Czy Comcast może przejąć X-Men i Fantastyczną Czwórkę? Na dwoje babka wróżyła
W mojej opinii Comcast może korzystać z licencji na X-Men i Fantastyczną Czwórkę, jeśli ewentualne przejęcie rozegrałby z głową.
in ,

SZOKSZOK

Czy Comcast może przejąć X-Men i Fantastyczną Czwórkę? Na dwoje babka wróżyła

Jak zapewne wiecie, 20th Century Fox operuje licencją, która daje firmie prawo do filmowych adaptacji historii o X-Men i Fantastycznej Czwórce. Jednak to są dosyć specyficzne licencje, dlatego firma nie może ich odsprzedać.

Wielu specjalistów twierdzi, iż w przypadku – ciągle hipotetycznego (o czym pisałem niedawno) – przejęcia 21st Century Fox przez Comcast, licencja wróci do Marvel Entertainment, a właściwie do The Walt Disney Company, gdyż jest nietransferowalna.

Jednak odnalazłem pewien kruczek. Myślę, że dosyć logiczny. I wydaje mi się, iż wielu fanów go nie chce dostrzec, bo – no właśnie – są fanami, którzy zaciskają kciuki, by Marvel Studios zabrało się za filmy o mutantach i fantastycznej rodzinie. Ja również.

Wyobraźcie sobie inny scenariusz. Comcast przejmuje 21st Century Fox wraz z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Jednak nie łączy tego podmiotu w żaden sposób ze swoim Universal Pictures. Te wytwórnie działają obok siebie. Tym samym studio Foxa produkuje wyłącznie pod parasolem Comcastu. Licencje są nienaruszone i prawdopodobnie 20th Century Fox może z nich ciągle korzystać. W końcu firma się nie zmienia, tylko jej właściciel.

Ostatecznie to jest sprawa dla prawników. Myślę, że te umowy zawarte jeszcze w latach 90. są w obecnej sytuacji mocno podatne na interpretacje i wieloletnią batalię sądową. Zaznaczę, że przeczytaliście wyłącznie moje wynurzenia, które z rzeczywistością mogą mieć tyle wspólnego co nic.

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected]kulturysci.pl, gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

filmweb fake news disney comcast fox

Faktyczny stan rzeczy – Filmweb znowu ogłupia swoich czytelników

safe netflix safe serial safe 2018 safe recenzja
7/10

Safe – sezon 1 odcinek 1-2 – przedpremierowa recenzja serialu Netflixa