wandavision serial disney plus marvel
WandaVision (Marvel Studios)
in

SUPER!SUPER!

WandaVision będzie serialowym blockbusterem i historią o miłości

Ekipa serialu WandaVision zdecydowanie się rozrasta. Poza tytułową dwójką bohaterów na ekranie zobaczymy również innych aktorów znanych z poprzednich filmów Marvela, ale nie zabraknie kilku nowych twarzy.

Oprócz Elizabeth Olsen, która wciela się w Scarlet Witch i Paula Bettany’ego, który kolejny raz użycza twarzy Visionowi, w serialu WandaVision pojawi się Randall Park, czyli jeden z koni pociągowych filmu Ant-Man i Osa. Wraca również dawno niewidziana Kat Dennings, która powtórzy swoją rolę z pierwszych dwóch Thorów.

Ponadto Teyonah Parris wcieli się w starszą Monicę Rambeau, w którą w filmie Kapitan Marvel wcielała się Akira Akbar (jako 11-latka) oraz Azari Akbar (jako 5-latka). Być może jej ekranowa postać, która w komiksach również nosiła przez długi czas przydomek Kapitan Marvel, zyska nadludzkie moce. Z kolei Kathyrn Hahn ma się wcielić w dziwaczną sąsiadkę Wandy i Visiona.

Obsada serialu WandaVision
Obsada serialu WandaVision

O czym będzie WandaVision?

Twórcy serialu WandaVision, Jac Schaeffer i Matt Shakman, potwierdzili, że jakościowo serial nie będzie odbiegał od tego, co Marvel Studios pokazuje nam w kinach. Ponadto będziemy obserwowali jak dwójka dziwacznych bohaterów (Wanda i Vision) pracują nad związkiem. W końcu nie są zwykłą parą. On nie jest człowiekiem, ale jest bardziej ludzki niż ktokolwiek inny. Z kolei ona ma wiele urazów. Straciła brata, jest sierotą i przytrafiło jej się wiele rzeczy. Showrunnerów pochłonęła kwestia ich związku. To będzie wręcz wiwisekcja tej dziwacznej, ale prawdziwej miłości. Serial nie tylko będzie ją eksplorował, ale również będziemy świadkami tego, jak ich związek się rozwija.

Część akcji serialu będzie rozgrywała się w latach 50., na przedmieściach, więc przynosi to na myśl świetny komiks Toma Kinga Vision, którego akcja również rozgrywała się na przedmieściach, ale w dzisiejszych czasach. Seria komiksowa skupiała się na dramacie rodzinnym Visiona, a serial z kolei ma uderzać w nieco inny ton i częściowo ma przypominać sitcom z czasów, w których rozgrywa się jego akcja.

Co ma żyć nie umrze

Ciągle nie wiemy, w jaki sposób Vision [spoiler] powróci do życia [koniec spoilera], ale aktor wcielający się w bohatera stwierdził, iż będzie to bogata historia, jakiej jeszcze w produkcjach Marvela nie widzieliśmy. Ma być dziwnie i zaskakująco.

Serial WandaVision zadebiutuje na Disney+ wiosną 2021 roku i będzie miał 6 odcinków. Jest jedną z wielu produkcji, które w najbliższych dwóch latach trafią do serwisu streamingowego Disneya. Obejrzymy także seriale The Falcon and the Winter Soldier, który zadebiutuje prawdopodobnie w sierpniu 2020 roku; serial Loki pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku; Hawkeye jesienią 2021 roku. Jeszcze nie znamy przybliżonych dat premier seriali She-Hulk, Ms. Marvel oraz Moon Knight.

Scarlet Witch będzie również towarzyszącą bohaterką w filmie Doctor Strange in the Multiverse of Madness, który zadebiutuje na ekranach kin 5 maja 2021 roku. Pierwszy raz bohaterka odtwarzana przez Elizabeth Olsen pojawiła się na dużym ekranie w scenie po napisach w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, a później w Avengers: Czas Ultrona, Kapitanie Ameryce: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic oraz w tym roku w Avengers: Koniec gry.

Źródło: Comic Book

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

the mandalorian zwiastun serial disney plus

Zwiastun serialu The Mandalorian w pełnej krasie

loki serial marvel studios disney plus

Loki powraca do MCU w nowym serialu. Wiemy, ile będzie odcinków