watchmen zwiastun serial hbo go
Zwiastun serialu Watchmen (HBO)
in

Watchmen – nowy zwiastun pokazuje nam, co serial skrywa pod maską

Watchmen to serialowa kontynuacja zdarzeń znanych z komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Historię osadzono we współczesnym alternatywnym świecie, w którym superbohaterowie i zamaskowani mściciele są traktowani jako wyjęci spod prawa.

Zwiastun jasno wskazuje, że postacią centralną Watchmen będzie policjantka z Tulsy – Angela Abar, w którą wcieliła się Regina King. W tym świecie Robert Redford (…w którego wcielił się Robert Redford) jest najdłużej urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wybrano go na to stanowisko w 1992 roku i nie wszystkim jest to w smak. Samozwańczy bohaterowie gromadzą się, by rozpocząć rewolucję, a inni starają się ich powstrzymać. Kraj nie jest w najlepszym stanie. Po tym, jak grupa Białej supremacji, nazywana Siódmą kawalerią, w maskach Rorschacha zaatakowała domy członków policji, stróże prawa również zaczęli nosić maski. W tej rzeczywistości społeczeństwo nie ma dostępu do internetu oraz smartfonów.

Poza Reginą King w serialu Watchmen zobaczymy Dona Johnsona, Tima Blake’a Nelsona, Louisa Gossetta Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howarda, Toma Misona, Francesa Fishera, Jacoba Ming-Trenta, Yahya Abdula-Mateena II, Sarę Vickers, Dylana Schombinga, Adelynn Spoon, Lily Rose Smith, Jean Smart, Jamesa Wolka, Hong Chau oraz Dustina Ingrama. Ponadto Jeremy Irons wcieli się w Ozymandiasa. W serialu pojawi się również Doktor Manhattan.

Producentem wykonawczym widowiska HBO jest Damon Lindelof (Pozostawieni), który miał spojrzeć na materiał źródłowy z zupełnie nowej perspektywy i nadać opowieści świeży ton, dzięki czemu widzowie, którzy nie czytali komiksu lub nie widzieli filmu z 2009 roku, nie powinni czuć się zagubieni, oglądając serial. Premiera Watchmen odbędzie się na HBO 20 października. W Polsce obejrzymy serial na HBO GO następnego dnia w godzinach porannych.

Poprzedni zwiastun serialu Watchmen

Watchmen na HBO GO >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 komentarze

netflix apple tv plus

Apple TV Plus zagrozi pozycji Netflixa? Specjaliści inwestycyjni zabrali głos

netflix google obciążenie sieci internecie

Netflix to już niemal 12% ruchu w sieci. Serwis idzie łeb w łeb z Google