xx serial antologia film horror feministyczny
XX (źródło: Magnet; edycja: Popkulturyści)
in ,

Horrorowa antologia XX doczeka się serialowego spin-offu

XX, czyli filmowa antologia horroru feministycznego ma doczekać się spin-offu w postaci serialu.

Serialowe XX miałoby być antologią odcinkową, w formie podobną do tego, co znamy chociażby z Czarnego lustra. Jednak rzecz miałaby się obracać nie w klimatach futurystycznych i fantastycznonaukowych. Każdy odcinek ma być horrorem z feministycznym przesłaniem.

Film nie został zbyt ciepło przyjęty przez widzów i krytyków, ale sam pomysł był na tyle interesujący, by nadać projektowi dalszy bieg. Przypominam, że XX miał premierę w 2017 roku i cztery segmenty wyreżyserowały Roxanne Benjamin, Karyn Kusama, St. Vincent i Jovanka Vuckovic.

Syfy Wire donosi, iż Jovanka Vuckovic, Todd Brown i Raquelle David pracują nad serialem, w którym nowe reżyserki i scenarzystki opowiedzą zupełnie świeże historie mrożące krew w żyłach. Oczywiście z feministycznym zacięciem.

Film XX w serwisie Netflix >>

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

pewnego razu w hollywood netflix wersja rozszerzona miniserial quentin tarantino

Plotka o rozszerzonej wersji Pewnego razu… w Hollywood jest bliska prawdzie

doctor who hbo max bbc serial

Doctor Who na wyłączność na HBO Max