Wspaniała pani Maisel sezon 4 serial Amazon Prime Video
in

Premiera dnia: “Wspaniała pani Maisel” wraca z czwartym sezonem na Prime Video

Zwiastun serialu

“Wspaniała pani Maisel” to jeden z tych seriali, dla których warto subskrybować Prime Video. Tym bardziej cieszy, że ten świetny komediodramat wrócił własnie z nowymi odcinkami.

“Wspaniała pani Maisel” wróciła na Prime Video z czwartym, a jednocześnie przedostatnim sezonem. Widowisko stworzone przez Amy Sherman-Palladino (“Kochane kłopoty”) zaczyna się jako historia o gospodyni domowej, której małżeństwo ma się ku końcowi, ale jednocześnie w jej życiu pojawia się okazja, aby stanąć na deskach jako stand-uperka. Nic niesamowitego, prawda? Tak mogłoby być, gdyby akcja widowiska rozgrywała się w dzisiejszych czasach, ale opowieść rozpoczyna się pod koniec lat 50. Dzięki czemu poruszono tematy nierówności społecznych — pomiędzy płciami, klasami czy orientacjami seksualnymi.

Jednym z najmocniejszych punktów “Wspaniałej pani Maisel” jest odtwórczyni główniej roli. Rachel Brosnahan stworzyła postać prawdziwą, nietuzinkową, wpadającą w oko (nie tylko dlatego, że w jednym z odcinków obnaża się przed publicznością). Aktorkę portretującą Midge Maisel wcześniej widzieliście w kilku innych serialach – “Crisis in Six Scenes” (również na Prime Video ▶) czy w “Projekcie Manhattan” (dostępnym na Viaplay ▶).

Jeden z najlepszych seriali od Prime Video

O tym, że serial warto oglądać, nie ma sensu przekonywać już przekonanych, gdyż ci wiedzą, iż mają do czynienia ze świetnie zrealizowaną, opowiedzianą i błyskotliwą historią z bezbłędnie dobraną ekipą aktorską. Całej reszcie warto z grubsza nakreślić, iż “Wspaniała pani Maisel” ma na IMDB ocenę 8,7/10 przy 99 tysiącach oddanych głosów, co plasuje ją obecnie na 90. pozycji pośród najlepiej ocenianych seriali w serwisie.

“Rozdzielenie” hitem Apple TV+

“Rozdzielenie” wkupiło się zarówno w łaski krytyków, jak i masowej widowni. Jedni i drudzy rozpływają się nad nowym serialem od Apple TV+. Czytaj więcej o serialu ▶

Ponadto wszystkie sezony zostały pozytywnie przyjęte przez krytyków. Pierwszy na Rotten Tomatoes ma ocenę 7,6/10, drugi 8,2/10, trzeci 7,6/10, a czwarty do tej pory oceniło 20 recenzentów i średnia nota dla produkcji jest na tę chwilę najsłabsza, gdyż wynosi 6,6/10.

Dwa odcinki co tydzień

Tym razem Prime Video nie wypuściło wszystkich odcinków sezonu naraz. Zamiast tego dostaliśmy dwa pierwsze. Co tydzień będziemy dostawali kolejne dwa, a cały sezon zamknie się na odcinku ósmym, który obejrzycie 11 marca 2022 roku.

Serial “Wspaniała pani Maisel” obejrzycie online w serwisie Prime Video ▶

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Rozdzielenie Severance Apple TV serial 2022 online premiera

Premiera dnia: “Rozdzielenie” na Apple TV+

netflix dave chappelle

Netflix idzie za ciosem i produkuje kolejne występy kontrowersyjnego komika