x-men mroczna phoenix dubbing x-men mroczna phoenix polski zwiastun x-men mroczna phoenix zwiastun
X-Men: Mroczna Phoenix (źródło: 20th Century Fox; edycja: Popkulturyści)
in

LOLLOL SMUTNESMUTNE OkropneOkropne

Smutno Ci? Pośmiej się z dubbingu X-Men: Mroczna Phoenix

Dasz radę mnie naprawić? – Zapytała mała Jean Grey Charlesa Xaviera. Ją może tak, chociaż i to jest wątpliwe. Za to dubbingu jej i innych postaci z filmu X-Men: Mroczna Phoenix naprawić się nie da nawet najlepszym śrubokrętem.

Nie jestem fanem dubbingu – nie ukrywam. Co więcej, zazdroszczę tym, którym on nie przeszkadza. Jeszcze większą zazdrość wzbudzają we mnie widzowie, którzy z radością przyjmują takie formy prezentowania filmów i seriali w języku polskim.

Jednak dubbingowane zwiastuny to jest coś, czym można sobie rozpromienić najczarniejszą noc. Pod warunkiem, że ma się pewien dystans do tego, co słyszymy. A dystans zdrowa rzecz. W końcu w Polsce nie jest jeszcze tak źle, jak w niektórych krajach, gdzie w kinach ciężko obejrzeć cokolwiek z napisami.

Co nie zmienia tego, że na przykład głos Magneto brzmi, jakby był nagrywany w innym studiu. Nasz dubbing z dosyć mrocznego zwiastuna zrobił coś zupełnie innego. Kiedy tak oglądałem i słuchałem, przez moment miałem wrażenie, jakby ktoś sobie coś pomylił i przygotował głosy pod kolejny odcinek serialu animowanego o mutantach.

Koniec X-Men?

Dobrze, że w przypadku X-Men: Mroczna Phoenix poza nieco dziwnym tytułem, o czym pisałem poprzednio (w końcu to Polska, tu często tak jest) i słabiutkim dubbingiem, nie zmieniono piosenki przewodniej. Co jest o tyle ważne, gdyż w tej wersji klasyka The Doors pada dosyć wymowne This is the end, co może być o tyle znaczące, gdyż kinowa seria X-Men produkowana od 2000 roku, właśnie dokonuje żywotu. Po przejęciu części 21st Century Fox filmowi mutanci mają wrócić do domu. Pieczę nad nimi przejmie Kevin Feige i reszta ekipy z Marvel Studios. Poza tym, czy wyobrażacie sobie ten zwiastun ze słowami To już jest koniec w wykonaniu rodzimej gwiazdy pokroju Sławomira?

Czy to faktycznie koniec zapewne przekonamy się w Polsce 14 lutego 2019 roku. Wtedy film wchodzi do kin.

Pojawił się również oficjalny opis filmu:

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie.

Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy.

Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.

Reżyseria: Simon Kinberg, w rolach głównych: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain. – Imperial CinePix.

[interaction id=”5bae107af381dc2f7e9efdba”]

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

X-Men: Mroczna Phoenix X-Men: Ostatni bastion data premiery obsada zwiastun trailer tytuł fabuła

X-men: Mroczna Phoenix i zwiastun, który przypomina inny film

netflix rzymskie dziewczyny serial

Rzymskie dziewczyny – Netflix i serial o nastoletnich prostytutkach