Oscar dla Wonder Woman
Fragment plakatu filmu Wonder Woman | Warner Bros.
in

Oscar dla Wonder Woman?

Jak podaje Variety Warner Bros. planuje kampanię Oscarową na rzecz filmu Wonder Woman, który według wytwórni zasłużył przynajmniej na nominację w kategorii najlepsze zdjęcia i reżyseria.

O ile zdjęcia były naprawdę niezłe, tak Oscar dla Patty Jenkins byłby nieporozumieniem. W przeszłości było wiele adaptacji komiksowych, które nie polizały nawet statuetki, a zasługiwały na nią o niebo bardziej. Ba, w roku bieżącym również mieliśmy wiele lepsze produkcje, które najpewniej nie dotrzymają kroku w oscarowym wyścigu.

Oscar dla Wonder Woman byłby policzkiem dla…

I tutaj zaczyna się całkiem poważna lista komiksowych filmów. Z Batmanami Nolana na czele. Wiem, że wbicie się do puli nominowanych to czasem kwestia słabszej konkurencji oraz innych, dosyć specyficznych uwarunkowań. Jednak mówimy tu o kolejnym rozrywkowym blockbusterze, który nie wybija się pod żadnym względem ponad przeciętność.

Czy Jenkins może zostać nominowana? Nie chce mi się w to wierzyć. Umówmy się, Wonder Woman to nie był zły film, ale moim nieskromnym zdaniem na Oscara nie zasługuje. Szczególnie za reżyserię, która była do bólu poprawna. Patty Jenkins zabrakło kreatywności, by wynieść film na wyższy poziom.

Zakładam, że cała historia skończy się na pobożnych życzeniach.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter bądź Instagram. Zachęcamy też do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Napisz na [email protected], jeśli masz jakieś uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dekoncentracja mediów Jarosław Kaczyński

Dekoncentracja mediów. Jarosław Kaczyński sięga po IV władzę

runaways marvel hulu

Runaways będą częścią MCU?