y: the last man ostatni mężczyzna małpa serial
Małpa Katie zagra jedną z kluczowych postaci w serialu Y (źródło: FX, NBC, DC Entertainment; edycja: Popkulturyści)
in

Obrońcy praw zwierząt kontra twórcy serialu Y

W serialu Y pojawi się małpa Katie, którą możecie kojarzyć z Przyjaciół. Nie spodobało się to ludziom z PETA.

Y, czyli adaptacja komiksu Y: The Last Man od lat ma olbrzymie problemy produkcyjne. I kiedy już serial zaczął powstawać, to kłody pod nogi rzucili mu obrońcy praw zwierząt.

Y to adaptacja komiksów scenarzysty Briana K. Vaughana i artystki Pii Guerry. Cała seria została wydana w Polsce przez oficynę Egmont Polska podtytułem Y: Ostatni mężczyzna. Briana K. Vaughana możecie kojarzyć zarówno z pracą nad komiksami (Ex Machina, Saga, Runaways), jak i nad serialami (Zagubieni, Pod kopułą). Poza przeniesieniem na ekran Y: The Las Man czekamy również na adaptację innego z jego autorskich komiksów, czyli Paper Girls. Y zadebiutuje na stacji FX w 2020 roku.

Y: The Last Man opowiada o tytułowym ostatnim mężczyźnie, Yoricku Brownie, który budzi się w świecie bez mężczyzn. W tej postapokaliptycznej wizji świata niemal wszyscy mężczyźni zmarli, co spowodowało mnóstwo katastrof, w których ucierpiały również kobiety. Przetrwało dwóch samców, Yorick i małpa Ampersand. Główny bohater musi pomóc uratować ludzkość od wyginięcia, odnaleźć ukochaną i jakoś przetrwać w tym kobiecym chaosie.

Z Przyjaciół do Y

W weekend ogłoszono, że Katie, małpa, która grała w serialu Przyjaciele, wcieliła się w Ampersanda. Wiadomość ta szybko zwróciła uwagę obrońców praw zwierząt ze stowarzyszenia PETA, którzy byli zszokowani dowiadując się, iż w Y użyto prawdziwej małpy.

PETA Ostrzega stację FX i ludzi stojących za serialem, że używanie małp jako rekwizytów telewizyjnych przeszkadza w ochronie zwierząt i promuje posiadanie egzotycznych gatunków. Małpy są odsuwane od matek krótko po urodzeniu i wychowuje się je w nieodpowiednich warunkach. Zaznaczają również, że w Aladynie i Dumbo małpy zostały wygenerowane komputerowo, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia, by w przypadku serialu Y wykorzystywać Katie.

Małpa Katie w serialu Przyjaciele
Małpa Katie w serialu Przyjaciele

A jak Wy myślicie, czy ludzie z PETA mają rację, czy też twórcy serialu nie robią nic zdrożnego wykorzystując prawdziwą małpę, zamiast wygenerować ją komputerowo? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Comic Book

Co o tym myślisz? Daj znać w komentarzu. Nie zapomnij też polubić nas na Facebooku i dodać do RSS lub bezpośrednio na Feedly. Jesteśmy także na Twitterze i Wykopie. Możesz również wesprzeć nas przez PayPal i zadać pytanie przez e-mail!

polowanie film

Cenzura w Hollywood! Reżyser Polowania przerywa milczenie w związku z anulowaniem jego kontrowersyjnego filmu

spider-man koniec mcu marvel sony disney

Spider-Man kończy przygodę z Marelem? Na to wygląda