Netflix sygnet
in

Wyłudzanie danych abonentów Netflixa. Pilnujcie kart płatniczych

Wyłudzanie informacji o płatnościach jest starsze niż Internet, ale właśnie dzięki sieci nabrało rumieńców. Oszuści co rusz chwytają się nowych metod, byle dobrać się do Waszych kart. O metodzie na Netflixa pisałem jakiś czas temu, ale powtórzę się, gdyż nadeszła nowa, bardzo poważna fala scamerskich e-maili.

Netflix ma niemal 110 milionów subskrybentów, będących potencjalnym kąskiem dla przestępców internetowych. Polacy nie są liczną grupą, ale serwis jest coraz popularniejszy również u nas, więc też jesteśmy na celowniku.

Metoda na wyłudzanie danych abonentów Netflixa jest tak prosta, że aż genialna.

Dostajecie e-mail z powiadomieniem o planowanym zawieszeniu usługi, któremu można zapobiec poprzez zaktualizowanie informacji o płatnościach. E-mailowy link przekierowuje Was do fałszywej strony Netflixa, wypełniacie formularz i wtedy mamy małe ops, bo właśnie oddaliście swoje informacje płatnicze w ręce oszustów, którzy od teraz do woli mogą korzystać z Waszych kart.

Wyłudzanie danych abonentów Netflixa scam
Tak wygląda wyłudzanie danych abonentów Netflixa przez e-mail | Mailguard

Każda popularna usługa, której podajecie informacje płatnicze, jest potencjalnym zagrożeniem. Zazwyczaj nie samym w sobie, ale przede wszystkim wtedy, kiedy jesteście nieroztropni. Nie podążajcie za odnośnikami, które budzą jakiekolwiek wątpliwości. Nietypowe komunikaty, e-maile nadesłane z dziwnych domen to pierwsze rzeczy, które powinny wzbudzić wątpliwości.

Jeśli macie jakiekolwiek problemy z Netflixowym kontem lub chcecie poznać najlepsze metody na zabezpieczenie się przed oszustami, to polecam odwiedzić specjalną stronę bezpieczeństwa, którą Netflix przygotował dla swoich użytkowników. Ponadto serwis oddał także do dyspozycji instrukcję obsługi serwisu, dzięki której zostaniecie poinstruowani jak prawidłowo zarządzać Waszym kontem.

Źródło: Deadline

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

Kierowca netflix 2017 wheelman film online
7/10

Fury, pościgi, bluzgi, kasa, postrzały i Frank Grillo – recenzja filmu Netflixa Kierowca

zwiastun drugiego sezonu The Crown

Królewski serial powraca. Jest zwiastun drugiego sezonu The Crown