white night jonestown jim jones świątynia ludu film
in

SUPER!SUPER!

Zbiorowe samobójstwo w Jonestown przypomni film “White Night”

White Night” przytoczy historię jednej z największych tragedii ubiegłego wieku, czyli zbiorowego samobójstwa sekty Świątynia Ludu, której liderem był diaboliczny Jim Jones.

“White Night” opowie o wydarzeniach, które wielu z Was obiło się o uszy. W końcu niewiele jest w miarę świadomych otaczającej nas rzeczywistości osób, które nawet pobieżnie nie zgłębiły tego, co wydarzyło się w 1978 roku w Jonestown. To właśnie wtedy członkowie sekty Świątynia Ludu popełnili bodaj największe zbiorowe samobójstwo. Wszystko za sprawą wyjątkowo zaburzonego Jima Jonesa, przywódcy apokaliptycznej sekty, który w trakcie tak zwanej “białej nocy” doprowadził do śmierci blisko tysiąca osób.

White Night przytoczy historię jednej z największych tragedii ubiegłego wieku, czyli zbiorowego samobójstwa sekty Świątynia Ludu, której liderem był diaboliczny Jim Jones.
Wydarzenia z Jonestown nigdy nie przestaną przerażać

Umierali wszyscy — dzieci i młodzi, kobiety i mężczyźni. Ten, kto nie wypił Kool-Aid z dodatkiem cyjanku, był rozstrzeliwany.

Filmowcy nie palili się do fabuł o Jonestown

Historia, której losy doprowadziły do tragicznych wydarzeń, została zaprezentowana w wielu dokumentach. Jednym z ostatnich był świetny i opowiedziany głównie z perspektywy ocalałych serial “Jonestown. Terror w gujańskiej dżungli”, który możecie obejrzeć w serwisie Canal+.

Jim Jones
Jim Jones

Do tej pory historia nie doczekała się porządnej fabuły, nie licząc leciwego już serialu “Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones” oraz średnio udanego filmu “Ostatni sakrament” wyreżyserowanego i napisanego przez Ti Westa, który był luźno oparty na wydarzeniach z Jonestown.

Joseph Gordon-Levitt i Chloe Grace Moretz w filmie “White Night”

To się zmieni, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się, iż Joseph Gordon-Levitt i Chloe Grace Moretz wystąpią w filmie na postawie powieści “Seductive Poison: A Jonestown Survivor’s Story of Life and Death in the Peoples Temple”, która wyszła spod ręki Debory Layton — jednej z nielicznych ocalałych z Jonestown. Moretz wcieli się właśnie w Layton, a Gordon-Levitt sportretuje Jonesa.

Historia Debory Layton jest punktem wyjściowym dla filmu
Historia Debory Layton jest punktem wyjściowym dla filmu

“White Night” wyreżyseruje Anne Sewitsky, która wcześniej nakręciła “Skandal w brytyjskim stylu”, “Niekochanych”, “Happy, Happy” czy kilka odcinków “Castle Rock”. Film zostanie zrealizowany do scenariusza Williama Wheelera — autora scenariuszy do “Raya Donovana” czy “Ghost in the Shell”.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Pam & Tommy serial 2022 hulu premiera online

Premiera dnia: “Pam & Tommy” na Hulu

Wychowane przez wilki sezon 2 hbo max serial raised by wolves

Premiera dnia: “Wychowane przez wilki” z drugim sezonem na HBO GO