will smith wikipedia
in

Will Smith i jego wybryk na Oscarach interesuje świat bardziej od wojny w Ukrainie — wynika z Wikipedii

Zestawienie 25 najpopularniejszych tematów z Wikipedii pokazuje, że o wiele bardziej interesują nas celebryckie afery od prawdziwych problemów.

Scenka rodzajowa, podczas której Will Smith uderzył Chrisa Rocka w trakcie ostatniej gali oscarowej, jest tematem bardziej zajmującym opinię publiczną od tragedii rozgrywającej się w Ukrainie. Przynajmniej tak wynika z trendów na Wikipedii.

Najpopularniejsza internetowa encyklopedia prowadzi ranking najchętniej czytanych wpisów i ostatnie zestawienie jasno pokazuje, że tym razem to Will Smith oraz jego wybryk interesował najbardziej czytelników.

Jada Pinkett Smith w serialu "Gotham"
Jada Pinkett Smith w serialu “Gotham”

Wojna w Ukrainie przegrała nie tylko z małżeństwem Smithów, ale również z indyjskim kinem. Na pierwszym miejscu w Wikipedii pomiędzy 27 marca a 2 kwietnia znalazł się wpis dotyczący Jady Pinkett Smith, który wyświetlono 3,341 miliony razy. Dalej jest główny winowajca oscarowego zamieszania, czyli Will Smith z 2,897 milionami wyświetleń. Podium zamknął wpis o tollywoodzkim filmie “RRR” z 2,745 milionami wyświetleń. Na 4. pozycji jest powiązany z pierwszą dwójką Chris Rock (1,945 milion wyświetleń) i 94. gala rozdania Oscarów na 5. miejscu (1,887 milion wyświetleń).

Rosyjska inwazja na Ukrainę znalazła się dopiero na szóstym miejscu z 1,795 milionem wyświetleń. To istotny i znaczący spadek tydzień do tygodnia. Między 20 a 26 marca inwazja była na drugim miejscu (2,241 miliony wyświetleń). Wyprzedziła ją tylko śmierć perkusisty zespołu Foo Fighters.

Wojna prawie przegrała z piłką nożną

W ostatnim zestawieniu niewiele brakowało, aby temat wojny w Ukrainie został przebity przez Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ten wpis miał zaledwie kilkadziesiąt tysięcy czytelników mniej i zajął 7. miejsce.

Body Parts Części ciała

Program o ludziach, którzy stracili części ciała

W “Body Parts” obserwujemy pracę Allison Vest zawodowo zajmującej się tworzeniem protetycznych części ciała dla pacjentów, którzy stracili je w wypadkach, urodzili się bez nich czy utracili je w wyniku choroby. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Temat wojny jeszcze kilka tygodni temu był numerem jeden. Pik przypadł na okres między 27 lutego a 5 marca, kiedy wojenny wpis przeczytano 7,647 milionów razy, a innymi najchętniej czytanymi były: artykuł o Władimirze Putinie; Ukrainie i Wołodymyrze Zełenskim; oraz inny temat Rosyjsko-Ukraińskiej wojny, który ostatecznie został scalony z liderem ówczesnego zestawienia. Rzadziej czytano o filmowym Batmanie czy Annie Sorokin, o której świat przypomniał sobie dzięki serialowi Netflixa.

Okazuje się, że internautów obecnie o wiele bardziej zajmują wydarzenia związane z gwiazdami od tragedii rozgrywającej się w Ukrainie. To dosyć jasno pokazuje, iż światowa opinia publiczna zaczyna męczyć się tematem tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą.

Miejmy nadzieję, iż największe media informacyjne nie pójdą tropem trendów i z myślą o słupkach oglądalności nie zaczną powoli odpuszczać tematu Ukrainy, który nie tylko z politycznego, ale przede wszystkim ze społecznego punktu widzenia jest obecnie najważniejszy.

Ciekawostką jest to, że zanim Will Smith zdzielił Chrisa Rocka, dyskutowano o tym, czy Wołodymyr Zełenski, były aktor, powinien zabrać głos podczas tegorocznej gali. Niestety postanowiono, że Oscary nie będą mieszały się w politykę. Zamiast tego zamieniły się w bijatykę. Jakkolwiek nagranie przesłane przez prezydenta Ukrainy pokazano kilka dni później podczas gali muzycznych nagród Grammy.

Will Smith i tematy z nim związane również na dalszych miejscach

Warto zaznaczyć, iż August Alsina, niegdysiejszy kochanek żony Smitha, znalazł się na 21. miejscu w zestawieniu Wikipedii.

Na 19. miejscu był “King Richard: Zwycięska rodzina”; na 22. Richard Williams, w którego wcielił się Will Smith w filmie; a na 23. film “G.I. Jane”, do którego niefortunnie odniósł się Chris Rock podczas gali.

Jada Pinkett Smith z byłym kochankiem, Augustem Alsiną
Jada Pinkett Smith z byłym kochankiem, Augustem Alsiną

Zainteresowanie zajściem z ostatniej gali było podsycane nie tylko przeszłością i sławą Smithów, ale również niezliczonymi mocno viralowymi przeróbkami niesławnego uderzenia oraz wypowiedziami dziesiątek gwiazd, które odniosły się do incydentu.

W sprawie wypowiedział się nawet O.J. Simpson, który jako ostatni powinien zabierać głos zarówno w kwestiach małżeńskich, jak i tych dotyczących przemocy. Jednak i tak stwierdził, że wie, dlaczego Will Smith postąpił w taki, a nie inny sposób, ale jednocześnie odnotował, że aktor nie powinien postąpić, jak postąpił.

Moment, w którym Will Smith zdzielił Chrisa Rocka

Will Smith w związku z incydentem, którego był niechlubnym bohaterem, został zawieszony przez Akademię filmową na 10 lat. W tym czasie zdobywca Oscara za występ w filmie “King Richard: Zwycięska rodzina” nie zostanie zaproszony na galę.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

taniec z gwiazdami usa disney plus

“Taniec z gwiazdami” tylko na Disney+. Miliony widzów muszą subskrybować serwis, aby obejrzeć ulubiony program

Tokyo Vice HBO Max

“Tokyo Vice” wcześniej na torrentach niż na HBO Max. W Polsce serwis znowu daje ciała