in

SUPER!SUPER! SMUTNESMUTNE Na czasieNa czasie

Jak poinformować Polaków o szalejącej inflacji? Powiedzieć, że jaja w Niemczech są droższe

wiadomości tvp inflacja listopad 2021

Inflacja szaleje. Na szczęście pokrzepiający Polaków materiał o tym, że w Niemczech jest również źle, przygotowały Wiadomości.

CZYTAJ WIĘCEJ O:
WIADOMOŚCI / TVP

Wiadomości pokazują, że gimnastyka informacyjna jest im nieobca i potrafią wcisnąć ciemnemu ludowi wszystko. Ostatni materiał o inflacji w Polsce okazał się przede wszystkim relacją stacji ZDF na temat tego, co się dzieje w Niemczech. Na podobne obrazki z kraju nie skusiło się TVP.

Wiadomości informujące o cenie jaj w Niemczech. Cały materiał znajdziecie tutaj ▶

Materiał w głównym wydaniu Wiadomości w TVP1 “Tarcza antyinflacyjna ochroni Polaków” nie był tym, czego widownia się spodziewała. Inflacja w listopadzie 2021 roku osiągnęła historyczny, bo najwyższy poziom w XXI wieku w Polsce – 7,7%. We wstępie prowadząca poinformowała, iż Tarcza antyinflacyjna została rozszerzona, a dalej mieliśmy obrazek o tym, co się dzieje i jak źle się dzieje w Niemczech. Dzięki temu nasza wiedza zbędna została ubogacona o to, że u zachodnich sąsiadów wzrosła cena paszy, a przez to jaja są droższe i jeden pan będzie mył się co drugi dzień.

Reszta materiału to oczywiste oczywistości, że źle jest nie tylko w Polsce. Jednak inflacja w Niemczech to 6%. To o 1,7% mniej niż w naszym kraju. Pocieszanie się tym, że Niemcy nie mają lepiej, niekoniecznie odczaruje rzeczywistość w kraju biedniejszym.

Inflacja szaleje i mało kto tego nie dostrzega. Jednak w Unii Europejskiej polski rząd jest jednym z najgorzej radzących sobie z galopującymi cenami. Mamy jedną z najwyższych stóp inflacyjnych we wspólnocie i jedną z najwyższych na kontynencie.

TVP tworzy ramię w ramię z partią rządzącą obraz, jakoby brak kontroli nad wzrostem cen w kraju był pochodną wyłącznie czynników zewnętrznych. Niestety to kolejny z licznych przykładów, kiedy Wiadomości rozmywają rzeczywistość i zamiast mówić o faktach, powołują się na Donalda Tuska, który nie wprowadził w 2011 roku czegoś podobnego do Tarczy antyinflacyjnej. Jednocześnie zapominają, iż wtedy inflacja wyniosła w listopadzie 4,8%.

Wiadomości robią to praktycznie bezkarnie, bo ze spokojem, że całe to ogłupianie Polaków i tak idzie głównie z portfeli obywateli, więc można nadal ich doić, omamiać, i nawet nie zauważyć, że ceny jaj w Polsce są ważniejsze, aniżeli te na zachodzie. W tym samym czasie premier, Mateusz Morawiecki, twierdzi, iż nie chowa głowy w piasek i nie szuka wymówek. Żartowniś.

Informacjom podawanym przez TVP nie ufa 46% Polaków — dowiedzieliśmy się w czerwcu z raportu Reuters Institute. To najgorszy wynik wśród wiodących mediów w naszym (k)raju.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chyłka Oskarżenie serial Player gdzie oglądać premiera sezon 5

Premiera dnia: “Chyłka – Oskarżenie” na Player.pl

roksa.pl

Roksa.pl miała przynieść właścicielom serwisu ponad 40 milionów złotych. Komu to przeszkadzało?