Shogun oglądaj online serial disney

“Xenoblade Chronicles 3” zaprezentowany na Nintendo Direct. Trailer wygląda niesamowicie

Jakub Kozakiewicz
3 min czytania

Z ostatniej chwili

Xenoblade Chronicles 3” otrzymało własny Nintendo Direct. Podczas seansu poznaliśmy świat gry, bohaterów i system walki. Sprawdź, jak prezentuje się nowa odsłona.

Seria “Xenoblade” zaskarbiła sobie miejsce w sercach milionów graczy, którzy z utęsknieniem chcieli powrócić do tego niesamowitego świata. Warto nadmienić, że by cieszyć się z gry w Xenoblade Chronicles 3, nie potrzebujemy znać reszty odsłon. Każda część jest samodzielną produkcją, która odkrywa przed nami kompletnie nowe historie.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja
Zapowiedź gry “Xenoblade Chronicles 3”

O czym jest Xenoblade Chronicles 3?

Akcja rozgrywa się na w świecie Aionios, gdzie toczy się wojna pomiędzy narodem Keves – którzy posiadają niezliczoną wysoce rozwiniętą technologię mechaniczną i Agnus, którego lud czerpie swoją siłę z “etheru” – magicznej technologii.

Historia skupia się na dwóch żołnierzy tych nacji. Jednym z nich jest Noah (Keves), a drugą Mio (Agnus). Obydwoje od najmłodszych lat byli szkoleni do walki ze zwaśnionym rodem, teraz jednak to musi się zmienić. Wraz ze swoimi przyjaciółmi muszą połączyć siły i zażegnać konflikt, który może położyć kres życiu na Aionios.

Bohaterowie

Na najnowszym trailerze przybliżono wizerunki zarówno Noah, jak i reszty jego kompanii.

az56o0ic12h81
Bohaterowie gry “Xenoblade Chronicles 3”

Postacie wyglądają na barwne i pełne życia; widoczny jest tu wpływ “XC2”, gdzie postacie czerpią z popularnych anime. W poprzedniej części sprawdzało się to dobrze, ale to w “Xenoblade Chronicles 3” widać, że postacie staną się naszymi ulubieńcami.

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Drużyna składa się z sześciu osób i każdy znajdzie tu swojego ulubieńca. Poniżej ich charakterystyki:

Noah – godny zaufania “off-seer”,

Eunie – zuchwała i śmiercionośna, ale delikatna w środku,

Lanz – tęgi awanturnik, wprost stworzony do walki na bliski dytans,

Mio – miła i empatyczna “off-seerka”,

- Reklama -
Shogun oglądaj online serial disney

Taion – szybko myślący taktyk,

Sena – mała, ale z gigantyczną siłą.

Świat

Xenoblade Chronicles 3″ w dalszym ciągu rozpościera świat, w którym natura przeplata się ze zmechanizowanymi elementami i fantastycznymi potworami.

NSwitch XenobladeChronicles3 03
Bezbrzeżny świat gry

Duży świat z masą przeciwników – od kóz po gigantyczne żaby i smoki, z pewnością raz jeszcze sprawi, że spędzimy na tym poletku długie godziny.

Główną bazą będą teraz rozłożone wszędzie kolonie, w których możemy dokonywać zakupów, odpoczywać, sprawdzać relacje, jeść, gotować, a także craftować przedmioty i odbierać misję.

Ukryte na mapie skrzynki to nieodłączna część serii. Po raz kolejny będziemy mogli eksplorować gigantyczny świat, zdobywając zarówno nowe przedmioty, jak i niesamowite wspomnienia.

Potęga Uroborosów

Jednym z najważniejszych elementów w serii od zawsze jest motyw walki. Czasami to on jest największą przeszkodą przy ogrywaniu tytułów. Wszystko przez poziom skomplikowania, który wraz z kolejnymi odsłonami jest coraz bardziej czytelny i intuicyjny.

Z początku model walki może wydawać się niezdolny do opanowania, aczkolwiek XC2 pokazało, że jeśli tylko załapiemy podstawy (kombinacje i naciskanie pojedynczych przycisków), ten system dostarcza masę frajdy i satysfakcji.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja
image 7
"Xenoblade Chronicles 3" zaprezentowany na Nintendo Direct. Trailer wygląda niesamowicie 52

Walka w “XC3” toczy się w czasie rzeczywistym. Do dyspozycji mamy sześciu unikatowych bohaterów, między którymi możemy przełączać się w trakcie walki. Każdy z nich ma przypisaną do siebie klasę (którą również możemy modyfikować w zależności od potrzeb), co zapewnia inny styl walki. Znajdziemy tu Attackera (DPS), Defendera (Tank) i Healera.

Powracają, znane z poprzedniej odsłony, Artsy – czyli umiejętności, zadają obrażenia i nierzadko nakładają efekty na przeciwników bądź sojuszników. Ponownie ujrzymy także kombinacje, które aktywowane są po użyciu konkretnych “Artsów”. Kluczową rolą w walce dobranie drużyny tak by skutecznie łączyła ataki i uzupełniała się względem danych potrzeb.

Dodatkowo, by nieco urozmaicić utarte schematy, każda klasa posiada jeszcze swój własny atrybut, taki jak “Swordfighter” czy “Medic Gunner”. Największą, a zarazem najlepszą, innowacją są niewątpliwie fuzje bohaterów, które nazywane są “Uroborosami”.

uroboros-xenoblade-chronicles-3
Para bohaterów może połączyć się w trakcie walki, by stać się “Uroborosem” – złowieszczym mecho-stworzeniem, które wygląda wprost epicko.

Dodatkowo z mniej ekscytujących (przynajmniej moim zdaniem) mechanik powraca “Chain Attack“, który jest grupowym gradem ciosów zsyłanym na przeciwnika. Zostaje także wprowadzony system “Hero“, który pozwala wybrać dodatkowego towarzysza, który również posiada swoją klasę i unikatowe zdolności, a także “Fusion Arts Attackśmiercionośna kombinacja “Artsów”.

Xenoblade Chronicles 3 kiedy?

“Xenoblade Chronicles 3” ma ukazać się już 22.06.22. I ta odsłona pozostaje ekskluzywna dla posiadaczy konsol Nintendo Switch.

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x