The Boys sezon 4

“Warszawianka” od HBO będzie serialowym portretem dzisiejszych 30 i 40-latków

Dariusz Filipek
3 min czytania
"Warszawianka" będzie nowym serialem od HBO Polska

Z ostatniej chwili

Jakub Żulczyk, autor “Ślepnąc od świateł”, napisał dla HBO serial “Warszawianka”, który właśnie trafił do produkcji.

“Warszawianka” będzie obrazem dzisiejszych 30 i 40-latków – pierwszego pokolenia po PRL, które nie żyje starymi zasadami. Widowisko opowie o ludziach wykształconych i niepodatnych na tanią ideologię. To pierwsze pokolenie, które żyje, a właściwie próbuje żyć tak, jak chce. Nie patrzy na obyczaje, tradycję i nie trzyma się kurczowo przestarzałych norm.

- Reklama -
Ad image

Jednak nie ma to być wspaniały obraz ludzi w pełni wyzwolonych, a smutne spojrzenie na ich rzeczywistość. Reżyser widowiska, Jacek Boruch, stwierdził, iż na zewnątrz wszystko wygląda zabawnie i poukładanie, ale to nie jest tak do końca. Najwidoczniej Jakub Żulczyk nieco przeżywa mityczną “czterdziestkę”, która jest dla wielu mężczyzn początkiem końca.

Życie kończy się po czterdziestce?

W “Warszawiance” w głównego bohatera wcieli się Borys Szyc. Serial ma opowiadać tragikomiczną historię czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy. Mężczyzna nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens istnienia w dzisiejszym świecie. To czterdziestolatek, który miał wszystko i to wszystko stracił. Jest artystą, ojcem, kochankiem i nieskrępowanym facetem, który funkcjonuje w świecie pełnym zahamowań. Jest inteligentny, pełen uroku i poczucia humoru, to dusza towarzystwa, która przeżywa liczne przygody. Jednocześnie jest niedojrzały, zmarnował swój talent, jest słaby, zdezorientowany, ale uczciwy mimo wszystko.

“Warszawianka” to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu

Brzmi dosyć życiowo, prawda? Ma to być miejska ballada o śmiechu przez łzy, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery łapy. Akcja widowiska rozpocznie się w dniu, w którym główny bohater kończy czterdzieści lat.

W serialowych rodziców głównego bohatera wcielili się Krystyna Janda oraz Jerzy Skolimowski. W serialu zobaczymy również Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. Za zdjęcia odpowiada Piotr Uznański. Producentką serialu ze strony HBO Europe jest Izabela Łopuch, a producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young, Steve Matthews i Antony Root. Producentem liniowym jest Andrzej Besztak reprezentujący Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”. – Informuje HBO Polska.

Czekacie na “Warszawiankę”? Jestem niesamowicie zaintrygowany tą produkcją i zainteresowany tym, co z tego wyjdzie. Dajcie znać w komentarzach czy czterdziestka jest jeszcze przed Wami, czy już macie ją z głowy. I czy da się z nią żyć, czy lepiej palnąć sobie w łeb?!?

Oglądaj serial “Warszawianka” w serwisie HBO GO >>

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami – dołącz do nas w mediach społecznościowych!

Jeśli chcecie być na bieżąco, śledźcie nas na Threads, Facebooku, Twitterze, Linkedin, Reddicie i Instagramie. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. W razie pytań lub sugestii piszcie do nas na [email protected]. Dołączcie do naszej społeczności i bądźcie zawsze na czasie z najnowszymi trendami i wydarzeniami! Nie zapomnijcie wpaść na nasz YouTube.

Podziel się artykułem
Zostaw komentarz