Czy Comcast może przejąć X-Men i Fantastyczną Czwórkę? Na dwoje babka wróżyła
W mojej opinii Comcast może korzystać z licencji na X-Men i Fantastyczną Czwórkę, jeśli ewentualne przejęcie rozegrałby z głową.
in ,

SZOKSZOK

Czy Comcast może przejąć X-Men i Fantastyczną Czwórkę? Na dwoje babka wróżyła

Jak zapewne wiecie, 20th Century Fox operuje licencją, która daje firmie prawo do filmowych adaptacji historii o X-Men i Fantastycznej Czwórce. Jednak to są dosyć specyficzne licencje, dlatego firma nie może ich odsprzedać.

Wielu specjalistów twierdzi, iż w przypadku – ciągle hipotetycznego (o czym pisałem niedawno) – przejęcia 21st Century Fox przez Comcast, licencja wróci do Marvel Entertainment, a właściwie do The Walt Disney Company, gdyż jest nietransferowalna.

Jednak odnalazłem pewien kruczek. Myślę, że dosyć logiczny. I wydaje mi się, iż wielu fanów go nie chce dostrzec, bo – no właśnie – są fanami, którzy zaciskają kciuki, by Marvel Studios zabrało się za filmy o mutantach i fantastycznej rodzinie. Ja również.

Wyobraźcie sobie inny scenariusz. Comcast przejmuje 21st Century Fox wraz z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Jednak nie łączy tego podmiotu w żaden sposób ze swoim Universal Pictures. Te wytwórnie działają obok siebie. Tym samym studio Foxa produkuje wyłącznie pod parasolem Comcastu. Licencje są nienaruszone i prawdopodobnie 20th Century Fox może z nich ciągle korzystać. W końcu firma się nie zmienia, tylko jej właściciel.

Ostatecznie to jest sprawa dla prawników. Myślę, że te umowy zawarte jeszcze w latach 90. są w obecnej sytuacji mocno podatne na interpretacje i wieloletnią batalię sądową. Zaznaczę, że przeczytaliście wyłącznie moje wynurzenia, które z rzeczywistością mogą mieć tyle wspólnego co nic.

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zaproponować własny temat.

Polub nas na FB

filmweb fake news disney comcast fox

Faktyczny stan rzeczy – Filmweb znowu ogłupia swoich czytelników

safe netflix safe serial safe 2018 safe recenzja
7/10

Safe – sezon 1 odcinek 1-2 – przedpremierowa recenzja serialu Netflixa