We Need to Talk About Cosby
in

Bill Cosby – artysta i/czy potwór? “We Need to Talk About Cosby” na antenie Showtime

Zwiastun serialu dokumentalnego “We Need to Talk About Cosby”

Billa Cosby’ego kojarzą prawie wszyscy. Artystyczną ikonę czarnej Ameryki XX wieku ciężko przegapić. Jednak nie można pominąć również tego, że owa ikona okazała się potworem, który mógł wykorzystać seksualnie ponad 60 kobiet.

“We Need to Talk About Cosby” to najnowszy serial dokumentalny Showtime, którego premiera została zaplanowana na 30 stycznia 2022 roku. Czteroodcinkowe widowisko opowie o karierze, wpływie na kulturę i czarną społeczność, ale także, a właściwie przede wszystkim o zbrodniach Cosby’ego i społecznych następstwach tego, że uznany aktor, komik, muzyk, aktywista i producent w jednym, okazał się seksualnym drapieżnikiem.

Bill Cosby film dokumentalny
Bill Cosby

W Polsce Cosby’ego pamiętamy głównie za sprawą serialu komediowego “Bill Cosby Show”. Wystąpił w dziesiątkach filmów i seriali. Jednak dziś większość osób najchętniej chciałaby o nim zapomnieć. W 2018 roku został skazany za napaść seksualną, ale trzy lata później wyrok został uchylony przez Sąd Najwyższy w Pensylwanii z uwagi na naruszenie 5. i 14. poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych podczas postępowania wobec Cosby’ego. Jednak to nie koniec jego kłopotów sądowych.

Oskarżenia wobec Cosby’ego wysunęły dziesiątki kobiet. Gwiazdor miał odurzać i gwałcić aktorki, modelki, kelnerki czy dziennikarki. I właśnie dlatego powstał serial dokumentalny “We Need to Talk About Cosby”, który opowie o niegdyś określanym jako Ojciec Ameryki, potworze w ludzkiej skórze. Komicy, dziennikarze, osoby twierdzące, że Cosby wykorzystywał je seksualnie, szczerze opowiedzą o człowieku, jego karierze i zbrodniach.

Bill Cosby dokument
Aktywistka podczas procesu Cosby’ego

Obecnie nie znamy stacji telewizyjnej czy serwisu strumieniującego, który pokaże dokument w Polsce. Najprawdopodobniej będziemy mogli obejrzeć widowisko w normalnych warunkach dopiero po starcie serwisu SkyShowtime w naszym kraju. Jednak filmy, seriale, widowiska sportowe czy dokumenty Showtime możecie oglądać już teraz dzięki usłudze Pure VPN, która zmienia wirtualną geolokalizację użytkowników.

Serial dokumentalny “We Need to Talk About Cosby” obejrzycie w serwisie Showtime ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

servant sezon 3 serial apple tv plus premiera gdzie obejrzeć online

Premiera dnia: “Servant” wrócił z trzecim sezonem na Apple TV+

squid game uniwersum

“Squid Game” wróci nie tylko z drugim sezonem, ale dostanie własne uniwersum