witamy w czeczenii hbo go film dokumentalny
Film dokumentalny "Witamy w Czeczenii" już na HBO GO
in

Premiera dnia: “Witamy w Czeczenii” na HBO GO

“Witamy w Czeczenii” to nowy dokument, który możecie obejrzeć w serwisie HBO GO. Widowisko opowiada o prześladowaniu w Czeczenii ludzi o nieheteronormatywnych orientacjach seksualnych.

“Witamy w Czeczenii” skupia się na antygejowskich czystkach w Czeczenii. Filmowcy rozmawiali z wieloma czeczeńskimi uchodźcami ze środowiska LGBT, którzy opowiedzieli o doświadczeniach i represjach, które ich spotkały.

⚡ PRZECZYTAJ: “Joker” już na HBO GO!

Film dokumentalny skupia się na skutkach programu “oczyszczanie krwi” zainicjowanego przez Szefa Republiki Czeczeńskiej, nieobliczalnego Ramzana Kadyrowa. Od 2017 roku osoby o innej niż heteroseksualnej orientacji spotykały się z otwartą kampanią, która sprowadziła się nie tylko do szykan, ale również do ubezwłasnowolniania czy nawet tortur i egzekucji.

Plakat filmu dokumentalnego "Witamy w Czeczenii" (HBO)
Plakat filmu dokumentalnego “Witamy w Czeczenii” (HBO)

Dokument zrealizowany przez Davida France (“Jak przetrwać zarazę”) spotkał się z uznaniem krytyków, którzy na Rotten Tomatoes wystawili widowisku 8,7/10. Wszystkie z 58 umieszczonych w serwisie opinii, to opinie pozytywne. Widzowie na IMDB również są pod wrażeniem jego pracy, gdyż tam film ma ocenę 8/10. Ponadto film został doceniony na Festiwalu Filmowym Sundance i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

⚡ PRZECZYTAJ: Czy Netflix promuje homoseksualizm?

Temat tego dokumentu jest bardzo aktualny w Polsce, gdyż również w naszym kraju od pewnego czasu mamy do czynienia z piętnowaniem środowiska LGBT. Na razie nie jesteśmy jeszcze na etapie, który znamy z Czeczenii, ale pierwsze kroki w tym kierunku zostały uczynione. Czego wyrazem są tzw. Strefy wolne od LGBT. Warto sprawdzić, jak to wyglądało w Czeczenii, żeby nie znaleźć się w przyszłości w tym samym miejscu.

Jesteście zainteresowani dokumentem, a może już widzieliście film “Witamy w Czeczenii”? Dajcie znać w sekcji komentarzy, co sądzicie o widowisku dostępnym od dziś na HBO GO.

Oglądaj film dokumentalny “Witamy w Czeczenii” w serwisie HBO GO ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

joker hbo go

Premiera dnia: “Joker” na HBO GO

american horror stories

“American Horror Stories” i “American Crime Story: Impeachment”, czyli jeszcze więcej serialowej grozy od Ryana Murphyego