Whoopi Goldberg zawieszona
Whoopi Goldberg zawieszona w prowadzeniu The View
in , ,

Przeprosiny to za mało. Whoopi Goldberg zawieszona po słowach o Holokauście

Whoopi Goldberg, współprowadząca The View, została zawieszona na dwa tygodnie w związku z jej słowami o Holokauście.

Niekompetencja Goldberg została ukarana przez władze stacji ABC. Widzowie nie zobaczą jej na antenie przez dwa tygodnie po tym, jak w poniedziałkowym programie stwierdziła, że “Holokaust nie dotyczył rasy” i uzupełniła to tym, że w masowej eksterminacji nie chodziło o rasę, a o to, że “jedni biali ludzie zachowali się nieludzko wobec innych białych ludzi”. Później wystosowała przeprosiny na Twitterze, a w programie Stephena Colberta przyznała, że jej niefortunna wypowiedź była powodowana tym, iż rasę odnosi do koloru skóry.

Przez tą wypowiedź w programie The View Goldberg została zawieszona

Mimo przeprosin władze stacji, ludzie z Disneya i inne prowadzące The View, nie chcieli odpuścić koleżance i zakulisowo mówiło się, iż tym razem należy postawić Goldberg pod ścianą, bo inaczej niczego się nie nauczy. Według wielu jest traktowana w The View jak święta krowa i chociaż często zdarzają jej się wpadki, za które ktoś inny dawno wyleciałby z programu, jej wszystko do tej pory uchodziło na sucho. W sieci również zawrzało i na Twitterze część widzów wyrażała, że nie chce widzieć więcej Goldberg w programie. Dodatkowo środowiska i organizacje żydowskie wyraziły oburzenie słowami prowadzącej.

Przeprosiny Goldberg na Twitterze

Prezeska ABC News, Kim Godwin, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, iż Goldberg zostaje zawieszona na dwa tygodnie ze skutkiem natychmiastowym. Zaznaczyła, iż całe ABC News w ten sposób solidaryzuje się z żydowskimi kolegami, przyjaciółmi, rodziną i społecznościami. Dodała, iż komentarze Goldberg są wyrazem niedoinformowania prowadzącej. Nazwała je “przykrymi i bolesnymi”. Prezeska zaznaczyła, iż to, co mówimy, ma znaczenie i musimy mieć świadomość, jaki wpływ wywierają nasze słowa.

Oświadczenie Godwin na Twitterze

Goldberg pogrążyło to, że niedługo po The View wystąpiła jako gość w programie The Late Show With Stephen Colbert, gdzie powtarzała te same argumenty i brzmiała na mniej skruszoną niż w późniejszych przeprosinach. Stwierdziła wtedy też, że nie chce udawać przepraszania tylko dlatego, że ludzie są źli. Pod koniec programu powiedziała, że akceptuje to, iż ludzie są źli i przyznała, że ma za swoje.

W programie Stephena Colberta Goldberg nie była mocno skruszona

We wtorkowy The View, jeszcze zanim władze ABC podjęły decyzję o zawieszeniu, Goldberg przeprosiła ponownie. Powiedziała, iż “Holokaust w rzeczywistości dotyczył rasy, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za gorszą rasę. Obecnie słowa mają znaczenie i moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy i obiecuję poprawę. Stoję też za narodem żydowskim”.

Przeprosiny Goldberg we wtorkowym The View

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

whoopi goldberg holokaust the view abc

Whoopi Goldberg “jest w g****e po uszy” przez wypowiedź o Holokauście. Prowadząca przeprosiła, ale współpracownicy twierdzą, że to za mało

oszust z tindera netflix film dokumentalny online premiera online tinder swindler simon Leviev

Premiera dnia: “Oszust z Tindera” w serwisie Netflix