in

“Without Remorse” zamiast do kin ma trafić do internetu, czyli kolejny Tom Clancy na Amazon Prime Video

without remorse amazon prime video film bez skrupułów
Film "Without Remorse" ma trafić na Amazon Prime Video

Wygląda na to, że “Without Remorse” będzie kolejną filmową ofiarą koronawirusa. Adaptacja prozy Toma Clancy’ego ma trafić na Amazon Prime Video.

Paramount usunęło z kinowego harmonogramu premier swój thriller szpiegowski “Without Remorse”. Film według Variety mógł trafić w ręce Amazonu, który wypuści widowisko w serwisie Amazon Prime Video.

Ponoć jeszcze w lipcu Paramount i Amazon byli bliscy zawarcia ze sobą umowy. Na tę chwilę żadna z firm nie potwierdziła oficjalnie, że adaptacja powieści Toma Clancy’ego trafi do internetu zamiast do kin.

Cała sytuacja jest spowodowana pandemią koronawirusa, która wymusiła zamknięcie kin na całym świecie. Po ich częściowym otwarciu wypuszczane widowiska nie przynoszą oczekiwanych wpływów. Niektóre wytwórnie filmowe minimalizują straty i sprzedają prawa do swoich produkcji serwisom strumieniującym.

Jeszcze więcej Toma Clancy’ego na Amazon Prime Video

Ciekawostką jest to, że w powieści z 1993 roku pojawia się Jack Ryan. Jak pewnie wielu z Was pamięta, Amazon Prime Video wypuszcza kolejne sezony serialu traktującego o tym bohaterze. Nie jest to pierwsza powieść Toma Clancy’ego, w której pojawia się jego nazwisko, ale patrząc na chronologię zdarzeń, jest ona traktowana jako pierwsza.

Byłoby interesująco, gdyby firmy się faktycznie dogadały i chociaż dla zabawy dokręciły sceny z Johnem Krasinskim jako Jackiem Ryanem. Co się najpewniej nie wydarzy.

⚡ PRZECZYTAJ: Recenzja serialu “Jack Ryan” oraz “Jack Ryan 2”

Głównym bohaterem książkowego “Bez skrupułów” jest John Kelly (znany też jako John Clark), żołnierz Navy SEAL, który rozpoczął krwawą wendettę po stracie żony. W bohatera wcielił się wspomniany Michael B. Jordan. Wcześniej w postać, którą sportretował, wcielili się Willem Dafoe oraz Liev Schreiber.

W obsadzie znaleźli się także: Brett Gelman, Jodie Turner-Smith, Jamie Bell, Jacob Scipio, Jack Kesy, Todd Lasance, Luke Mitchell i Cam Gigandet. Film nakręcił Stefano Sollima, który jest specjalistą od mocnych seriali i filmów. Poprzednio pracował między innymi nad “Suburrą”, “Gomorrą” czy “Sicario 2: Soldado”. Taylor Sheridan, autor scenariuszy do “Sicario” i “Aż do piekła”, jest autorem scenariuszu do “Without Remorse”.

Nie na Paramount Plus, a na Amazon Prime Video

Jeśli “Without Remorse” faktycznie trafi na Amazon Prime Video, będzie to kolejna sytuacja, kiedy wytwórnia filmowa nie wspiera siostrzanego serwisu strumieniującego, a zamiast tego oddaje widowisko konkurencji. Wcześniej było tak w przypadku “Kobiety w oknie”, czyli filmu wyprodukowanego przez wytwórnię 20th Century Studios, która należy do Disneya. Postanowiono nie wypuszczać filmu na Hulu (na Disney Plus najpewniej się nie nadaje – kto przeczytał książkę, ten wie dlaczego), tylko sprzedano go Netflixowi.

Podobnie rzecz się ma z “Run”, filmem, który również miał trafić do kin, ale pandemia wymusiła na wytwórni Lionsgate wstrzymywanie premiery w nieskończoność. Prawa do filmu nabyło wspomniane już Hulu. Do Lionsgate należy serwis i stacje premium z rodziny Starz, gdzie film mógłby z pewnością ucieszyć widzów subskrybujących ów serwis.

Z kolei “Without Remorse” zostało wyprodukowane przez wytwórnię Paramount, której właścicielem jest ViacomCBS. Do tej firmy należą serwisy i stacje z rodziny Showtime oraz serwis CBS All Access, który od przyszłego roku zostanie przemianowany na Paramount Plus. Niestety również ta firma podcina sobie skrzydła i zamiast zostawić film dla siebie, oddaje go konkurencyjnemu Amazon Prime Video.

⚡ PRZECZYTAJ: Netflix przedłuża słabe seriale, a te lepsze kasuje

Myślicie, że to dobra strategia biznesowa, żeby firmy przerzucały swoje filmy na konkurencyjne serwisy strumieniujące? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o takim postępowaniu.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siły kosmiczne sezon 2 netflix serial

“Siły kosmiczne” dostają drugi sezon, kiedy lepiej oceniane seriale Netflixa gryzą ziemię

servant sezon 2 zwiastun apple tv plus

“Servant” wraca w styczniu na Apple. Gdzie jest Jericho?