warszawianka borys szyc serial hbo polska jakub żulczyk
"Warszawianka" będzie nowym serialem od HBO Polska
in

SUPER!SUPER!

“Warszawianka” od HBO będzie serialowym portretem dzisiejszych 30 i 40-latków

Jakub Żulczyk, autor “Ślepnąc od świateł”, napisał dla HBO serial “Warszawianka”, który właśnie trafił do produkcji.

“Warszawianka” będzie obrazem dzisiejszych 30 i 40-latków – pierwszego pokolenia po PRL, które nie żyje starymi zasadami. Widowisko opowie o ludziach wykształconych i niepodatnych na tanią ideologię. To pierwsze pokolenie, które żyje, a właściwie próbuje żyć tak, jak chce. Nie patrzy na obyczaje, tradycję i nie trzyma się kurczowo przestarzałych norm.

Jednak nie ma to być wspaniały obraz ludzi w pełni wyzwolonych, a smutne spojrzenie na ich rzeczywistość. Reżyser widowiska, Jacek Boruch, stwierdził, iż na zewnątrz wszystko wygląda zabawnie i poukładanie, ale to nie jest tak do końca. Najwidoczniej Jakub Żulczyk nieco przeżywa mityczną “czterdziestkę”, która jest dla wielu mężczyzn początkiem końca.

Życie kończy się po czterdziestce?

W “Warszawiance” w głównego bohatera wcieli się Borys Szyc. Serial ma opowiadać tragikomiczną historię czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy. Mężczyzna nieustająco walczy z rzeczywistością, próbując uchwycić sens istnienia w dzisiejszym świecie. To czterdziestolatek, który miał wszystko i to wszystko stracił. Jest artystą, ojcem, kochankiem i nieskrępowanym facetem, który funkcjonuje w świecie pełnym zahamowań. Jest inteligentny, pełen uroku i poczucia humoru, to dusza towarzystwa, która przeżywa liczne przygody. Jednocześnie jest niedojrzały, zmarnował swój talent, jest słaby, zdezorientowany, ale uczciwy mimo wszystko.

“Warszawianka” to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu

Brzmi dosyć życiowo, prawda? Ma to być miejska ballada o śmiechu przez łzy, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery łapy. Akcja widowiska rozpocznie się w dniu, w którym główny bohater kończy czterdzieści lat.

W serialowych rodziców głównego bohatera wcielili się Krystyna Janda oraz Jerzy Skolimowski. W serialu zobaczymy również Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. Za zdjęcia odpowiada Piotr Uznański. Producentką serialu ze strony HBO Europe jest Izabela Łopuch, a producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young, Steve Matthews i Antony Root. Producentem liniowym jest Andrzej Besztak reprezentujący Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. “zachęt”. – Informuje HBO Polska.

Czekacie na “Warszawiankę”? Jestem niesamowicie zaintrygowany tą produkcją i zainteresowany tym, co z tego wyjdzie. Dajcie znać w komentarzach czy czterdziestka jest jeszcze przed Wami, czy już macie ją z głowy. I czy da się z nią żyć, czy lepiej palnąć sobie w łeb?!?

Oglądaj serial “Warszawianka” w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

halle berry bryan singer x-men

Halle Berry o konflikcie z Bryanem Singerem. Na planie “X-Men” bywało gorąco

oscary nowe zasady 2021 najlepszy film

Czy to jeszcze Oscary? Przez nowe zasady nie obejrzę gali w 2021 roku