serial warrior 2019 cinemax warrior cinemax warrior hbo go warror hbo warrior bruce lee banshee
Pomysłodawcą serialu Warrior jest Bruce Lee (źródło: materiał archiwalny; edycja: Popkulturyści)
in

SUPER!SUPER!

Warrior – serial twórcy Banshee, bazujący na pomyśle Bruce’a Lee

Połączenie nazwiska Jonathana Troppera z Bruce’em Lee brzmi niczym mokry sen fana kina karate. W przyszłym roku na stacji Cinemax oraz w serwisie HBO GO obejrzymy spotkanie idei lat 60. i 70. ze współczesnym światem seriali w widowisku Warrior.

Akcja Warriora rozgrywa się w San Francisco, zaraz po wojnie secesyjnej. Do miasta przybywa z Chin młody mistrz sztuk walk, który trafia w środek jatki, jaką zgotowały sobie konkurujące ze sobą chińskie frakcje.

Tym samym wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż w Warriorze będą się dużo okładali po twarzach. A o scenariusz serialu zadba właśnie Tropper, który dał się poznać od najlepszej strony, tworząc Banshee – niesamowicie dobrą produkcję, w którą co rusz wplatał odjechane mordobicia i strzelaniny. Najciekawsze jednak jest to, że pomysł na Warriora wziął się z notatek, które zostawił po sobie Bruce Lee, nieodżałowanie zmarły w 1973 roku mistrz karate i gwiazda filmów o sztukach walk.

W serialu zobaczymy Jasona Tobina, Andrew Koji, Olivię Cheng, Kierana Bewa, Dianne Doan, Deana S. Jaggera oraz Langleya Kirkwooda i Richa Tinga. W produkcji maczał palce również Justin Lin, który reżyserował m.in. serial Detektyw i kilka filmów z serii Szybcy i wściekli.

Warrior zadebiutuje na antenie stacji Cinemax oraz w serwisie HBO GO w 2019 roku. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

Warrior w serwisie HBO GO

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

suspiria 2018 suspiria film suspiria horror suspiria zwiastun

Nowa Suspiria będzie miażdżyła. Zwiastun tego horroru dosłownie gniecie klimatem

Rojst w piątki Rojst dzień emisji Rojst data premiery

ShowMax zmienił dzień emisji serialu Rojst. Nowe odcinki zobaczycie wcześniej