy film będzie miał premierę.

Thor: Love and Thunder Natalie Portman Thor
Komiksowa Jane Foster jako Thor

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

eternals film marvel obsada twórcy data premiery opis fabuła

Eternals – o filmie wiemy wiele, ale rola Sersi pozostaje zagadką

czarna wdowa film 2020 premiera marvel black widow

W żadnym innym filmie Marvela nie ma tyle akcji, co w Czarnej Wdowie