in

SUPER!SUPER!

Wataha – oficjalnie zapowiedziano trzeci sezon serialu HBO

Trzeci sezon Wataha 3 sezon Wataha hbo Wataha hbo go
Wataha (źródło: HBO; edycja: Popkulturyści)

Serial Wataha rozkochała widzów i trafiła do bardzo szerokiego grona odbiorców. Nie tylko do osób oczekujących produkcji wysokiej jakości – oczywiście prezentowanej przez to widowisko. To była również uczta dla niedzielnych widzów, nastawionych na interesującą opowieść kryminalną z surowymi Bieszczadami w tle.

Kilkadziesiąt minut temu dostałem radosną wiadomość, potwierdzającą dotychczasowe plotki, że powstanie kontynuacja Watahy.

Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy w tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon „Watahy”. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy – mówi Bogumił Lipski, producent Watahy z ramienia HBO.

Przypomnę, że pierwszy sezon Watahy pojawił się na antenie HBO i w usłudze HBO GO w 2014, a drugi w 2017 roku. Każdy z sezonów miał po sześć odcinków.

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz  nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią – powiedział Johnathan Young, VP Original Programming and Production, HBO Central Europe.

W trzecim sezonie pojawi się Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Głównym scenarzystą został Piotr Szymanek, a wspomoże go Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek.

Produkcja trzeciego sezonu Watahy rozpocznie się w lutym 2019 roku.

Najpewniej premiery powinniśmy się spodziewać jesienią. Jednak jest to wyłącznie moje przypuszczenie. Kto serialu jeszcze nie widział, powinien go sprawdzić, gdyż 60 tysięcy użytkowników Filmwebu, którzy zbiorczo wystawili widowisku 8/10, nie może się mylić.

Serial Wataha w serwisie HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

serial 1983 netflix 1983 popularność 1983 drugi sezon

Jeśli czekacie na drugi sezon 1983 to możecie się nie doczekać

showmax tvp vod

Przejęcie ShowMaxu przez TVP raczej nie ma przyszłości