Shogun oglądaj online serial disney

Obrońcy praw zwierząt kontra twórcy serialu Y

Dariusz Filipek
1 min czytania

Z ostatniej chwili

Y, czyli adaptacja komiksu Y: The Last Man od lat ma olbrzymie problemy produkcyjne. I kiedy już serial zaczął powstawać, to kłody pod nogi rzucili mu obrońcy praw zwierząt.

Y to adaptacja komiksów scenarzysty Briana K. Vaughana i artystki Pii Guerry. Cała seria została wydana w Polsce przez oficynę Egmont Polska podtytułem Y: Ostatni mężczyzna. Briana K. Vaughana możecie kojarzyć zarówno z pracą nad komiksami (Ex Machina, Saga, Runaways), jak i nad serialami (Zagubieni, Pod kopułą). Poza przeniesieniem na ekran Y: The Las Man czekamy również na adaptację innego z jego autorskich komiksów, czyli Paper Girls. Y zadebiutuje na stacji FX w 2020 roku.

- Reklama -
Fallout Prime Video online promocja

Y: The Last Man opowiada o tytułowym ostatnim mężczyźnie, Yoricku Brownie, który budzi się w świecie bez mężczyzn. W tej postapokaliptycznej wizji świata niemal wszyscy mężczyźni zmarli, co spowodowało mnóstwo katastrof, w których ucierpiały również kobiety. Przetrwało dwóch samców, Yorick i małpa Ampersand. Główny bohater musi pomóc uratować ludzkość od wyginięcia, odnaleźć ukochaną i jakoś przetrwać w tym kobiecym chaosie.

Z Przyjaciół do Y

W weekend ogłoszono, że Katie, małpa, która grała w serialu Przyjaciele, wcieliła się w Ampersanda. Wiadomość ta szybko zwróciła uwagę obrońców praw zwierząt ze stowarzyszenia PETA, którzy byli zszokowani dowiadując się, iż w Y użyto prawdziwej małpy.

PETA Ostrzega stację FX i ludzi stojących za serialem, że używanie małp jako rekwizytów telewizyjnych przeszkadza w ochronie zwierząt i promuje posiadanie egzotycznych gatunków. Małpy są odsuwane od matek krótko po urodzeniu i wychowuje się je w nieodpowiednich warunkach. Zaznaczają również, że w Aladynie i Dumbo małpy zostały wygenerowane komputerowo, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia, by w przypadku serialu Y wykorzystywać Katie.

Małpa Katie w serialu Przyjaciele
Małpa Katie w serialu Przyjaciele

A jak Wy myślicie, czy ludzie z PETA mają rację, czy też twórcy serialu nie robią nic zdrożnego wykorzystując prawdziwą małpę, zamiast wygenerować ją komputerowo? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

- Reklama -
X-Men Disney Plus online promocja

Źródło: Comic Book

Śledźcie Popkulturystów

Chcecie być na bieżąco? Śledźcie nasz Threads, Facebook, Twitter, Reddit i Instagram. Zachęcamy do subskrypcji kanałów Popkulturystów RSS na Feedly oraz Google News. Piszcie na [email protected], gdybyście mieli jakieś pytania lub sugestie.

Podziel się artykułem
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x