Przeprosiny to za mało. Whoopi Goldberg zawieszona po słowach o Holokauście

Dariusz Filipek
Dariusz Filipek 13 wyświetleń
2 min czytania
Whoopi Goldberg zawieszona w prowadzeniu The View

Whoopi Goldberg, współprowadząca The View, została zawieszona na dwa tygodnie w związku z jej słowami o Holokauście.

Niekompetencja Goldberg została ukarana przez władze stacji ABC. Widzowie nie zobaczą jej na antenie przez dwa tygodnie po tym, jak w poniedziałkowym programie stwierdziła, że “Holokaust nie dotyczył rasy” i uzupełniła to tym, że w masowej eksterminacji nie chodziło o rasę, a o to, że “jedni biali ludzie zachowali się nieludzko wobec innych białych ludzi”. Później wystosowała przeprosiny na Twitterze, a w programie Stephena Colberta przyznała, że jej niefortunna wypowiedź była powodowana tym, iż rasę odnosi do koloru skóry.

Przez tą wypowiedź w programie The View Goldberg została zawieszona

Mimo przeprosin władze stacji, ludzie z Disneya i inne prowadzące The View, nie chcieli odpuścić koleżance i zakulisowo mówiło się, iż tym razem należy postawić Goldberg pod ścianą, bo inaczej niczego się nie nauczy. Według wielu jest traktowana w The View jak święta krowa i chociaż często zdarzają jej się wpadki, za które ktoś inny dawno wyleciałby z programu, jej wszystko do tej pory uchodziło na sucho. W sieci również zawrzało i na Twitterze część widzów wyrażała, że nie chce widzieć więcej Goldberg w programie. Dodatkowo środowiska i organizacje żydowskie wyraziły oburzenie słowami prowadzącej.

https://twitter.com/WhoopiGoldberg/status/1488320164517101574
Przeprosiny Goldberg na Twitterze

Prezeska ABC News, Kim Godwin, wydała oświadczenie, w którym poinformowała, iż Goldberg zostaje zawieszona na dwa tygodnie ze skutkiem natychmiastowym. Zaznaczyła, iż całe ABC News w ten sposób solidaryzuje się z żydowskimi kolegami, przyjaciółmi, rodziną i społecznościami. Dodała, iż komentarze Goldberg są wyrazem niedoinformowania prowadzącej. Nazwała je “przykrymi i bolesnymi”. Prezeska zaznaczyła, iż to, co mówimy, ma znaczenie i musimy mieć świadomość, jaki wpływ wywierają nasze słowa.

Oświadczenie Godwin na Twitterze

Goldberg pogrążyło to, że niedługo po The View wystąpiła jako gość w programie The Late Show With Stephen Colbert, gdzie powtarzała te same argumenty i brzmiała na mniej skruszoną niż w późniejszych przeprosinach. Stwierdziła wtedy też, że nie chce udawać przepraszania tylko dlatego, że ludzie są źli. Pod koniec programu powiedziała, że akceptuje to, iż ludzie są źli i przyznała, że ma za swoje.

W programie Stephena Colberta Goldberg nie była mocno skruszona

We wtorkowy The View, jeszcze zanim władze ABC podjęły decyzję o zawieszeniu, Goldberg przeprosiła ponownie. Powiedziała, iż “Holokaust w rzeczywistości dotyczył rasy, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za gorszą rasę. Obecnie słowa mają znaczenie i moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy i obiecuję poprawę. Stoję też za narodem żydowskim”.

https://www.youtube.com/watch?v=R2PZ50UeDVU
Przeprosiny Goldberg we wtorkowym The View
Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x