Shogun oglądaj online serial disney

Will Smith i jego wybryk na Oscarach interesuje świat bardziej od wojny w Ukrainie — wynika z Wikipedii

Dariusz Filipek
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Zestawienie 25 najpopularniejszych tematów z Wikipedii pokazuje, że o wiele bardziej interesują nas celebryckie afery od prawdziwych problemów.

Scenka rodzajowa, podczas której Will Smith uderzył Chrisa Rocka w trakcie ostatniej gali oscarowej, jest tematem bardziej zajmującym opinię publiczną od tragedii rozgrywającej się w Ukrainie. Przynajmniej tak wynika z trendów na Wikipedii.

Najpopularniejsza internetowa encyklopedia prowadzi ranking najchętniej czytanych wpisów i ostatnie zestawienie jasno pokazuje, że tym razem to Will Smith oraz jego wybryk interesował najbardziej czytelników.

Jada Pinkett Smith w serialu "Gotham"
Jada Pinkett Smith w serialu “Gotham”

Wojna w Ukrainie przegrała nie tylko z małżeństwem Smithów, ale również z indyjskim kinem. Na pierwszym miejscu w Wikipedii pomiędzy 27 marca a 2 kwietnia znalazł się wpis dotyczący Jady Pinkett Smith, który wyświetlono 3,341 miliony razy. Dalej jest główny winowajca oscarowego zamieszania, czyli Will Smith z 2,897 milionami wyświetleń. Podium zamknął wpis o tollywoodzkim filmie “RRR” z 2,745 milionami wyświetleń. Na 4. pozycji jest powiązany z pierwszą dwójką Chris Rock (1,945 milion wyświetleń) i 94. gala rozdania Oscarów na 5. miejscu (1,887 milion wyświetleń).

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Rosyjska inwazja na Ukrainę znalazła się dopiero na szóstym miejscu z 1,795 milionem wyświetleń. To istotny i znaczący spadek tydzień do tygodnia. Między 20 a 26 marca inwazja była na drugim miejscu (2,241 miliony wyświetleń). Wyprzedziła ją tylko śmierć perkusisty zespołu Foo Fighters.

Wojna prawie przegrała z piłką nożną

W ostatnim zestawieniu niewiele brakowało, aby temat wojny w Ukrainie został przebity przez Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Ten wpis miał zaledwie kilkadziesiąt tysięcy czytelników mniej i zajął 7. miejsce.

Body Parts Części ciała

Program o ludziach, którzy stracili części ciała

W “Body Parts” obserwujemy pracę Allison Vest zawodowo zajmującej się tworzeniem protetycznych części ciała dla pacjentów, którzy stracili je w wypadkach, urodzili się bez nich czy utracili je w wyniku choroby. CZYTAJ WIĘCEJ ▶

Temat wojny jeszcze kilka tygodni temu był numerem jeden. Pik przypadł na okres między 27 lutego a 5 marca, kiedy wojenny wpis przeczytano 7,647 milionów razy, a innymi najchętniej czytanymi były: artykuł o Władimirze Putinie; Ukrainie i Wołodymyrze Zełenskim; oraz inny temat Rosyjsko-Ukraińskiej wojny, który ostatecznie został scalony z liderem ówczesnego zestawienia. Rzadziej czytano o filmowym Batmanie czy Annie Sorokin, o której świat przypomniał sobie dzięki serialowi Netflixa.

Okazuje się, że internautów obecnie o wiele bardziej zajmują wydarzenia związane z gwiazdami od tragedii rozgrywającej się w Ukrainie. To dosyć jasno pokazuje, iż światowa opinia publiczna zaczyna męczyć się tematem tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja
Zwiastun filmu “King Richard: Zwycięska rodzina”, który zapewnił Willowi Smithowi pierwszego Oscara w karierze

Miejmy nadzieję, iż największe media informacyjne nie pójdą tropem trendów i z myślą o słupkach oglądalności nie zaczną powoli odpuszczać tematu Ukrainy, który nie tylko z politycznego, ale przede wszystkim ze społecznego punktu widzenia jest obecnie najważniejszy.

Ciekawostką jest to, że zanim Will Smith zdzielił Chrisa Rocka, dyskutowano o tym, czy Wołodymyr Zełenski, były aktor, powinien zabrać głos podczas tegorocznej gali. Niestety postanowiono, że Oscary nie będą mieszały się w politykę. Zamiast tego zamieniły się w bijatykę. Jakkolwiek nagranie przesłane przez prezydenta Ukrainy pokazano kilka dni później podczas gali muzycznych nagród Grammy.

Will Smith i tematy z nim związane również na dalszych miejscach

Warto zaznaczyć, iż August Alsina, niegdysiejszy kochanek żony Smitha, znalazł się na 21. miejscu w zestawieniu Wikipedii.

Na 19. miejscu był “King Richard: Zwycięska rodzina”; na 22. Richard Williams, w którego wcielił się Will Smith w filmie; a na 23. film “G.I. Jane”, do którego niefortunnie odniósł się Chris Rock podczas gali.

Jada Pinkett Smith z byłym kochankiem, Augustem Alsiną
Jada Pinkett Smith z byłym kochankiem, Augustem Alsiną

Zainteresowanie zajściem z ostatniej gali było podsycane nie tylko przeszłością i sławą Smithów, ale również niezliczonymi mocno viralowymi przeróbkami niesławnego uderzenia oraz wypowiedziami dziesiątek gwiazd, które odniosły się do incydentu.

W sprawie wypowiedział się nawet O.J. Simpson, który jako ostatni powinien zabierać głos zarówno w kwestiach małżeńskich, jak i tych dotyczących przemocy. Jednak i tak stwierdził, że wie, dlaczego Will Smith postąpił w taki, a nie inny sposób, ale jednocześnie odnotował, że aktor nie powinien postąpić, jak postąpił.

Moment, w którym Will Smith zdzielił Chrisa Rocka

Will Smith w związku z incydentem, którego był niechlubnym bohaterem, został zawieszony przez Akademię filmową na 10 lat. W tym czasie zdobywca Oscara za występ w filmie “King Richard: Zwycięska rodzina” nie zostanie zaproszony na galę.

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x