watchmen zwiastun serial hbo go
Zwiastun serialu Watchmen (HBO)
in

Watchmen – nowy zwiastun pokazuje nam, co serial skrywa pod maską

Watchmen to serialowa kontynuacja zdarzeń znanych z komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Historię osadzono we współczesnym alternatywnym świecie, w którym superbohaterowie i zamaskowani mściciele są traktowani jako wyjęci spod prawa.

Zwiastun jasno wskazuje, że postacią centralną Watchmen będzie policjantka z Tulsy – Angela Abar, w którą wcieliła się Regina King. W tym świecie Robert Redford (…w którego wcielił się Robert Redford) jest najdłużej urzędującym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wybrano go na to stanowisko w 1992 roku i nie wszystkim jest to w smak. Samozwańczy bohaterowie gromadzą się, by rozpocząć rewolucję, a inni starają się ich powstrzymać. Kraj nie jest w najlepszym stanie. Po tym, jak grupa Białej supremacji, nazywana Siódmą kawalerią, w maskach Rorschacha zaatakowała domy członków policji, stróże prawa również zaczęli nosić maski. W tej rzeczywistości społeczeństwo nie ma dostępu do internetu oraz smartfonów.

Poza Reginą King w serialu Watchmen zobaczymy Dona Johnsona, Tima Blake’a Nelsona, Louisa Gossetta Jr., Adelaide Clemens, Andrew Howarda, Toma Misona, Francesa Fishera, Jacoba Ming-Trenta, Yahya Abdula-Mateena II, Sarę Vickers, Dylana Schombinga, Adelynn Spoon, Lily Rose Smith, Jean Smart, Jamesa Wolka, Hong Chau oraz Dustina Ingrama. Ponadto Jeremy Irons wcieli się w Ozymandiasa. W serialu pojawi się również Doktor Manhattan.

Producentem wykonawczym widowiska HBO jest Damon Lindelof (Pozostawieni), który miał spojrzeć na materiał źródłowy z zupełnie nowej perspektywy i nadać opowieści świeży ton, dzięki czemu widzowie, którzy nie czytali komiksu lub nie widzieli filmu z 2009 roku, nie powinni czuć się zagubieni, oglądając serial. Premiera Watchmen odbędzie się na HBO 20 października. W Polsce obejrzymy serial na HBO GO następnego dnia w godzinach porannych.

Poprzedni zwiastun serialu Watchmen

Watchmen na HBO GO >>

Znajdź nas na Facebooku

Dariusz Filipek

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Pokaż pełną wersję artykułu - to jest widok uproszczony tekstu

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Loading…

netflix apple tv plus

Apple TV Plus zagrozi pozycji Netflixa? Specjaliści inwestycyjni zabrali głos

netflix google obciążenie sieci internecie

Netflix to już niemal 12% ruchu w sieci. Serwis idzie łeb w łeb z Google