y: the last man ostatni mężczyzna małpa serial
in

SMUTNESMUTNE

Obrońcy praw zwierząt kontra twórcy serialu Y

Y, czyli adaptacja komiksu Y: The Last Man od lat ma olbrzymie problemy produkcyjne. I kiedy już serial zaczął powstawać, to kłody pod nogi rzucili mu obrońcy praw zwierząt.

Y to adaptacja komiksów scenarzysty Briana K. Vaughana i artystki Pii Guerry. Cała seria została wydana w Polsce przez oficynę Egmont Polska podtytułem Y: Ostatni mężczyzna. Briana K. Vaughana możecie kojarzyć zarówno z pracą nad komiksami (Ex Machina, Saga, Runaways), jak i nad serialami (Zagubieni, Pod kopułą). Poza przeniesieniem na ekran Y: The Las Man czekamy również na adaptację innego z jego autorskich komiksów, czyli Paper Girls. Y zadebiutuje na stacji FX w 2020 roku.

Y: The Last Man opowiada o tytułowym ostatnim mężczyźnie, Yoricku Brownie, który budzi się w świecie bez mężczyzn. W tej postapokaliptycznej wizji świata niemal wszyscy mężczyźni zmarli, co spowodowało mnóstwo katastrof, w których ucierpiały również kobiety. Przetrwało dwóch samców, Yorick i małpa Ampersand. Główny bohater musi pomóc uratować ludzkość od wyginięcia, odnaleźć ukochaną i jakoś przetrwać w tym kobiecym chaosie.

Z Przyjaciół do Y

W weekend ogłoszono, że Katie, małpa, która grała w serialu Przyjaciele, wcieliła się w Ampersanda. Wiadomość ta szybko zwróciła uwagę obrońców praw zwierząt ze stowarzyszenia PETA, którzy byli zszokowani dowiadując się, iż w Y użyto prawdziwej małpy.

PETA Ostrzega stację FX i ludzi stojących za serialem, że używanie małp jako rekwizytów telewizyjnych przeszkadza w ochronie zwierząt i promuje posiadanie egzotycznych gatunków. Małpy są odsuwane od matek krótko po urodzeniu i wychowuje się je w nieodpowiednich warunkach. Zaznaczają również, że w Aladynie i Dumbo małpy zostały wygenerowane komputerowo, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia, by w przypadku serialu Y wykorzystywać Katie.

Małpa Katie w serialu Przyjaciele
Małpa Katie w serialu Przyjaciele

A jak Wy myślicie, czy ludzie z PETA mają rację, czy też twórcy serialu nie robią nic zdrożnego wykorzystując prawdziwą małpę, zamiast wygenerować ją komputerowo? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Comic Book

Dodaj nas do ulubionych

Jeśli chcecie być na bieżąco, możecie śledzić nasz Facebook, Twitter, Reddit bądź Instagram. Zachęcamy również do subskrypcji naszego kanału RSS na Feedly lub Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisał Dariusz Filipek

Redaktor naczelny. Przez lata nieszczęśliwie związany z e-commerce. Ogląda, czyta, słucha, pisze, rysuje, ale nie zatańczy. Publikował na łamach serwisów różnych i różniastych.

polowanie film

Cenzura w Hollywood! Reżyser Polowania przerywa milczenie w związku z anulowaniem jego kontrowersyjnego filmu

spider-man koniec mcu marvel sony disney

Spider-Man kończy przygodę z Marvelem? Na to wygląda