y: the last man ostatni mężczyzna małpa serial
in

Obrońcy praw zwierząt kontra twórcy serialu Y

Y, czyli adaptacja komiksu Y: The Last Man od lat ma olbrzymie problemy produkcyjne. I kiedy już serial zaczął powstawać, to kłody pod nogi rzucili mu obrońcy praw zwierząt.

Y to adaptacja komiksów scenarzysty Briana K. Vaughana i artystki Pii Guerry. Cała seria została wydana w Polsce przez oficynę Egmont Polska podtytułem Y: Ostatni mężczyzna. Briana K. Vaughana możecie kojarzyć zarówno z pracą nad komiksami (Ex Machina, Saga, Runaways), jak i nad serialami (Zagubieni, Pod kopułą). Poza przeniesieniem na ekran Y: The Las Man czekamy również na adaptację innego z jego autorskich komiksów, czyli Paper Girls. Y zadebiutuje na stacji FX w 2020 roku.

Y: The Last Man opowiada o tytułowym ostatnim mężczyźnie, Yoricku Brownie, który budzi się w świecie bez mężczyzn. W tej postapokaliptycznej wizji świata niemal wszyscy mężczyźni zmarli, co spowodowało mnóstwo katastrof, w których ucierpiały również kobiety. Przetrwało dwóch samców, Yorick i małpa Ampersand. Główny bohater musi pomóc uratować ludzkość od wyginięcia, odnaleźć ukochaną i jakoś przetrwać w tym kobiecym chaosie.

Z Przyjaciół do Y

W weekend ogłoszono, że Katie, małpa, która grała w serialu Przyjaciele, wcieliła się w Ampersanda. Wiadomość ta szybko zwróciła uwagę obrońców praw zwierząt ze stowarzyszenia PETA, którzy byli zszokowani dowiadując się, iż w Y użyto prawdziwej małpy.

PETA Ostrzega stację FX i ludzi stojących za serialem, że używanie małp jako rekwizytów telewizyjnych przeszkadza w ochronie zwierząt i promuje posiadanie egzotycznych gatunków. Małpy są odsuwane od matek krótko po urodzeniu i wychowuje się je w nieodpowiednich warunkach. Zaznaczają również, że w Aladynie i Dumbo małpy zostały wygenerowane komputerowo, więc nie ma żadnego usprawiedliwienia, by w przypadku serialu Y wykorzystywać Katie.

Małpa Katie w serialu Przyjaciele
Małpa Katie w serialu Przyjaciele

A jak Wy myślicie, czy ludzie z PETA mają rację, czy też twórcy serialu nie robią nic zdrożnego wykorzystując prawdziwą małpę, zamiast wygenerować ją komputerowo? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Comic Book

Znajdź nas na Facebooku

Ładowanie...

Chcesz więcej takich tekstów? Wesprzyj nas przez PayPal. Wpłacając darowiznę możesz zadać pytanie lub zaproponować temat.

canal plus hbo player pl

polowanie film

Cenzura w Hollywood! Reżyser Polowania przerywa milczenie w związku z anulowaniem jego kontrowersyjnego filmu

spider-man koniec mcu marvel sony disney

Spider-Man kończy przygodę z Marelem? Na to wygląda