Wydawanie książek w modelu subsydiowanym
in

Wydawanie książek w modelu subsydiowanym

Wielu młodych ludzi decyduje się na całkowicie samodzielny proces wydawniczy, jakim jest self-publishing. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, głównie ze względu na brak wsparcia od strony ekspertów, ograniczoną wiedzę i brak doświadczenia. Jeśli zamierzasz wydać więc swoją debiutancką książkę, koniecznie poznaj zalety modelu subsydiowanego.

Nie daj się ponieść emocjom

Każdy kto wydaje swoją pierwszą książkę, pragnie jak najszybciej zobaczyć ją w atrakcyjnej okładce na półkach księgarni. Na powodzenie nowego tytułu składa się w praktyce wiele kwestii. Bardzo ważna jest przede wszystkim prawidłowa korekta i redakcja tekstu oraz jak najlepsze i najbardziej kreatywne przygotowanie szaty graficznej. Jeśli książka będzie dobrze zaprojektowana i zaprezentowana, to z pewnością zostanie dostrzeżona przez większą liczbę czytelników. Obszar marketingowy również ma duże znaczenie. Samodzielne działanie w tej dziedzinie jest niezwykle trudne i pełne nieprzewidzianych zdarzeń, dlatego też oddanie promocji książki w dobre ręce jest zdecydowanie korzystnym wyborem.

Współpraca po prostu się opłaca!

Opłacalne z punktu widzenia autora jest nawiązanie współpracy z wydawnictwem oferującym wydanie książki w modelu subsydiowanym. Co to w praktyce oznacza? Wydawca pokrywa część kosztów, przeprowadza dokładną korektę i redakcję tekstu, a następnie wprowadza książkę do dystrybucji. We współpracy opartej o model subsydiowany autor nie musi sam zabiegać o promocję swojego dzieła. To wydawnictwo dba o wprowadzenie książki na rynek wydawniczy i zapewnienie jej rosnącej popularności. Sprawdzone działania marketingowe zawsze przyniosą większy zysk i szersze grono czytelników.

Na początku warto mieć wsparcie!

Jeśli wybierzesz model subsydiowany i dokładnie się z nim zapoznasz, z pewnością zauważysz różnicę pomiędzy nim a samodzielnym działaniem, jakim jest self-publishing. W przypadku wydawania książki na własną rękę, to na autorze spoczywają wszelkie koszty i to on musi zadbać o niezbędną korektę tekstu i wprowadzenie swojej książki na rynek. Nie posiada on także żadnego wsparcia od strony marketingowej, więc wszystkie działania w tym obszarze musi prowadzić we własnym zakresie. Oczywiście możliwe jest reklamowanie się na własnych social mediach i stronie internetowej, jednak czy jest to gwarancją powodzenia? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy początkujący pisarz, pragnący wydania pierwszego bestsellera. Jedną z możliwości jest także nawiązanie współpracy z wydawnictwem działającym w oparciu o model self-publishingu, na co decyduje się wielu autorów książek, jednak działanie wydawnictwa opiera się w takim wypadku jedynie na wydaniu książki.

Dobre wydawnictwo to połowa sukcesu  

Wydawnictwa różnią się między sobą, a każde z nich działa na własnych zasadach. Zanim oddasz swoje dzieło w inne ręce, dowiedz się jak najwięcej o formie współpracy. Warto szukać profesjonalnych firm wydawniczych posiadających doświadczenie w wybranym modelu, takich jak na przykład wydawnictwo Novae Res zajmujące się wydawnictwem subsydiowanym. Doświadczona firma od początku współpracy przedstawia jasne zasady i dba o swoich autorów na każdym etapie procesu. Oczywiście wiele zależy także od jakości Twojej książki i nakładu pracy.

Ważne jest więc dokładne dopracowanie tekstu, aby został on zakwalifikowany do dalszych działań.

Kiedy utwór pozytywnie przejdzie weryfikację i otrzyma „zielone światło” ze względu na swój potencjał marketingowy, wydawnictwo zadba o dalszą dystrybucję i przeprowadzi proces marketingowy. Troska o to, aby zyskać jak najszersze grono czytelników i sprzedać jak najwięcej egzemplarzy zawsze motywuje do pracy obydwie strony. Nie musisz jednak martwić się o to, jak dokładnie wdrożyć tytuł do dystrybucji, ponieważ tą kwestią zajmie się już wysokiej jakości wydawnictwo.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kariera w marketingu, reklamie i PR – dobry pomysł dla miłośników kultury

Kariera w marketingu, reklamie i PR – dobry pomysł dla miłośników kultury

Czy opłaca się otwierać skrzynki w CS:GO?

Czy opłaca się otwierać skrzynki w CS:GO?