in

SUPER!SUPER!

“Warszawianka” od HBO będzie serialowym portretem dzisiejszych 30 i 40-latków

warszawianka borys szyc serial hbo polska jakub żulczyk
"Warszawianka" będzie nowym serialem od HBO Polska

Jakub Żulczyk, autor “Ślepnąc od świateł”, napisał dla HBO serial “Warszawianka”, który właśnie trafił do produkcji.

“Warszawianka” będzie obrazem dzisiejszych 30 i 40-latków – pierwszego pokolenia po PRL, które nie żyje starymi zasadami. Widowisko opowie o ludziach wykształconych i niepodatnych na tanią ideologię. To pierwsze pokolenie, które żyje, a właściwie próbuje żyć tak, jak chce. Nie patrzy na obyczaje, tradycję i nie trzyma się kurczowo przestarzałych norm.

Jednak nie ma to być wspaniały obraz ludzi w pełni wyzwolonych, a smutne spojrzenie na ich rzeczywistość. Reżyser widowiska, Jacek Boruch, stwierdził, iż na zewnątrz wszystko wygląda zabawnie i poukładanie, ale to nie jest tak do końca. Najwidoczniej Jakub Żulczyk nieco przeżywa mityczną “czterdziestkę”, która jest dla wielu mężczyzn początkiem końca.

Życie kończy się po czterdziestce?

W “Warszawiance” w głównego bohatera wcieli się Borys Szyc. Serial ma opowiadać tragikomiczną historię czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy. Mężczyzna nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens istnienia w dzisiejszym świecie. To czterdziestolatek, który miał wszystko i to wszystko stracił. Jest artystą, ojcem, kochankiem i nieskrępowanym facetem, który funkcjonuje w świecie pełnym zahamowań. Jest inteligentny, pełen uroku i poczucia humoru, to dusza towarzystwa, która przeżywa liczne przygody. Jednocześnie jest niedojrzały, zmarnował swój talent, jest słaby, zdezorientowany, ale uczciwy mimo wszystko.

“Warszawianka” to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu

Brzmi dosyć życiowo, prawda? Ma to być miejska ballada o śmiechu przez łzy, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery łapy. Akcja widowiska rozpocznie się w dniu, w którym główny bohater kończy czterdzieści lat.

W serialowych rodziców głównego bohatera wcielili się Krystyna Janda oraz Jerzy Skolimowski. W serialu zobaczymy również Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. Za zdjęcia odpowiada Piotr Uznański. Producentką serialu ze strony HBO Europe jest Izabela Łopuch, a producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young, Steve Matthews i Antony Root. Producentem liniowym jest Andrzej Besztak reprezentujący Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”. – Informuje HBO Polska.

Czekacie na “Warszawiankę”? Jestem niesamowicie zaintrygowany tą produkcją i zainteresowany tym, co z tego wyjdzie. Dajcie znać w komentarzach czy czterdziestka jest jeszcze przed Wami, czy już macie ją z głowy. I czy da się z nią żyć, czy lepiej palnąć sobie w łeb?!?

Oglądaj serial “Warszawianka” w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

halle berry bryan singer x-men

Halle Berry o konflikcie z Bryanem Singerem. Na planie “X-Men” bywało gorąco

oscary nowe zasady 2021 najlepszy film

Czy to jeszcze Oscary? Przez nowe zasady nie obejrzę gali w 2021 roku