Thor: Love and Thunder lgbt kobieta jane foster natalie portman
Thor: Love and Thunder (źródło: Marvel Stusios, MCU Direct; edycja: Popkulturyści)
in

SMUTNESMUTNE SUPER!SUPER! SZOKSZOK LOLLOL OkropneOkropne

W Thor: Love and Thuder Jane Foster nie będzie kobiecą wersją Thora

Czwarty Thor, czyli Thor: Love and Tunder to żadne zaskoczenie. O filmie dowiedzieliśmy się kilka dni temu, ale jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że będzie jeszcze bardziej szalony niż i tak jadący po bandzie Thor: Ragnarok.

Gołe pośladki Hulka czy Walkiria alkoholiczka to nic w porównaniu z tym, co szykuje dla nas Taika Waititi w nadchodzącym filmie. Już wiemy na 100%, że Walkiria nie tylko lubi wychylić kilka głębszych, ale jest to pierwsza przedstawicielka LGBT+ w Marvel Cinematic Universe. Kolejna taka postać pojawi się w Eternals. Marvel Studios coraz mocniej stawia na różnorodność i przekracza kolejne niepisane granice, nie zmieniając jednego – rozrywkowej formuły.

Jane Foster będzie nowym Thorem, nie kobietą-Thorem

Ponadto studio nie zapomina o zaskakujących decyzjach. Jane Foster, w którą od pierwszego Thora wciela się Natalie Portman (rzekomo skłócona z Marvelem, jak podawały niegdyś plotkarskie media) przywdzieje zbroję i ruszy z Mjolnirem do walki. Na zdjęciu poniżej widać, iż Portman, która zasłynęła rolą w Leonie zawodowcu, nie tylko wie, jak trzymać broń – młot też jej nieźle leży w dłoni.

thor love and thunder natalie portman jane foster kobiecy thor
Taika Waititi i Natalie Portman na Comic-Conie w San Diego

Jednak niektórzy spodziewali się, że będzie kobiecym Thorem. Aczkolwiek reżyser, Taika Waititi, wyprowadza nas z błędu. Jane Foster nie będzie jakąś tam wersją Thora, ona będzie Thorem. Jedno jest pewne – Marvel zrywa całkowicie z przestarzałą formułą filmową, czyli z widowiskami pełnych dam w opałach ratowanych przez silnych mężczyzn.

Dziś ciężko powiedzieć, czy Jane Foster będzie ciężko chora na raka i jedynie jako Thor będzie mogła normalnie funkcjonować, jak to było w komiksach. Filmy Marvela jasno pokazują, że ich scenarzyści z dużym dystansem spoglądają na materiał źródłowy i starają się iść własną drogą. O tym, jak będzie wyglądała historia Jane Foster w roli Thora, przekonamy się 5 listopada 2021 roku, kiedy film będzie miał premierę.

Thor: Love and Thunder Natalie Portman Thor
Komiksowa Jane Foster jako Thor

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

eternals film marvel obsada twórcy data premiery opis fabuła

Eternals – o filmie wiemy wiele, ale rola Sersi pozostaje zagadką

czarna wdowa film 2020 premiera marvel black widow

W żadnym innym filmie Marvela nie ma tyle akcji, co w Czarnej Wdowie